PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 465
ocen
7,6 10 1 75465
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

Spraw kilka - 9/10

ocenił(a) film na 8

Film ukazuje z pewnością krwawe realia wojny wietnamskiej. Nie wiem ile w opowiedzianej
historii było prawdy, a ile fikcji ale to w ogóle nie jest istotne. Mel Gibson? Jedna z lepszych
ról w jego kinowej bibliografii (no może poza zabójczą bronią i niedawną Furią).
Ale uderzyło mnie kilka faktów:

1) Pole bitwy. Wszyscy chowają się w trawie, aby uniknąć postrzału. Grad wietnamskich kul,
a co robi nasz główny bohater? Stoi sobie w najlepsze, a kule dziwnych trafem omijają go w
bezpiecznej odległości!
2) Mel Gibson telefonuje do bazy. Rozmawia sobie o froncie i o sytuacji, a zza pleców zbliża
się wietnamski żołnierz. Niepostrzeżenie i bezszelestnie przedostaje się przez zarośla, a nasz
dzielny wojownik w ostatniej chwili odwraca się i posyła mu kulkę idealnie miedzy oczy!
3) Kolejnym faktem, do którego mam mnóstwo wątpliwości to wybuchy, które miały miejsce w
filmie. Grono z nich wyglądało jak pokaz fajerwerków, a nie wybuchy bomb, czy granatów.
P.S: Czy rosły mężczyzna może stłumić wybuch granatu własnym ciałem?

Mimo tych niedociągnieć, które moim zdaniem były lekką przesadą film oglądało się
genialnie. Fantastyczna muzyka i realność bitwy. Nie było w tym filmie przesadnych cudów i
heroicznych wyczynów bohaterów. Wzgórze zdobyli dzięki taktyce i mistrzowskim
przewidywaniu żołnierza Moore'a! Polecam go wszystkim fanom Plutona i innych doskonałych
filmów wojennych.






ocenił(a) film na 8
janek00714

Nie chce się z tobą kłócić ale według mnie ten film doskonale pokazuje realia tamtej wojny i jest to wg. mnie jeden z najlepszych filmów tego typu.

ocenił(a) film na 8
Metalhead_fw

nie musisz się kłócić, bo jesteśmy tego samego zdania! Tylko tych kilka niedociągnięć wymieniłem, ale poza nimi jest naprawdę zajebiście!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones