PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756406}

Był sobie pies

A Dog's Purpose
7,8 65 625
ocen
7,8 10 1 65625
6,2 5
ocen krytyków
Był sobie pies
powrót do forum filmu Był sobie pies

Zawsze płaczę w momentach, gdy pies na filmie umiera. W tym przypadku nie było inaczej. Pośmiałam się - prawda, ale jak się rozpłakałam. No aż wstyd mi było wokół tylu dzieci c:

ocenił(a) film na 8
nan_ssagaji

Nie ma co się wstydzić łez, ja też miałem szkliste oczy, a jestem facetem, blisko 40-letnim :). Zwłaszcza przy ostatnich scenach, kiedy Buddy'emu udało się przekonać Ethana, że jest Bailey'em. I po tej scenie, kiedy światła w kinie się włączyły, za mną 30-40 % ludzi było poryczanych :)...

nan_ssagaji

dzięki za zakończenie, nie ma co, fajna recenzja ;)

ocenił(a) film na 8
roland_x

Nie wiem do kogo skierowana jest wiadomość roland_x, ale z samego zwiastuna można wywnioskować śmierć, skoro pies wraca w innych ciałach. Tak samo domyślić się można, że ostatni pies wraca do Ethana. Jak poszłam z chłopkiem, bo obejrzeniu zwiastuna tylko raz powiedział mi dokładnie to samo. To nie jest film, który ma zaskakujący koniec. To komedia, choć bardziej stawiałabym na dramat. Idziesz się tam pośmiać/popłakać, a sytuacje opisane wyżej widać już w samym zwiastunie, więc nie rozumiem o co ci chodzi.

nan_ssagaji

O co chodzi? Hmm... Może o to, że czytałem 3 razy Twój post. Jak chodzi się z "chłopkiem" i myli na klawiaturze literę "P" z literą "B" (które są tak odległe!) to faktycznie
już sam nie wiem co robić - śmiać/płakać? Może "zwiastuna" potrzebuję?

ocenił(a) film na 8
alojz29

No tak, wam nigdy nie zdarzają się literówki. Och, jaka ja zła. Nie wiem też dlaczego bierzesz zwiastuna w cudzysłów, skoro jest to jak najbardziej poprawna odmiana.

ocenił(a) film na 7
nan_ssagaji

Oznacza się spoilera bulwo! Wielkie dzięki za zniszczenie seansu.

roland_x

Ode mnie też dzięki!

roland_x

To nie recenzja tylko forum 9(opinie) , ja pierdoIę co za ludzie... Fakt mogła kliknąć spoiler ale macie wy własny rozum?

ocenił(a) film na 8
nan_ssagaji

Ja podczas seansu się trzy razy rozpłakałam. xD

ocenił(a) film na 3
nan_ssagaji

Ja z kolei śmiałem się wręcz do rozpuku. Te sceny z umieraniem były po prostu tak niedorzeczne, że można było je jedynie skwitować salwą śmiechu. Do tego równie niedorzeczne protesty animalsów odnośnie "torturowania" psów-aktorów. Przecież to tylko zwierze, w dodatku lepiej karmione i chronione od innych psów, więc nie wiem o co halo. W zasadzie przez te ckliwe scenki film został zniszczony a wszystko co w nim dobre (np montaż) traci na wartości. Absurd podobny do Titanica ale przynajmniej można się turlać ze śmiechu jeśli nie jest się sztywniakiem.

Piotrekkk1979

Piotrek chyba cos jest z toba bardzo nie tak. Co bylo niedorzecznego w tych scenach? A pierwsza śmierć, ta u weterynarza to juz byla nadzwyczaj realistyczna. Mojej psince tez wysiadly nerki, tez miała zamglone oczka, tez patrzyla po nas ufnie gdy odchodzila. Nie bylo mi do śmiechu ani wtedy ani na filmie. Siedzieliśmy z moim facetem i plakalismy przez polowe filmu i mysle, ze to jak najbardziej prawidlowa reakcja

ocenił(a) film na 7
paranormalsun

Wiesz, niektórzy mają zaburzenia empatii ;)

KRCK

Niektórzy robią z siebie kozaka w necie, rzeczywistość jakże często bywa odmienna :)

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Dokładnie

nan_ssagaji

Te, ale to chyba zaznacza się SPOILER?

ocenił(a) film na 8
alojz29

zaznacz sobie na czole...
wczoraj się urodziłeś czy nie masz internetu?

ocenił(a) film na 8
alojz29

O tym, że pie s umiera dowiadujemy się z traileru, więc po co?

nan_ssagaji

po gowno, nie ogladalem trailera ani zapowiedzi, przeczytalem recenzje, zjechalem rolką na dół i jeb, udzieliłaś się z marszu ze pies zdechnie czy tam zginie..................... co za babsko...............

ocenił(a) film na 8
tajwan02

Opisu też nie czytasz? ;>
Pies odnajduje sens swego istnienia, gdy po odejściu z tego świata [...]

ocenił(a) film na 10
nan_ssagaji

Ja jeszcze zbieram łzy z twarzy :)

ocenił(a) film na 9
nan_ssagaji

Film cudowny, głęboki i wzruszający. Totalne przeciwieństwo głupich bajeczek o zwierzątkach, których ostatnio pełno w kinach...

ocenił(a) film na 9
nan_ssagaji

Heh płakałem się jak dziecko 3 razy ale naprawdę już nie pamiętam kiedy tak mnie wzięło Zdecydowanie jeden z najbardziej wzruszajacych filmów ostatnich lat Piękny

użytkownik usunięty
nea_filmweb

Polecam w takim razie kolejny psiakowaty wyciskacz łez - jeśli nie widziałeś - "Mój Przyjaciel Hachiko". Cholernie piękny i smutny, ale obejrzeć jak najbardziej warto :)

ocenił(a) film na 9

własnie bo już dawno i to parę razy miałem się za niego zabrać i któryś już raz zapominam , dziękuje juz pobieram :P

ocenił(a) film na 10
nea_filmweb

U mnie to drugi film w życiu po Liście Schindlera, który wzruszył

użytkownik usunięty
nan_ssagaji

Nawet nie wiesz jak ja płakałam (i wciąż jeszcze mam łzy w oczach) po świeżo zakończonym seansie :'))

ocenił(a) film na 8
nan_ssagaji

Też mi łzy ciekły. Zwierzęta i "smutna" muzyka w filmach to moja pięta Achillesa . Dobrze że siedziałem najniżej. Wszystkie chustki do nosa zostały zużyte :)

ocenił(a) film na 5
nan_ssagaji

Ryczałem jak bóbr chociaż w zasadzie nigdy mi się to nie zdarza... Ciężko powiedzieć czy ten film jest piękny i dlatego wzruszający czy zwyczajnie smutny. Nie mniej należy oglądać takie filmy a na już na pewno puszczać dzieciom, aby procesy wychowawcze zawierały niezbędny komponent w postaci "szacunku dla żywego stworzenia" (zwłaszcza dla psów). Ludzie którzy traktują psy jak zabawki, zapominają o nich lub nie dbają myślą..."E tam to tylko pies...Pies nie ma uczuć" powinni się nad sobą zastanowić...a najlepiej leczyć.

Nie mniej, miałem problem z oceną tego filmu. Wychodzi tutaj odwieczny problem... Jak ocenić film, który nie był zły sam w sobie ,lecz tematyką i fabułą wzbudzał nieprzyjemne emocje.

ocenił(a) film na 10
nan_ssagaji

Również łzy pociekły podczas oglądania tego filmu. Oczywiście godny polecenia i obejrzenia. Piękny,wzruszający i mądry film. Szkoda,że w dzisiejszym świecie jest ich tak mało.

Mam też nietypowe pytanie, które strasznie mnie nurtuje,a może ktoś z filmwebowców będzie znał na nie odpowiedź. Mianowicie w 1 h: 15 min biegnie przepiękny pies (na moje oko jest w typie owczarka szajcarskiego,ale sierść jest bardziej kremowa). Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi co to za rasa psa? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 10
ThefalseQueen

Jak dla mnie to mix tego szwajcarskiego z huskim

ocenił(a) film na 8
nan_ssagaji

Ja tez przy filmie lezke uronilam, a przy ksiazce co rozdzial zycia psa ryczalam jak glupia a koniec ksiazki... Nie zdradze przeczytaj ale nie jest taki jak w filmie... :(

nan_ssagaji

SPOILER?

ocenił(a) film na 8
pekinp

W CELU?

nan_ssagaji

W jakim celu samo sie domysl.

ocenił(a) film na 8
spidermarx

Nie widzę w moim komentarzu spoilerów :) Nie trudno się domyślić śmierci psa, gdy w zwiastunie już mówi, że był jednym psem, a potem drugim i kilkoma następnymi.

nan_ssagaji

W tutaj widzisz spoiler ? Nie odpisuj jesli laska.

ocenił(a) film na 6
spidermarx

Obie części książki są przepiękne i bardzo polecam bo jest więcej rozbudowanych wątków których nie ma w filmie :)

nan_ssagaji

złą kategorię ktoś dał, nie komiedia tylko wyciskacz łez...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones