PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494099}

Chanel i Strawiński

Coco Chanel & Igor Stravinsky
6,1 4 915
ocen
6,1 10 1 4915
Chanel i Strawiński
powrót do forum filmu Chanel i Strawiński

Filmy o Chanel, w tym również i ten , są w miarę zgodne z realiami historycznymi. Ponadczasową zasługą Chanel był jej wkład w modę i zastanawia mnie, dlaczego nikt nie nakręci filmu , w którym nacisk położony byłby właśnie na ten aspekt jej życia. Bo tylko to było niepowtarzalne .

Cała reszta, czyli osobowość Chanel to coś strasznego. To kobieta pozbawiona jakichkolwiek skrupułów moralnych , mamy okazje obejrzeć nawiązywanie romansu ze Strawińskim niemal u boku jego chorej żony i dzieci. Dla Coco nie było to jakimkolwiek problemem. Wcześniejsze poczynania również , zdobywanie żonatych kochanków, wyciąganie od nich pieniędzy. Być może bez tego nie byłaby w stanie zbudować swojego imperium, a już na pewno nie tak szybko i nie tak wielkiego. Okres wojny to również kolejna karta. Romanse z hitlerowcami również nie stanowiły problemu. Wszystko dla kasy. Dzięki temu jej sklepy trwały , a jej dochody systematycznie się powiększały. O jej życiu w trakcie wojny jakoś mało się mówi. I nie kręci się o tym filmów.

A sam film wart jest obejrzenia tylko dla muzyki, nic poza tym. Może częściowo jeszcze warte uwagi są stroje.

ocenił(a) film na 5
LadyBlackCat

Fakt. Też mnie zawsze zastanawia skąd zachwyty nad Chanel. Okropna kobieta. Być może za wkład w modę należy się jej szacunek.. ale czy ona szanowała innych? - Nie.
Zrewolucjonizowała świat, zapisała się na kartach historii - jest jej ważną częścią, jednak to nie zamaże jej podłości. Zero moralności, zero sumienia, skrupułów, serca.

alexandra_10

Coco miała serce. Doświadczenia z przeszłości ukształtowały jej charakter. Może i to nie jest dostateczny powód, by jej bronić, ale osobiście uważam, że to kobieta sukcesu, z klasą i moralnością. Nie dziwię się, dlaczego czasami była taka "podła", jak mówicie, bo nie każdy potrafi być nieskazitelnie miły po tylu przejściach. Śmierć Boy'a, w dzieciństwie matki i siostry, brak akceptacji ojca, który miał dziecko z inną, a Coco podrzucił do sióstr zakonnych, wytykanie palcami przez zamożne kobiety, które uważały ją za ladacznicę i dziwadło... Sama nie potrafiłabym na jej miejscu zachowywać się inaczej. Ciężką pracą osiągnęła sukces, który zawdzięcza tylko sobie. (prócz pieniędzy Artura i szwaczek, ale w końcu to ona wszystko projektowała)

A czemu miałaby szanować innych, którzy w późniejszych czasach tylko czyhali na to, by odebrać jej to, na co tyle włożyła wysiłku?

ocenił(a) film na 4
coldclove

Są pewne granice tłumaczenia wszystkiego złego, co się zrobiło, trudnym dzieciństwem. Nie słyszałam o żadnych przejawach tego, aby Coco miała serce. Poza oczywiście organem ciała. Sukcesu bynajmniej nie zawdzięcza tylko sobie i tym właśnie cały szkopuł. Promował ją już pierwszy kochanek, z którym była wyłącznie dla pieniędzy. Potem były pieniądze drugiego. A w czasie wojny w naszym kraju za coś, co zostałoby nazwane kolaboracją i za bliskie kontakty z Niemcami, podziemie ogoliłoby jej głowę.

Myślę, ze właśnie dlatego wiele osób nie zrobiło tzw. kariery, bo nie miało ochoty na pewne zachowania

LadyBlackCat

Idiotyczne stwierdzenie. Polecam przeczytać biografię. Filmy są kręcone pod publikę. A romansu pomiędzy Chanel a Strawiskim najprawdopodobniej nie było ;)

ocenił(a) film na 4
harajuku_girl

A co w takim razie z innymi elementami z jej życiorysu, któych w tym filmie nie było? Np. z czasów wojny?

LadyBlackCat

Której? :)

LadyBlackCat

W czasach bohemy takie zachowania artystow byly calkiem na miejscu.
Chomik Mietushek

ocenił(a) film na 4
Mieushek

Myślę, że w niektóych kręgach takie zachowania są uznawane za normalne również i teraz.

LadyBlackCat

Dokładnie, romansu między Coco a Igorem nie było :) Jej matka i siostra wcale nie umarły. To właśnie matka podrzuciła ją do sierocińca, bo nie miała pieniędzy na utrzymanie rodziny. Odwołuję do biografii. Coco była tylko na pozór zimna. W gruncie rzeczy jednak potrafiła kochać. Potrzeba miłości była największą w jej życiu. To kobieta sukcesu. Klasa sama w sobie.

marilynmonroe

Możesz mi polecić tą biografię? Z chęcią bym poczytała, ponieważ teraz już sama nie wiem, w co mam wierzyć. :)

ocenił(a) film na 4
coldclove

http://fakty.interia.pl/swiat/news/coco-chanel-niemieckim-szpiegiem-nowa-biograf ia,1681291

coldclove

Przepraszam za błąd, Coco miała romans z Igorem -.- A co do biografii to polecam książkę Sanchez-Andrade Cristina "Coco". Życiorys Chanel napisany jest w formie powieści. Przyjemnie się to czyta. ;)

marilynmonroe

W biografii, którą ja czytałąm, napisano, że Coco nie miała romansu ze Strawińskim. Nie pociągał jej, twierdziłą, że wygląda szczurowato. Poza tym, nikt nie ma dowodów na ich intymne relacje, najprawdopodobniej ich nie było :)

LadyBlackCat

Nie potępiam kobiet które bawią się meżczyznami :) to jak dążenie po trupach do celu. nie ważne kogo wykorzystasz po drodze.. ważne by osiągnąć zamierzony cel.

kusicielka1

Miała, tylko, że... przejściowy. Nie pociągał jej, ale była wtedy sama. Spotkali się zaledwie parę razy. Jak widać, wszystko zależy od autora biografii. Tak, racja, z tej strony Coco była naprawdę okrutna. Ale jako jedyna miała odwagę przeciwstawić się rzeczywistości. Nie dała sobą pomiatać, chciała się sama utrzymywać i osiągnęła sukces. Wytrwałość, ogromna odwaga ;] Za to można ją podziwiać.

ocenił(a) film na 8
LadyBlackCat

Nie, nie uwazam, ze Chanel to obrzydliwa osobowosc. To wielka kobieta, znaczaco zmienila swiat kobiet na lepsze i kiedy teraz czytam takie wypowiedzi wlasnie kobiet o niej, zaczynam powatpiewac w sens ludzkosci.

ocenił(a) film na 4
Anneke01

Proponuję w tej sytuacji osiedlenie się w innym kraju, gdzie wszyscy głoszą jedyne słuszne poglądy . Myślę, że odzyskasz tam szybko wiarę w sens ludzkości . Sugeruję np. Koreę Północną.

Obawiam sie jedynie, że w głoszonych tam poglądach nie ma zróżnicowania na poglady kobiet i meżczyzn.

ocenił(a) film na 8
LadyBlackCat

normalnie na kolana powalilo mnie twoje wysublimowane poczucie humoru

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones