PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870411}

Bielmo

The Pale Blue Eye
6,4 35 053
oceny
6,4 10 1 35053
5,4 22
oceny krytyków
Bielmo
powrót do forum filmu Bielmo

Bardzo dobre rozpoczecie roku 2023. Świetnie zagrana postać poety Poe, Bale jak zwykle bezbłędny tym razem jako detektyw. Film niepotrzebnych przeciagnieć, każda scena była miała swój sens, dopasowana muzyka, gęsty klimat intrygi. Trochę odejmuje za zagadkę morderstwa, już w połowie filmu można się spodziewać finału, aczkolwiek końcówka trochę ratuje finał. Dobry kryminał na wieczorny zimowy wieczor. Mocne 7.

ocenił(a) film na 6
Kantel

Możesz mi wytłumaczyć na jakiej podstawie już w połowie filmu domyślałeś się finału?

ocenił(a) film na 7
kriso13

Finału w sensie kto stoi za rytuałami, wątek Poe z dziewczyną którą zobaczył za oknem jak i niekompetencja lekarza to za duże podpowiedzi. Sama końcówką czyli twist z głównym bohaterem wydaje się zbyt naciągana, niepasująca do zagadkowości z początku filmu.

ocenił(a) film na 7
kriso13

Mi podpowiedzią było to jak Landor zareagował na Słowa oficera z West Point powiedział że pierwsze i drugie morderstwo było dokonane przez tego samego człowieka. Wiedziałem że Landor wie coś więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones