PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 451
ocen
7,6 10 1 75451
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

Ogladając takie filmy czytając komentarze w Polsce widać różnice
jakie są między mentalnością Polaków a Amerykanów.

Polacy w tych filmach widzą tylko historię wojny,bitwy, tragizm i czują współczucie.
Amarykanie zaś chcą pokazać pojedyńczego człowieka jako kogoś najcenniejszego ale takiego który jest dla kogoś a nie dla czegoś.

To właśnie stawianie człowieka i sołeczności jako podmiot ubogaca
i kształtuje naród.

To właśnie krótkie wypowiedzi :
- "wszyscy słuchają starszych stopniem a uczą młodszych stopniem
by każdy był odpowiedzialny za każdego w bitwie"
- "ten nadaje się na dowodcę" - scena gdy dowódca plutonu dostrzega problemy z nogami podwładnych.
- wypowiedź o braterstiwie i odpowiedzialności dowódcy za podwładnych.

Takie wlaśnie epizody ksztaltowały USA od lat i dzięki temu są NARODEM.

My natomiast POLACY gdzie "Bóg Honor Ojczyzna" spychał człowieka do roli mięsa armatniego za idee spowodował że jesteśmy
narodem egoistów i wzajemnie wilkami.

W tym filmie jest jeszcze jeden wątek który jest tym co lubię najbardziej To przemiana wewnętrzna (patrz dziennikarz) za którą cennie wiele filmów amerykańskich.






użytkownik usunięty

Żałosne
Na filmie jeszcze nie byłem ale jak słucham takich wypowiedzi proamerykańskich to mi żal (nie powiem co ) ściska. Jak tacy Polacy są źli to spadaj do Stanów. Naród morduje "legal" od dziesiątek lat. W imie pokoju pacyfikuje całe narody. Jak by tak porównać panśtwa totalitarne i Ameryke to okaże sie nagle że To "państwo pokoju "wytłuło więcej ludzi niż Ci wszyscy "terroryści".
Obserwując to wszystko wydaje mi się że żródłem zła jest właśnie Ameryka. Nie chce mi się już pisać ale Bin Laden został wyszkolony i zaopatrzony w broń przez CIA. To mi wystarczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones