PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561690}
7,7 3 298
ocen
7,7 10 1 3298
Chwilami życie bywa znośne
powrót do forum filmu Chwilami życie bywa znośne

Witam. Pewnie wiele osób nie wie ale ta miła pani była orędowniczką systemu totalitarnego,
który ma na swoim sumieniu ponad 100 milionów osób. Podpisała petycję w sprawie fikcyjnego
procesu przeciwko księżom krakowskim. Polecam przyjrzeć się sprawie. Czasami (prawie
zawsze?) media i władza kreują swoją rzeczywistość, często artysta jest popularny tylko dlatego,
że wchodzi w układ z władzą i mediami a ci robiąc mu dobry pijar wypychają go na salony.
Pamiętajcie o tym i obserwujcie rzeczywistość bo życie to nie tylko te kilka minut, w których aktor,
poeta zostaje fajnie pokazany w oku kamery ale też jego prawdziwe oblicze poza kamerą. Przed
kamera macie fikcje, poza kamera macie prawdę także nie dawajcie się nabierać na to co
widzicie w tv.
Myślicie, że artyści są na salonach dlatego, że na prawdę mają taki niebywały talent? Przecież o
gustach się nie dyskutuje a odbiór sztuki to sprawa subiektywna. Może wystarczy mieć dobre
układy z mediami aby zostać wylansowanym na dobrego człowieka? Skoro chociażby media
europejskie robią z Putina tego złego a z kolei media rosyjskie robią z niego półboga i ten zabieg
się udaje, 2 różne światy, 2 różne opinie o tym samym człowieku, to dlaczego trudniejsze
miałoby być wylansowanie np artysty X a pomijanie lepszego artysty Y?
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY
"Najważniejszym zarzutem stawianym Szymborskiej jest jej postawa we wczesnym okresie PRL-
u[18][19]. W okresie stalinizmu zaliczana do Pryszczatych, grupy młodych pisarzy przełomu lat 40.
i 50., entuzjastycznych propagatorów realizmu socjalistycznego, którzy za główne zadanie
literatury przyjmowali wspieranie aparatu władzy w narzucaniu polskiemu społeczeństwu ustroju
komunistycznego.

W lutym 1953 wraz innymi 52 osobistościami świata kultury podpisała tzw. Rezolucję Związku
Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego. Akcja zbierania podpisów pod
rezolucją była elementem walki władzy komunistycznej z Kościołem Katolickim. W sfingowanym,
pokazowym procesie grupa księży kurii krakowskiej została fałszywie oskarżona o działalność
na rzecz Stanów Zjednoczonych. Zapadłe po procesie surowe wyroki, włącznie z trzykrotną karą
śmierci, miały zademonstrować determinację władzy ludowej w zwalczaniu Kościoła
katolickiego w Polsce i sparaliżować działalność wszelkich niezależnych wobec niej struktur[8]
[20][21][22]. W okresie socrealizmu Szymborska tworzyła poezję wychwalającą nowy ustrój
komunistyczny (wiersze „Robotnik nasz mówi o imperialistach”, „Wstępującemu do Partii”, „Na
powitanie budowy socjalistycznego miasta”), a także utwory ku czci Lenina, Stalina czy
Bieruta[23]. Np. w jednym z wierszy z tomiku „Dlatego żyjemy” Lenin został przez nią nazwany
„nowego człowieczeństwa Adamem”[24]."

ocenił(a) film na 7
jarek0991

ale psychol

grobowa_polka

Rzeczowa wypowiedź. A teraz idź się nie-psycholko pomodlić nad ołtarzykiem nie-psycholi, która ma pośrednio krew na rękach, która popierała mordowanie milionów ludzi. To zapewne jest zachowanie godne człowieka, nie to co moja chamska wypowiedź. Prawda?

ocenił(a) film na 7
jarek0991

nie wiem, nie czytałem tych pierdół

ocenił(a) film na 7
jarek0991

bez przesady człowieku, paranoje paranojami, ale Szymborska jest w porządku

grobowa_polka

Ja o paranojach nie pisze tylko o faktach. A są one takie, że podpisała list popierający zabicie 3 księży i pisała wiersze wychwalające jednych z największych zbrodniarzy świata. Jak dla ciebie tacy ludzie są w porządku to (nie)miło mi.

ocenił(a) film na 7
jarek0991

jeśli to prawda to nie jest

ocenił(a) film na 6
jarek0991

Masz rację, ale później pisała wspaniałe wiersze. Tak to bywa - znakomity poeta, marny człowiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones