PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458775}

Boso, ale na rowerze

De Helaasheid der dingen
7,1 6 107
ocen
7,1 10 1 6107
Boso, ale na rowerze
powrót do forum filmu Boso, ale na rowerze

"Żaden pojazd nie powie nam więcej o danym kraju niż pociąg..."

ocenił(a) film na 7
Domenico

bardzo dobry! Też na niego zwróciłem uwagę... a nie pamiętasz może jak brzmiał dalej, w całości? Pzdr.

ocenił(a) film na 9
lukas179

Łukasz, ten wers to właśnie początek takiej dobrej rozkminki.. miałem pisać cały ale stwierdziłem że było by to męczące. Ktoś niebawem dopisze resztę, liczę na to bo nie mam możliwości sobie go włączyć :)

ocenił(a) film na 6
Domenico

masz możliwość. Puszczą go jutro (sobota) o 21:45 na TVP Kultura:)

ocenił(a) film na 9
novril

jet też i na darmowym iplexie, cały wywód znakomity wręcz literacki:), w filmie jest też kilka innych smaczków.

Domenico

"Pociąg toruje sobie drogę przez całe moje życie. Wiele mu wybaczamy, bo jest pociągiem. Odmiennie niż samochód przemierza świat od tyłu. Odpicowane domy w pobliżu stacji okazują się ruderami. Z torów najlepiej widać sterty śmieci. Żaden pojazd nie powie nam więcej o danym kraju niż pociąg. Można się przyjrzeć naszym ogródkom, gołębnikom, szopom i gatkom snącym na sznurach. Można podziwiać ogrodowe krasnale, nasze selery i pory, nasze werandy i grille. Popatrzeć, jak krowy stopniowo ustępują miejsca ceglanym potworkom, które za przyzwoleniem banków zaśmiecają swoją szpetotą krajobraz Flandrii. Wsiądźcie do pociągu i zobaczcie jak bardzo nudzą się zakurzone marmury i granity przy torach zdobiące miejsce ostatniego spoczynku naszych bliskich."

za ten cytat ugruntował sobie ten film stabilne 7/10. bardzo spodobał mi się cytat, zważywszy na mój osobisty stosunek do pociągu. swego czasu przemierzając któryś już raz odcinek z gliwic do katowic miałem bardzo, bardzo podobną rozkminę.. przez co eszcze bardziej zacząłem doceniać ten pojazd. nie jest to taki zwykły środek lokomocji, nie jest to TYLKO środek lokomocji. (swoją drogą - na co dzień używam słowa 'cug', a dużo o cugach godom :) ). pozdrawiam

GlaniqGce

Hehe pierwszy cytat ma dwuznaczne znaczenie jak widać. W pierwszej chwili zrozumiałem że każde państwo ma takie pociągi jakie jest w rzeczywistości. A nasze PKP od czasów PRLu się nie zmieniło, chyba że na gorsze. Dzięki GlaniqGce za pełen cytat, zmobilizowało mnie to do obejrzenia tej pozycji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones