PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671707}
6,5 22 492
oceny
6,5 10 1 22492
7,5 25
ocen krytyków
Bone Tomahawk
powrót do forum filmu Bone Tomahawk

Dobry debiut

użytkownik usunięty

Choć niewiele się tu dzieje, to ogląda się go zaskakująco dobrze, nie przynudza. Kolejna ważna rzecz, to klimat, który jest odczuwalny w stopniu zadowalającym. Odrobinę mi się to kojarzyło z "The Hills Have Eyes" głównie za sprawą scenerii i tych dzikusów. Znajdzie się też jedna, ale za to mocna scena gore.
Nie rozumiem natomiast aż takiego wychwalania tego filmu pod niebiosa, jakby był jakimś arcydziełem, a nie jest. To po prostu doby odgrzewany kotlet z przyzwoitym aktorstwem (poza Lili Simmons, która była tragiczna).

ocenił(a) film na 8

Film zwalnia przy końcu, zabrakło jakiegoś mocniejszego bądź nieprzewidywalnego zakończenia. Ale przez większość czasu trzyma w napięciu. Taki rasowy western plus "Droga bez powrotu" albo jak Ty skojarzyłeś "Wzgórza mają oczy". Przypadłby mi do gustu naturalne sceny walki i brutalność.

ocenił(a) film na 6

W pewnych scenach przypomniał mi się nawet klimat z "Pikniku pod wiszącą skałą", ale to luźne skojarzenie. Obraz intrygujący, momentami nużący (peplający dziadek czyli zastępca rezerwowy szeryfa) bez powalającej gry aktorskiej. Mocne sześć, bo jest w tym filmie coś dziwnego, niepokojącego (i nie są to te brutalne sceny).

ocenił(a) film na 7
Mike Torch

intrygujący, klimatyczny, naturalizm scen wgniata w fotel. W zasadzie to antywestern.

ocenił(a) film na 6
piciu6

Momentami rzeczywiście, zaprzecza pewnemu etosowi. Kanibale to zombie czy ufo nawet w westernie. Kij w mrowisko - ja tam widzę hołd dla Wooda;D

ocenił(a) film na 7
Mike Torch

W umownym skrócie widziałem Jacka Nicholsona zarzynajacego Marlona Brando i spogladajacego na wzgorze, które ma oczy :D

mi się kojarzyło także z filmem "Zaginione".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones