PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611892}

Chłopczyca

Tomboy
6,9 3 995
ocen
6,9 10 1 3995
7,5 13
ocen krytyków
Chłopczyca
powrót do forum filmu Chłopczyca

Swietny film ukazujacy dramat dziecka i jego rodziny, ktora nie rozumie gry w chlopca.
Ale wedlug mnie to zadna gra! Laura to chlopiec w ciele dziewczynki, ktory odkrywa swoja
meskosc przebywajac wsrod chlopcow.
Scena ubrania sukienki i pokazania sie w niej znajomym jest po prostu okrutna!
Mimo, ze jest to piekna, kochajaca sie rodzina, uwazam, ze rodzice wyrzadzaja okropna
krzywde dziecku zmuszajac do bycia kims kim nie chce byc. A moze warto byloby
zainteresowac sie hermafrodytyzmem...

PS:
'Według świadectwa urodzenia, każdy jest kobietą lub mężczyzną. Nigdy obojgiem naraz.
Tymczasem natura jest znacznie mniej kategoryczna w swych kreacjach. Jedno na pięćset
niemowląt to hermafrodyta. Zaraz po narodzinach jest operowane, a lekarz staje się wyrocznią
decydując, czy dziecko będzie chłopcem, czy dziewczynką. Pomimo tego, że statystycznie
dzieci z cechami obu płci rodzi się więcej niż z zespołem Downa, to jednak hermafrodyci
formalnie nie istnieją.'

ocenił(a) film na 8
brachypelma

Termin "hermafrodyta" może być mylący. W mitologii greckiej to syn Hermesa i Afrodyty, którego bogowie połączyli z nimfą Salmakis w jednym ciele o cechach obu płci. Jednak w biologii rozrodu hermafrodyta to osobnik obojnaczy posiadający jednocześnie męskie i żeńskie gruczoły rozrodcze. Film "Tomboy" nie ukazuje osoby hermafrodytycznej, lecz osobę transseksualną.

ocenił(a) film na 9
brachypelma

Wydaje mi się, że rodzice postąpili bardzo niestety bardzo prawdziwie.
Oczywiście - Mikael to nie żadna hermafrodyta - to transseksualny chłopiec KM. Rodzice, gdyby ruszyli czapami, zabraliby go do psychologa i sami się wszystkiego przy okazji dowiedzieli.

brachypelma

Nie pisz bzdur. http://pl.wikipedia.org/wiki/Obojnactwo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones