PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 465
ocen
7,6 10 1 75465
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

Hmm...

użytkownik usunięty

Ja odebrałem ten film jako obraz ukazujący bezsens wojny. Fakt, można zaliczyć ten obraz jako proamerykańską propagandę, ale ja widziałem tam obustronną, bezsensowną rzeź. I pod tym kątem polecam.

ocenił(a) film na 8

"Fakt, można zaliczyć ten obraz jako proamerykańską propagandę,"

Niby na jakiej odstawie ? To ze nie pokazano jak amerykanie gwałcą i mordują cywilów to już propaganda ?

użytkownik usunięty
polukr

Dlatego
"Oglądanie tego filmu grozi zwróceniem obiadu... Amerykańscy żołnierze są po prostu wcieleniem dobra i wszystkich cnót jakie tylko możecie sobie wyobrazić , a ich żony !!! tym bardziej wierne amerykanki siedzą w domach i rodzą tylko bachory. A na poważnie to aż razi po oczach amerykańska propaganda i mydlenie oczu co do tej wojny. Ciekawe kto jako pierwszy użył broni atomowej mordując całego prawie sto tysięcy ludzi po czym robi to ponownie z takim samym skutkiem. Amerykanie jeb.... hipokryci " - via post sergiusza
Przy czym zaznaczam - ten film MOŻNA zaliczyć do proUS propagandy. Nie trzeba. I ja tak tego nie odczuwam, o czym zresztą wyżej napisałem. Pozdr.

ocenił(a) film na 8

Sergiusz nie ma pojęcia o czym pisze :)

polukr

To mniej więcej stwierdzenie na poziomie " nie pokazano jak SS pali Żydów to już propaganda".

ocenił(a) film na 8
pyton16

Dokładnie, film nie miał ukazać jak amerykanie traktowali cywili wietnamskich tylko jak toczyli bitwę z NVA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones