PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 445
ocen
7,6 10 1 75445
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

Patetyczna badziew

ocenił(a) film na 4

W niektórych momentach miałem odruchy wymiotne. Teksty o walce za ojczyznę, schemat i naiwność. Dałem 4 i chyba zbyt pochopnie, bo ten film naprawdę nic za sobą nie niesie. A na koniec jeszcze jedno, gdy widzę powiewającą amerykańską flagę, to odzywa się we mnie terrorysta.

ocenił(a) film na 8
rycerz1984

Skoro masz odruchy wymiotne, widząc przejawy amerykańskiego patriotyzmu, to naprawdę nie chcę wiedzieć, jakim TY jesteś patriotą...

ocenił(a) film na 4
NYPD

Żeby każdy był takim patriotą jak ja, a Amerykanów nie muszę lubić i ich zasranego patetyzmu, który ty mylisz z patriotyzmem też nie.

NYPD

i to pisze ktoś kto ma nick "NYPD" gdzie twój patriotyzm

rycerz1984

Popieram. Poza oceną, zdecydowanie za wysoka. Ja juz dosyć dawno wlepiłem mu 1, a teraz po obejrzeniu jakichś 15 minut (więcej nie wytrzymałem) żałuje, że nie mozna dać mniej. Dno, dno, dno! I jeszcze mel gibson.

ocenił(a) film na 9
rycerz1984

a kazał ci ktos patrzec na ten film ?? chyba nie mi ten film bardzo sie podobał i podobac zawsze bedzie a pozatym niesie dosc duzo poczytaj w ksiązkach i poszperaj na jakiej podstawie film ten jest zrobiony :) pozdrawiam Marcin

ocenił(a) film na 9
rycerz1984

Teksty o walce za ojczyznę- pamiętaj że, była to propaganda, zastanów się
mówili by żołnierzom że, walczą dla polityków?

"gdy widzę powiewającą amerykańską flagę, to odzywa się we mnie terrorysta". - bez komentarza

ocenił(a) film na 4
rycerz1984

A ja się zgadzam z rycerzem1984. Takie teksty typu "Cieszę się, że ginę za ojczyznę" są troche żenujące. Przynajmniej w takim wydaniu jak w "Byliśmy zołnierzami". Są o wiele lepsze filmy o wojnie w Wietnamie. A ten... szybko się o nim zapomina, przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

a ja zgadzam się z Marcinem. Film jest świetny... przeczytajcie książkę i poszukaj informacji o wydarzeniach które film przedstawia.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
rycerz1984

Hmmmm a może byście się troszkę zainteresowali?? Ten tekst "cieszę się że umieram za ojczyznę" jest autentyczny, bo ten film powstał na podstawie książki gen. Moora i Galloweya, który byli na tej bitwie. Wszelkie teksty są autentyczne, więc nie widzę tu aż takiej propagandy :P A po drugie jak wtedy uczono żołnierzy?? Właśnie żę walczą za ojczyznę.
A co powiesz na Szeregowca Ryana? tam Amerykanie szukają gościa, żeby go oddelegować do kraju, bo stracił już wszystkich braci i nie chcą żeby matka się martwiła... Wojna, trupy, a oni szukają jakiegoś tam typka, by go sprowadzić do USA! I oczywiście się to im udaje...
To jest dopiero PROPAGANDA. Film jest bardzo dobry!!
Jeszcze jedno, a który film wojenny nie jest nafaszerowany propagandą?? "Czterej pancerni" - O mój Bożę, to jest dopiero PROPAGANDOWY film, ale każdy go lubi bo jest o POLSKIEJ załodze czołgu, albo Katyń Wajdy czyż nie jest propolski?? Taki miał być. Pluton - kolejny proamerykański film. 9 dywizja - prorosyjski, i można wyliczać. Ludzie nie rozumiem waszych pretensji, a że amerykanie tak nachalnie są patriotami dobrze o nich świadczy :PP

ocenił(a) film na 10
Archimod

popieram... wreszcie ktoś co ma pojecie o tym co mowi:)

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

Film Świetny...obejrzałem większość filmów o wietnamie i stwierdzam ze ten film jest jednym z lepszych obok "Plutonu"...

ocenił(a) film na 8
rycerz1984

To, że odzywa się w Tobie terrorysta świadczy już tylko o Tobie.
Jak to nazwałeś "teksty" o walce za Ojczyznę powtarza większość Ludzi walczących na wojnie.
Nie pochwalam, żadnej wojny - ale nie krytykuje Ludzi, ich przeświadczenia, a wiary nie nazywam naiwnością. Nie podoba mi się po prostu to, że Ludzie są dla siebie wrogami. Mimo, że świat niesie ze sobą wystarczająco dużo cierpień.
Może nie jestem fachowcem od oceniania filmów, ale przynajmniej umiem docenić prawdziwość i nie odzywa się we mnie nic wrogiego na widok jakiejkolwiek flagi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones