PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866220}
7,1 17 297
ocen
7,1 10 1 17297
6,3 45
ocen krytyków
Belfast
powrót do forum filmu Belfast

Solidne 8. Zmieńcie zawód :)

Mrok_Filmowy

Co racja to racja. Jak czytam te wypociny (zwłaszcza krytyczek) to aż słabo się robi

Mrok_Filmowy

po prostu dałeś się złapać w tę prostacką, kliszowatą, sentymentalną pułapkę rodem z elementarza irlandzkiego IPNu. no ale po to właśnie ten film powstał, żeby zadowolić tych mało wybrednych. oceny typu 6-7/10 to i tak za dużo.

ocenił(a) film na 8
baxinski

Ahahaha xD

ocenił(a) film na 10
baxinski

Jeśli film łapie nas w sentymentalną pułapkę to znaczy że jest dobry i prawdziwy. Czegoż od filmu mamy oczekiwać? Nieustannego moralizowania? Jeśli ten film powstał by nas wzruszać, to jest znakomity. A jeśli Ty nie dostrzegasz niczego więcej to jesteś płytki jak kałuża po mżawce.

Mrok_Filmowy

Bo oni widzieli cos wiecej niz M jak Milosc i dwa filmy Szumowskiej. Moze Ty tez powinienes?

ocenił(a) film na 7
miki_58

To, że widzieli więcej filmów nie znaczy, że mają rację. Takie coś jak krytyk filmowy nie powinno istnieć. Zresztą ich opinia mało mnie obchodzi - każdy ma swoją.

ocenił(a) film na 7
Mrok_Filmowy

Tego typu komentarze to nieporozumienie. Zmień hobby :)

Mrok_Filmowy

Na początku przeszkadzały mi nieco teatralne sceny i scenografia, ale potem się wciągnęłam. Czarno- białe zdjęcia, te piękne chmury, rodzina stojąca w blaskach słońca, przypomniały mi dzieciństwo. I fajnie, że rodzina była wspierająca, po tych wszystkich niedobrych filmowych krewnych. Chłopiec swoimi vibes przypominał mi tego z Jojo Rabbit ( czyżby Kenbeth Branagh pozazdrościł? :). A nawet Spongeboba :)) taki słodki, miły chłopiec. Matka trochę za bardzo bezradna się wydawała, np. w porównaniu ze Scarlett Johanson z Jojo Rabbit. I to tradycyjne " opiekuj się mamą" do chłopca od ojca, really??? Dziewięciolatek???? A ta rada, żeby zawsze pamiętać o więzach rodzinnych, że to da siłę, jest słuszna, ale jest też inna perspektywa, bo są chwile, kiedy stajemy naprzeciw świata, mając do dyspozycji tylko własne siły i słabości, i mic więcej, jakbyśmy byli znikąd. I te chwile bardzo wlaśnie wyrabiają siły.

ocenił(a) film na 5
Mrok_Filmowy

Nie jestem krytykiem, ale mnie ten film jakoś nie porwał, mimo, że cenię twórczośc Kennetha Branagha. Może nie tyle jestem fanem, co doceniam postac reżysera. Ten film przede wszystkim strasznie mnie znudził, poza tym był sentymentalny, a tego w kinie nie znoszę. Oczywiście historia opowiedziana w filmie bardzo interesująca, ale nie porwał mnie sposób prowadzenia narracji. Stąd niska ocena.

ocenił(a) film na 9
Mrok_Filmowy

Byle gniot o dwóch pederastach tudzież mierne kino o uciemiężonych murzynach z zasady dostaje od tych "wybitnych" krytyków 7plus. Zwykła banda hipokrytów bez znaczenia dla kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones