PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771723}
6,2 72 955
ocen
6,2 10 1 72955
3,9 15
ocen krytyków
Bright
powrót do forum filmu Bright

Szału nie ma...

ocenił(a) film na 5

ale tragedii też nie ma, na nudny wieczór można zobaczyć ale szczerze nic nadzwyczajnego tam nie ma, masa zmarnowanego potencjału tego filmu, żaden aktor nie wyróżnia się niczym specjalnym, film sam w sobie dość przewidywalny

ocenił(a) film na 2
drwalek

Strasznie, strasznie, strasznie słaby......

ocenił(a) film na 7
drwalek

Początek fajny , od środka filmu przeglądałem telefon . Idea świata współczesnego zamieszkałego przez istoty magiczne super ale kompletnie źle wykorzystana .

ocenił(a) film na 3
mike83

Ja sobie zmniejszyłem okno i na reszcie ekranu grzebałem w internetach, a gdy nieco po ponad godzinie zorientowałem się, że już nawet nie zerkam na niego, to wyłączyłem...

ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

Każdy film tak potraktowany będzie słaby. Po to kiedyś były kina, aby Cię odciąć od innych bodźców. W przypadku Netflixa musisz sam się zdyscyplinować do tego, jak będziesz się rozpraszać to żadna premiera Netflixa Ci się nie spodoba.

ocenił(a) film na 3
Sick_Fantasy

Sęk w tym, że ja wiedziałem, że będzie słaby, bo dostałem cynk, natomiast Netflixy i jego premiery, to się mylisz, bo Stranger Things czy House of Cards i jeszcze inne, to mi się bardzo podobały, choć ten ostatni tylko na początku bardzo, bo potem poziom spada i potem prawie babrze się w gnoju...

Jakbym poszedł na coś podobnego do kina, to awantura w trakcie seansu, czy zaraz po - murowana!

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Skoro wiedziałeś, że będzie słaby (pewnie od kogoś, kto stracił swój cenny czas na oglądanie słabego filmu), to bez sensu go odpalałeś, tracąc z kolei swój cenny czas, w kórym mogłeś od razu grzebać sobie w necie i ocenę wstawić bez oglądania. Nie wiem, po co się zmuszać na siłę do masochizmu, jeśli Cię nie podnieca. Wydałeś wyrok przed obejrzeniem i dostałeś to, czego oczekiwałeś. W sumie powinieneś dać 10, bowiem film spełnił oczekiwania.

ocenił(a) film na 8
kam48

Taki owczy pęd za krytykami z zachodu, lepiej się nie wychylać. Wyrok już zapadł zanim w ogóle zaczęli oglądać film.

ocenił(a) film na 3
Kowal08_filmweb

Chciałbyś... Przeczytaj poniżej.

Swoją drogą, gdybyś mnie znał, a nie znasz, to byś wiedział, że owczy pęd jest mi obcy, a sam zachód i idące (szczególnie ostatnio) z niego wzorce wywołują u mnie niechęć, agresję i odruchy wymiotne (w zależności od tego, co akurat "nowego"wymyślili).

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

To co zachodnie wywołuje u ciebie agresję, ale z Netflixa chętnie korzystasz. Filmy zachonie, które wiesz że Ci się nie spodobają oglądasz. Albo jesteś hipokrytą, albo jakimś masochistą. Wybacz, ale ja to tak widzę.

ocenił(a) film na 3
Kowal08_filmweb

Wybacz, moja wina, bo pisząc zachodnie miałem na myśli "zachodnie" tzn. niezwykle "nowoczesny" tok rozumowania, wzorce, mody i trendy stamtąd płynące, szczególnie te nowe od jakiegoś czasu niezwykle własnie "zachodnie" i bardzo "nowoczesne". No, to pokreśliłem TO dobitnie. Nie chodziło mi o pochodzenie treści jako z kierunku geograficznego, nie zrozumiałeś zupełnie, może za słabo położyłem nacisk na ten opis, nie wiem.
Teraz powinno być jasne!

Jak coś jest dobrego i mi się podoba, to ja doceniam wysoką oceną i jedno implikuje drugie, natomiast gdy słabe, albo mierne, to co ja poradzę. Taki mam już gust, może i spaczony w oczach innego użytkownika, ale nic nie poradzę, a to jak wiadomo kwestia mocno dyskusyjna, gusta, choć niektórzy mawiają, że się o nich nie dyskutuje, bądź nie powinno. Też dyskusyjne...
Aha, a jak słabizna, czy jakaś kpina, no to sorry, taki mamy klimat i nie ma zmiłuj;)

P.S.
Ten "film", o którym tutaj mowa, to pierwotnie dostał ode mnie 3, ale po upomnieniu od znajomych i rzeczowej ich argumentacji, przemyślałem sprawę i faktycznie tyle się chyba jednak należało.

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

A to zwracam honor i przyjmuję twoje argumenty. Jeśli chodzi o "Bright" oglądałem dwa razy. Za pierwszym razem był dobry, za drugim oglądałem ze znajomymi, i był jeszcze lepszy, świetnie się bawiliśmy, tyle w temacie :-)

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

po upomnieniu od znajomych? kurcze... szacun...

ocenił(a) film na 3
kam48

;)
Czasem widać jestem zwyczajnie zbyt łaskawy i trzeba mnie wtedy upominać...

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Aż dziw, że jeszcze rodziców nie spytałeś. Serdecznie współczuję, że nie masz własnego zdania. Widać tak bywa w życiu. Mimo wszystko szczęśliwego Nowego Roku życzę.

ocenił(a) film na 3
kam48

Doceniam kulturę wypowiedzi i nawet lubię takie "wysmakowane" uszczypliwości... :)

Również wszystkiego dobrego, bywaj zdrów!

ocenił(a) film na 3
kam48

Ciekawość...
Ciekawość już nie tyle samym filmem, ale czy źródło cynku miało rację (czasami się myli;) zwyciężyło, a na tą jedynkę, to i tak za dużo, bo należy się ZERO. Tylko niestety jak dam zero, to nie obniży średniej takiego gniota! Więc dlatego jeden.

ocenił(a) film na 3
mike83

Mam podobnie.

ocenił(a) film na 7
drwalek

Ale ogólnie aktorzy dwaj główni są kapitalni z zasady, więc tam między nimi rozmowy i kontakty to sporo ratują ten film. Dalej faktycznie tak trochę bez pomysłu fabuła, no i te zmartwychwstania... teraz w każdym filmie bohaterowie zmartwychwstają, a to najgorsza rzecz na świecie, bo nagle się okazuje, że nie ma co się martwić, że ktoś zginie. Ale ogólnie chętnie zobaczę drugą część. Fajny świat

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

Roy, jeśli chcesz "przejmować się losem bohaterów" polecam Ci film "pociąg do pusan" tam od początku do końca nic nie wiadomo, nie zrażaj się tematyką "Zombie" , film ten przejawia wiele innych wartości za Zombie to tylko dodatek ;)

ocenił(a) film na 3
drwalek

Pociąg do Busan znany też jako Zombie Express. Ale faktycznie, jak na film o zombie to naprawde dobre kino. Koreańczycy potrafią dobre dramaty nakręcić.

ocenił(a) film na 5
drwalek

slaby jak siema ten zombie express, jest cala masa lepszych koreanskich horrorow

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

A mi się cały motyw ze zmartwychwstaniem podobał. Bo to w końcu świat magii i bez sensu by było gdyby nie istniały zaklęcia wskrzeszeń. Była by to luka fabularna i minus dla filmu. A tak film jednoznacznie odpowiada, że się da, ale aby tego dokonać trzeba być świetlistym, mieć różdżkę i nawet wtedy pojawiają się brzydkie wybroczyny na skórze oraz ryzyko śmierci osoby dla wskrzeszającego. Fajny zabieg fabularny bo jednocześnie zamyka luki jak i utrudnia nagminne korzystanie z tego przywileju.

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

w kazdym filmie zmartwychwstaja? co ja bzdurne uogolnienie

ocenił(a) film na 7
miko1980

Ostatnio "Liga sprawiedliwości", "Kingsman 2", "Mumia" i "Ostatni Jedi", czy serial "Dark", więc ostatnio to całkiem popularny motyw w blockbusterach. Moim skromnym zdaniem dość beznadziejny motyw, który sporo zabiera z sensu każdego filmu.

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

to raptem 4-5 tytulow (nie wiem czy jest sens serial wliczac bo seriali noiwych to jest z milion) na kilkadziesiat premier w ciagu roku, w kazdym razie tutaj jak ktos juz zauwazyl slusznie powyzej akurat jest to w miare na miejscu z racji specyfiki swiata magii, zaklec itp

ocenił(a) film na 5
drwalek

pelna zgoda, niby wszystko jest na swoim miejscu czyli para dobranych na sile gliniarzy, efektowane strzelaniny i poscigi, efekty specjalne dynamiczny montaz, ale jednak w tym wszystkim zabraklo tego czegos co sprawiloby ze film wyroznilby sie z posrod setek podobnych tytulow, szkoda bo potencjal universum w sobie ma, mogliby z tego jakis fajny serial zrobic w sumie tylko wymienilbym aktorow i scenarzyste ;)

ocenił(a) film na 3
miko1980

Film jest gorszy niż setki podobnych tytułów. Po prostu trudno kupić i zainteresować się jakimkolwiek elementem z opowiedzianej historii. Słaby film fantasy, słaby film akcji bądź komedia. Nie angażuje widza, nie czuć chemii pomiędzy bohaterami. Źle opowiedziano historię i jest to wina przede wszystkim reżysera, który pokazał co potrafi już przy "Legionie Samobójców".

Uciekać.

ocenił(a) film na 5
Martin von Carstein

az tak zle to moim zdaniem nie jest, ale ok niech ci bedzie - rezyser tez do wymiany ;)

ocenił(a) film na 3
miko1980

Tutaj nawet poszczególnych wątków nie rozwinęli. Mamy ich mnóstwo lecz żaden nie został wyjaśniony. Nie znamy historii i konstrukcji świata, nie wiele wiemy o zamieszkujących go rasach, o Wielkim Złym, o funkcjonowaniu magii. Nawet o tajemnych organizacjach. O tych elementach jedynie wspomniano mimochodem, próbując nadać im znaczenie poprzez sam fakt ich istnienia. Można "Bright" porównać chociażby z przeciętnym "Łowcą Czarownic" Diesela... tam o takie elementy zadbano.

Akcja... tutaj wystarczy wspomnieć o "16 przecznicach" Willisa, klasycznym filmie sensacyjnym. Motyw ucieczki praktycznie ten sam... a które lepiej się ogląda? ;)

Reżyser i scenarzysta zarżnęli ten film koncertowo. Nawet rzemiosło im nie wyszło.

drwalek

Film z serii "przychodzi ork do spozywczaka a tam elf za lada",nuda... Will,naprawde zmien partnera,ten z "Bad Boys" byl o niebo lepszy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones