PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 201 333
oceny
7,7 10 1 201333
7,7 62
oceny krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Czy film ma sceny erotyczne? Jeżeli tak, to jakie one są? Wulgarne jak to zazwyczaj w polskim kinie bywa, czy stonowane i wyważone?

recenzuje_krytykuje

Są dwie. Moim zdaniem nie są jakoś mocno wulgarne. Ot, zwykły seks a nie "uprawianie miłości".
Poza tym, nie uważam tego za scenę erotyczną, ale wypada uprzedzić. Na dzień dobry dostajemy w twarz sceną gwałtu w poprawczaku

Raven_86

to był gwałt? (bo mi się wydaje, że oni go raczej torturowali, aniżeli gwałcili) chociaż ja się tam nie znam na zabawach z poprawczaka

tolerancja91

Spuścili mu spodnie, a jeden z tych zwyroli mówił "A teraz chowamy jaja do dziury", czy jakoś tak. Co prawda napastnik miał spodnie nasunięte na dupsko, ale ruchy były dosyć sugestywne. No i tamten chłopak miał trochę problem z ustaniem... Może się mylę, ale mnie to wyglądało jakby go tam zgwałcili...

Raven_86

a mi się wydawało, że oni powiedzieli do szuflady... że wiesz... jak w imadle... tak czy siak okropne

tolerancja91

Też właśnie się zastanawiałam, czy to był gwałt, czy tylko znęcanie się. Na pewno jeden z oprawców zawołał "Jaja do szuflady!" Trochę trudno mi uwierzyć, że gwałciliby kolegę, wykorzystując chwilową nieobecność wychowawcy (mogliby to przecież zrobić np. w nocy), ale rzeczywiście wyglądało to jak gwałt.

ocenił(a) film na 9
JoannaST

to było miażdżenie jaj szufladą nie żaden gwałt

ocenił(a) film na 6
Raven_86

Dzięki!

recenzuje_krytykuje

Bardzo wulgarne - prawie jak u Patryka Vegi. Nie wiem, skąd taka moda w polskim kinie...

zambrotta

bo u nas się nie robi estetycznych scen erotycznych jak u Amerykańców... totalna golizna i kopulowanie na tle obdrapanych pokoi z meblościanką czy śmierdzących łazienek lepiej się wpisuje w narodową beznadzieję ;)

recenzuje_krytykuje

Pierwsza scena erotyczna była dla mnie przygnębiająca - szybki numerek od tyłu w łazience na imprezie, z dopiero co poznaną studentką psychologii. Jednak druga scena - z dziewczyną, w której Daniel się zakochuje jako ksiądz - moim zdaniem piękna i wzruszająca. Myślę, że reżyser może celowo chciał skontrastować te dwie sceny - z jednej strony seks bez uczuć z kimś przypadkowym, a z drugiej scena miłosna. Tę drugą scenę na pewno można by nazwać "uprawianiem miłości" i nie widziałam w niej nic wulgarnego.

ocenił(a) film na 9
recenzuje_krytykuje

sceny są dwie , pierwsza wulgarna , druga zmysłowa

dysonans miedzy tymi scenami, to kolejne ukazanie przemiany boahtera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones