PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494099}

Chanel i Strawiński

Coco Chanel & Igor Stravinsky
6,1 4 913
ocen
6,1 10 1 4913
Chanel i Strawiński
powrót do forum filmu Chanel i Strawiński

Wiadomo, kwestia gustu.
Moim zdaniem film pełen bardzo ale to bardzo subtelnych gestów, ukrytych emocji, niczym ze sztuki japońskiej, co bardzo przypadło mi do gustu. Nie jest to na pewno "amerykanckie szoł", które wywala wszelkie emocje na zewnątrz. Wiele miłych detali, choćby wystroje wnętrz i wzory Chanel. Wkurzała mnie baba na początku - niech się odpierniczy od żonatego. Oczywistym było, że w takiej sytuacji facet poleciał na nią, a ona to bezczelnie wykorzystała.
Aczkolwiek film mnie zainspirował.

ocenił(a) film na 8
Shannon_88

mnie się również podobał, ale przeciętny widz szuka lekkiego filmu, z dużą ilością dialogu i masą akcji i najlepiej, żeby tam był superbohater.

ocenił(a) film na 7
dita0890

I ta muzyka... Uwielbiam scenę w lesie kiedy Igor pali papierosa, a w tle leci litewska pieśń ze święta wiosny.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Tez uważam, że film nie jest zły. Trzeba tylko odpowiednio do niego podejść.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

Mi się tylko nie podoba podkreślenie wartości związku między obojgiem. To ponoć był tylko zwykły, krótki romans, a nie jakaś miłość życia, a sceny końcowe chyba próbują nam pokazać coś innego.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Nie zwróciłam na to uwagi, ale faktycznie dobre spostrzeżenie. Ktoś kto niewiele wie o życiu Chanel czy Strawińskiego różne rzeczy może wywnioskować. A tak z innej beczki - jestem pełna podziwu dla Madsa Mikkelsena - jego gra aktorska to chyba największy plus tego filmu.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

Właśnie dla mnie to kompletne fiasko. Cały czas jest stonowany, wycofany, zimny i bez wyrazu. Przynajmniejgra Moglali's jest świetna. No i ta jej bielizna...

ocenił(a) film na 7
lordandrju

A ja postrzegam to kompletnie odwrotnie. To Mouglalis wypadła blado przy Mikkelsenie. Stonowany i zimny? Może tak - to w sumie najbardziej mnie w nim pociąga. Ale na pewno nie powiedziałabym, że bez wyrazu.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

Tak czy siak - dobry film i niezła gra aktorów. Pamiętam jak niedawno byłem na koncercie i zagrano parę fragmentów święta wiosny i część widowni wyszła pomimo próśb muzyków.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Żartujesz...? Ach, biedny ten Strawiński, po dziś dzień niektórzy ludzie nie chcą go słuchać.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

No ja właśnie specjalnie przyszedłem dla tych fragmentów, ale były średnio zagrane.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Ja przyznam szczerze, że muzyka Strawińskiego szczególna mojemu sercu nie jest, ale jakkolwiek znoszę ją, a czasem nawet lubię sobie posłuchać w wannie z kieliszkiem szampana. ;)

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

A mnie zafascynowało "święto wiosny" i pietruszka. W związku ze stuleciem premiery będzie można obejrzeć całość w narodowym, ale najbliższy spektakl dopiero 27 kwietnia... Tak w wannie przyjemnie się tego słucha szczególnie koncertu hebanowego, albo tej litewskiej pieśni.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Litewska pieśń jest cudowna, to muszę przyznać. Wzrusza mnie.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

Ja uwielbiam tą scenę w lesie po ich seksie. Przypomina mi inną scenę z filmu o Gainsbourgu jak recytuje Baudaliera w lesie - podobny nastrój. Widzę, też widziałaś ten film.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Pamiętam ten moment. Niezwykle klimatyczny... Z resztą jak cały film.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

I fajny epizod Moglalis.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

Mhm, całkiem całkiem jako Greco.

ocenił(a) film na 7
YourBeatrycze

Nieco ładniejsza.

ocenił(a) film na 7
lordandrju

No tak, czego jak czego, ale Annie urody odmówić nie mogę.

ocenił(a) film na 5
dita0890

Niekoniecznie. :)
Sama jestem zwolenniczką takich "subtelniejszych" filmów, większość tego, co oglądam ma swoje lata - a co za tym idzie, specyficzny klimat - ale właśnie tego, o czym mówicie w tym filmie nie czuję. Dla mnie właśnie on jest amerykański, jakby nieudolnie próbował udawać coś lepszego, wyższego...Mam nadzieję, że tą drobną krytyką nie obrażę, bo nie uważam tego dziełka za coś wyjątkowo złego, ale arcydziełem na pewno nie jest. Wolę moje stare, dobre, sentymentalne "Lecą żurawie", haha!
Pozdrawiam~

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones