PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316785}

Bez litości

The Equalizer
7,2 113 814
ocen
7,2 10 1 113814
5,4 12
ocen krytyków
Bez litości
powrót do forum filmu Bez litości

Bez litości dla widza Denzel i Marton grają swoje role bardzo przekonująco i to główny atut tego filmu. Niestety ale.. równie bez litości był scenarzysta tego filmu ( reżyser sprawdził się bardzo dobrze) , który zaoferował nam kolejna wersję historii o mścicielu , jedynym sprawiedliwym , samotnym wilkiem przeciwko wszystkim złym tego świata, którzy skrzywdzą jego "bliskich". Nie byłoby tego "niestety" gdyby film miał więcej akcji ( mało akcji nie musi być wadą jeśli inne sceny są ciekawe, dialogi itd.), a poszczególne sceny "względnego spokoju" były oparte na świetnych dialogach i zwyczajnie były ciekawsze ( to oczywiście jak cała moja wypowiedź, subiektywne czysto odczucia ). Do tego dochodzi przeciętny finał, cały prawie film czekasz na konfrontację dwóch twardzieli a na końcu dostajesz... no własnie...wielkie nic i Denzel'a, który załatwia bad ass'a przemiłym urządzeniem ze sklepu "Dom i ogród". Nawet rozmowa dwóch głównych oponentów nie oferuje aż tak wielkich emocji jak można by się spodziewać, dialog między nimi jest na zasadzie " To ja jestem większym twardzielem i nic mnie nie rusza" , "Nie! To ja....! "

ocenił(a) film na 5
armarange

Sama naiwność fabuły , w której to gł. bohater z dość dużą łatwością pogrywa na nosie mafii, nawet niszczy tankowce capo di tutti capi , ostatecznie w zasadzie niszczy całą grupkę mafijną z Rosji ( zabija szefa ) , byłaby jak już pisałem do przełknięcia gdyby film oferował więcej dobrze zrealizowanej wartkiej akcji, mniej filozofowania , dialogowania ( przeciętnego) i niekoniecznie tak mocno eksponował przemoc, która mam wrażenie stała się głównym tematem tego filmu obok motywu wymierzania sprawiedliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones