PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112202}

Blady strach

Haute Tension
6,3 10 953
oceny
6,3 10 1 10953
6,7 7
ocen krytyków
Blady strach
powrót do forum filmu Blady strach

No cóż… nie jestem fanem slasherów, ale nie to zadecydowało o relatywnie niskiej ocenie. Na tą ocenę składa się przede wszystkim to, że zakończenie , które niewątpliwie jest zaskakujące , psuje mi obraz tego filmu i jego odbiór – twórcy moim zdaniem koniecznie chcieli zabłysnąć końcowym twistem, ale wyszło to na zasadzie „zróbmy teraz na opak żeby wszyscy czuli się zaskoczeni i nie ważny nastrój, klimat, wizerunek bohaterów, który wykreowaliśmy wcześniej”. Krótko mówiąc tego typu zaskakujące zakończenia można „umieścić” w dowolnym prawie filmie jak się koniecznie chce być chwalonym za nieprzewidywalność , ale nie zawsze wychodzi to na dobre. Były już takie rozwiązania stosowane , czasem z lepszym, a czasem z gorszym skutkiem, tutaj jest średnio i tak do końca mi to nie przypadło do gustu. Sceny gore ewidentnie nasuwają skojarzenia z gatunkiem horror podgatunek slasher i nie dopatrywałbym się tutaj na siłę thrillera chociaż jako thriller psychologiczny z nieco bardziej rozbudowaną fabułą i nieco dłuższym czasem trwania, ten film mógłby być lepszy, a tak mamy po prostu krwawą jatkę jaką niejednokrotnie już twórcy nas uraczyli. Bardzo ubogo wypada strona muzyczna , fabularna w sumie też , za to gra aktorska jest momentami więcej niż przyzwoita i mam na myśli tutaj aktorkę odgrywającą główną rolę. Za krótki ten film , bardzo ubogi w treści, broniący się głównie klimatem ( do scen finałowych ) i grą aktorską.

armarange

Nie jesteś fanem slasherów dlatego tak słabo oceniłeś film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones