PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31750}

Byliśmy żołnierzami

We Were Soldiers
7,6 75 451
ocen
7,6 10 1 75451
5,4 10
ocen krytyków
Byliśmy żołnierzami
powrót do forum filmu Byliśmy żołnierzami

Film religijny

ocenił(a) film na 7

Już dawno nie widziałem filmu w którym się tak często modlili, no chyba że transmisja z Watykanu ;) Domyślam się, że to zasługa Mela.

ocenił(a) film na 2
gorab

mel santo subito!

ocenił(a) film na 7
muteb3

No trochę przesadził, ale jak zabija na ekranie tyle żołnierzy to pozostaje mu tylko modlitwa;), dla mnie ten film mimo wyniosłego przesłania to Rabo w Wietnamie. Dodatkowo przesiąknięty aż do bólu amerykańskim patosem. Dla mnie to czysta 6 - kino niezłe ale też nie mające niczego czego nie zaprezentowałaby konkurencja.

ocenił(a) film na 9
Grand23

A czy ktokolwiek z was był na wojnie?
Niby dużo modlitwy, a co myślicie że nadzieja skąd się bierze, co robi człowiek przerażony widzący obok trupy swoich kolegów, innych znowu z pourywanymi kończynami, i nadzieja na powrót do domu wydaje się nikła, za to bliskość śmierci olbrzymia.
Czy ktokolwiek z was wie czym jest bliskość śmierci i jakie to uczucie?!
Film ten pokazuje jak bardzo destrukcyjna jest wojna, że nawet dowódca żałował iż nie zginął wraz ze swoimi kompanami, a reporter budzi się w nocy słysząc krzyki umierających, widząc ich twarze, czując smród gnijących, i płonących od napalmu ciał.
Dla takich jak wy modlitwa przeszkadza, dla takich jak oni jest wybawieniem, światełkiem pośród nocy, nadzieją na otwarcie oczu kolejnego dnia.
I @Grand23 ten film to przedstawiona sytuacja która wydarzyła się naprawdę, więc jesteś wyłącznie debilem porównując go do Rambo, bo ci ludzie naprawdę zginęli, i to w takiej ilości jaka była podana na końcu filmu, to była ich tragedia, oddali swoje życie za takich głupków jak ty.

ocenił(a) film na 7
baraqs

Trochę cię poniosło kolego, nie uważasz? Poza tym to tylko film i nie ma co się tak ekscytować. Wspomniałem o modlitwie nie dlatego, że mi nie pasuje do filmu o wojnie tylko dlatego, że Mel Gibson stał się chyba bardzo pobożnym człowiekiem skoro ostatnio albo występuje w takich rolach albo robi filmy o tematyce religijnej. Zupełnie nie przypomina to filmów z wcześniejszego okresu jego kariery - Zabójcza broń, Braveheart itp.

gorab

Bardzo dekadencki ;/ Są lepsze produkcje wojenne jak "Czas Apokalipsy" czy "Helikopter w ogniu". Mi się nie podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones