PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801813}

Bliscy nieznajomi

Three Identical Strangers
7,2 6 059
ocen
7,2 10 1 6059
7,3 10
ocen krytyków
Bliscy nieznajomi
powrót do forum filmu Bliscy nieznajomi

znalam już tę historię, bo o niej czytałam, film okazal sie uzupelnieniem tego co już wiedziałam na temat tych wydarzeń. film nie daje jednoznacznej odpowiedzi, opowiada konkretna historie konkretnej rodziny. jesli chodzi o minusy, to nie podoba mi sie przedstawianie jakis wywodow bez konkretnych dowodow, np jako choroby psychczne w rodzinie byly czynnikiem doboru dzieci. to chyba w dokumentach netflixu dość często spotykane, wiec nie jestem bardzo zdziwiona.

ocenił(a) film na 6
catpsi_

Bo to jest pytanie tej samej kategorii, co było pierwsze: kura czy jajko. Ale ostatnio nauka skłania się do 50/50. Jakiś czas temu przypisywano większe znaczenie wychowaniu, ale postęp w zakresie genetyki, badań mózgu, neuropsychologii wskazuje na znacznie większe znaczenie genów, biologii i chemii mózgu niż przypuszczano.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

To też chciałam napisać :D

Agatonik

Możecie polecić może jakąś książke, publikacje w tym temacie?

catpsi_

Ale jak film ma odpowiedzieć na pytanie, na które jeszcze nie ma odpowiedzi. Akta sprawy i wyniki badań pozostaną utajnione do 2065r, więc żadna z osób będąca elementem eksperymentu się o tym nie dowie. Nikt obecnie nie ma wglądu do akt, więc ciężko stwierdzić, jakie wnioski wypłynęły z akt. Przez kolejne 40 lat niestety pozostanie to zagadką

ocenił(a) film na 6
Angie_Bangie

A przypadkiem na końcu dokumentu nie jest powiedziane, że bliźniacy dostali wreszcie dostęp? Tyle ze cale badanie nie ma ma jednoznacznych wyników

catpsi_

no nie wiem czy rzeczywiście nie daje odpowiedzi. Ostatecznie dowiadujemy się, że mimo takiej samej puli genetycznej samobójstwo popełnia tylko jeden z trojaczków - ten wychowany w najbardziej restrykcyjnej rodzinie, przez ojca nauczyciela. Pozostała dwójka jakoś radzi sobie z problemami codzienności. Oczywiście jednostkowy przykład nie ma wartości badawczej, ale daje do myślenie, co do kierunku. Mi to dało odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
catpsi_

Netflix tylko kupił licencję na czasową dystrybucję filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones