PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 465
ocen
7,6 10 1 75465
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

przedada

ocenił(a) film na 6

Sądzę, że film "Byliśmy żołnierzami" nie jest aż tak ekscytujący jak mogłoby się wydawać po obejrzeniu zwiastunu. Owszem, są w nim sceny przyciągające uwagę (zwłaszcza te podczas walk w Wietnamie), ale jest on przesadnie nasycony amerykańskim samouwielbieniem. Co druga scena tego filmu zawiera jakiś element mówiący o tym, jak wspaniałe i olśniewające są Stany Zjednoczone. Pzykładem jest scena, w której śmiertelnie ranny żołnierz mówi "umieram za ojczyznę" lub ta, w której Mel Gibson mówi do reportera "opowiedz innym jak nasi chłopcy walczyli i umierali za swój kraj". Całkowicie natomiast dobił mnie widok powiewającej chorągiewki, wetkniętej w jakiś pienek na polu walki. Rozumiem, że można kochać swój kraj i chcieć to pokazać, ale bez przesady!!! Gdyby chodziło tylko o kilka scen to nie byłoby aż tak źle, ale ten film pełen jest tego typu obrazów! Jednyne słowo, jakie przychodziło mi do głowy podczas oglądania tego filmu to: "L I T O Ś C I !!!". Nawet wspaniała rola Mela Gibsona nie jest w stanie zatrzeć nieprzyjemnego wrażenia, jakie zostawia ten film. A szkoda...

użytkownik usunięty
gumis

wcale nie do smiechu
Twoje słowa świadczą, że wiesz tyle samo co owi dziennikarze.
To była naprwadę smutna i rozdzierająca scena, pełna ignorancji i lekkomyślności choć tylko i wylącznie z własnej niewiedzy. Może przemyśl to ponownie, sorrki jeżeli Cię obraziłem nie miałem takiego zamiaru
pozdrawiam
RobertT

ocenił(a) film na 6

no problem!
Nie ma sprawy, nie obraziłam się. Nie twierdzę, że "Byliśmy żołnierzami" mi się nie spodobał. Jest naprawdę fajny i wciągający. Rozumiem jego problematykę itp., ale nic nie poradzę na to, że odniosłam wrażenie, że jest on przesycony "amerykanskością". Może muszę po prostu odpocząć od filmów wojennych produkcji amerykańskiej. ;-)
Mam nadzieję, że nie uraziłam Cię swoim poprzednim komentarzem. Jeśli tak to sorry, ale w końcu po to one są, żeby wyrażać swoje zdanie, no nie? :-)
Pozdrowionka!
Gumiś

użytkownik usunięty
gumis

Postaw siebie w roli tych żołnierzy
Gdybyś to ty musiał tam walczyć, to po tak ciężkiej walce na pewno też chciałbyś zostawić flagę swojego kraju na znak zwycięstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones