PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 465
ocen
7,6 10 1 75465
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

Można obejrzeć...

ocenił(a) film na 7

Co prawda nie jest to film "z wyższej półki", aczkolwiek przyjemnie się ogląda. Denerwował mnie przede wszystkim ten nadmiar religijności, boga, proszeniu o pomoc nadprzyrodzonego bytu. Szkoda również, że reżyser zamiast skupić się na porządnym ukazaniu czegoś, po trochu pokazywał wszystko, przez co trudno było nadążyć, np. scena szkolenia trwała zaledwie kilka minut, i po co to było? Jeżeli chciał przybliżyć widzowi trening żołnierzy, mógł poświęcić temu trochę więcej, nie koniecznie tak jak w "Full metal jacket", ale dwie, czy trzy bezsensowne sceny, które i tak nic nie wnosiły do filmu mógł sobie darować. Nie wiem jak było naprawdę, ale drażnił mnie jeszcze jeden element tego filmu, tj zachowanie męża i ojca pięciorga dzieci Harolda Moore'a. Rozumiem, że chęć wykreowania bohatera kultowego była mocna, no ale tak to sie napewno nie zachowywał. Cały czas stał, miał gdzieś czy zostanie zastrzelony, wręcz przeciwnie, on chyba pragnął dostać kulkę w pysk. Nikt przy zdrowych zmysłach i tak licznej rodzinie by sie tak nie zachowywal. Poza tym film sie przyjemnie oglada, trzyma w napieciu, sam fakt, ze jest to oparte na faktach wzbudza wieksze zainteresowanie. Nie nalezy sie nastawiac na swietny film, ale obejrzec warto.

ocenił(a) film na 6
Bobey

Notoryczne wtręty religijne w filmach wojennych nie za bardzo mi pasują ... a w wersji Harolda Moore'a są wręcz natrętne ... bez ukazania przyczyn konfliktu ... nie zrozumiemy patriotyczno-religijnego zacięcia gł. bohatera. I jeszcze jedno: kulki wkoło śmigają a niektórzy żołnierze wraz z dowódcą - sztywno sobie stoją .... i to bez hełmów. Dla zdjęć wart obejrzenia ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones