PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732548}

Big Short

The Big Short
7,4 151 057
ocen
7,4 10 1 151057
7,7 49
ocen krytyków
Big Short
powrót do forum filmu Big Short

Bo za cholerę nie rozumiałem ekonomicznego hujumuju dziejącego się na ekranie, lecz czymkolwiek by to nie było, byłem w to bardzo zaangażowany.
Ogólny napęd fabularny zdaje się być prosty - batman odkrył, że rynek się w magiczny sposób zepsuje i kilku ludzi stara się na tym zarobić. Brzmi fajnie i czytelnie, ale całą tą prostotę przysłoniła gruba warstwa terminologii, która mimo wyraźnych starań postaci, pozostała dla mnie zagadką. Wiedziałem, że na ekranie działo się coś ciekawego, nie wiedziałem jednak konkretnie co, pozostały mi więc domysły i simplifikacje.

Obejrzałem jedynie do połowy. Dziś nie potrafię spojrzeć w lustro.

ocenił(a) film na 5
wetrub

Obrońca mowy polskiej w akcji!

Błagam powiedz, że ta Twoja "simplifikacja" to tylko literówka.

Skoro już to napisałem, to byłoby dobrze gdybym napisał też coś o filmie. A więc "mam tak samo jak ty" i nie tylko ja, ale i wiele innych osób, które ten film obejrzały.
Co więcej przeczesywałem forum w poszukiwaniu wypowiedzi tychże i dowiedziałem się, że do tej pory nawet nie powstał film zagłębiający się w tematykę finansów i zarazem pozwalający swoim widzom zrozumieć każdy detal.
A od siebie szybko dodam własną teorię spiskową :)
Istnieje szansa, że ludki, które wybierały oscarowe nominacje także mogły go nie zrozumieć, ale dały mu szansę na Oscara,ponieważ zwyczajnie opowiada o jakimś wydarzeniu z historii USA.
A przecież wszyscy wiemy, że Akademia ma na punkcie takich filmów świra. Przykładem - i to tegorocznym - może być chociażby "Brooklyn" - film, co najmniej, średni i z fabułą osadzoną w Stanach.
Prawda?

ocenił(a) film na 6
ringos1

Choć sam nie jestem fanem akademii sztuki i wiedzy, wątpię żeby jakikolwiek film został nominowany tylko ze względu na miejsce akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones