PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791}
7,8 13 044
oceny
7,8 10 1 13044
7,7 9
ocen krytyków
Buena Vista Social Club
powrót do forum filmu Buena Vista Social Club

Widziałem na żywo

ocenił(a) film na 9

W tym roku będąc na Kubie zobaczyłem plakat z zapowiedzią koncertu Buena Vista, byłem zachwycony, że możliwe jest ich zobaczyć na żywo. Kupiłem bilet i pojechałem na koncery w Varadero. Film oglądałem wielokrotnie, znam go doskonale i muzyków. jakież było moje rozczarowanie gdy zobaczyłem występ, muzyka ta sama, twarze inne. To oczywiste, przecież film jest sprzed wielu lat - zapomniałem o tym. Moje rozczarowanie było jeszcze większe gdy dowiedziałem się, że grają tam co tydzień dla turystów. Z legendy został tylko muzyka i nazwa. Legenda która grywa w kurorcie dla turystów. Co gorsze składów jest kilka, tak by mogli dawać koncerty w kilku miejscach. Moje rozczarowanie było wielkie, wolę pozostać przy filmie. Po powrocie z Kuby film nabrał dla mnie jeszcze większej wartości. Żal, że nie było mi dane zoabczyć tych prawdziwych muzyków:Ibrahim Ferrer, Ruben Gonzalez, Compay Segundo...

ocenił(a) film na 10
Jue_2

Może to dlatego, że oni wszyscy już nie żyją - Ruben i Compay umarli w 2003 roku, Ibrahim w 2005, Pío Leyva w 2006, Orlando "Cachaito" López w 2009...
A legenda pozostała i będzie tak długo, jak nazwa BVSC będzie rozpoznawana :)

ocenił(a) film na 9
catrina_laespada

Przykre, że dziś to już jest granie niemalże "do kotleta" w ośrodkach wczasowych w Varadero.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones