PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676755}
6,2 9 528
ocen
6,2 10 1 9528
6,7 11
ocen krytyków
Borgman
powrót do forum filmu Borgman

Film jest głęboki jak rów mariacki i niestety zabrakło mi tlenu i chęci żeby dopłynąć do dna i doszukać się tego ukrytego sensu w tym filmie (który jest całkiem ciekawy :P). Głównym problemem tego filmu dla mnie jest to, że tu trzeba wymyślić wszystko praktycznie z niczego. A wystarczyło na koniec filmu jeszcze raz rzucić tę sentencję z początku, która jest dobrym wyjściem do rozkminy i sporo tłumaczy i już byłoby dużo lepiej. Ja po 2h filmu nawet nie pamiętałem, że się tam jakiś napis pojawił z początku a szkoda. No i film się nadaje na kandydata do oskara bo to prawie nigdy nie są normalne filmy. Nie żebym miał cokolwiek przeciwko filmom w których trzeba sporo wydedukować samemu ale tu jest tyle alegorii, metafor i odwołań do wszystkiego co tylko się da, że chyba rok trzeba by nad tym siedzieć żeby to ogarnąć. Widziałem, że tam w komentarzach niektórzy ładnie popłynęli z interpretacjami. Podsumowując: jak ktoś lubi szukać sensu w poszczególnych scenach i samemu interpretować filmy to znajdzie tu na pewno coś dla siebie a jak ktoś szuka lekkiego filmu na wieczór to zły adres. :P

ocenił(a) film na 2
Johnyyoyo

No wszystko ładnie... tylko mariacki to może być kościół, a rów, jak mniemam tektoniczny masz na myśli jest rowem Mariańskim. Nazwa pochodzi od sąsiadującego z nim archipelagu wysp - Marianów @:-)

ocenił(a) film na 6
gandalfszalony

Wiem... sekundę po publikacji jak to zauważyłem to już wstyd mi się było nawet poprawiać a edycja komentarzy na filwebie przynajmniej dla mnie nie dzieła więc lipa trochę :P Mam świadomość tego błędu jakby co ale bardziej chodziło o to żeby się podzielić na świeżo po seansie odczuciami bo tak lubię najbardziej coś pisać. Przez to za późno zauważyłem taką głupotę... No cóż czasem tak bywa :P

ocenił(a) film na 2
Johnyyoyo

@:-)
Tak prawdę mówiąc to jednym z moich założeń było, że to zwykłe przejęzyczenie @:-) Mi może mniej się takie zdarzają, ale za to czasem przepuszczam takie ortograficzne błędy, że jak to później czytam to to aż pod stół się chce wejść @:-) @:-)
A z tą edycją to ona nie "nie działa" u Ciebie tylko jest tak beznadziejnie skonfigurowana na tym forum. Czas na edycję jest odliczany nie od momentu zapisania tekstu tylko od pierwszej sekundy otwarcia okna dialogowego!! I jest bardzo krótki. Przy moim stylu wypowiedzi zwykle się skończy zanim w ogóle wyślę tekst na forum @:-) A na ogół nie chce mi się sprawdzać przed wysłaniem.
Myślę, że ten "myk" z edycją przeszkadza wielu ludziom (sam nawet pisałem do administracji o tym dawno temu), ale jakoś to nie robi wrażenia na zarządzających tym forum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones