PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1024}
7,3 191 466
ocen
7,3 10 1 191466
7,7 34
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Nieporozumienie.

użytkownik usunięty

Jestem świadom wszystkich plusów jakie posiada ten film, tz. kapitalny neogotycki design Gotham, genialna muzyka Elfmana, klimat i szarżujący Nicholson. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że powyższe plusy (a zwłaszcza Joker) "roztapiają" Batmana jako bohatera opowieści. Mimo wszelkich zalet jest to przerost formy nad treścią. Przyznam jednak, że bardzo udany. Ode mnie: 7/10. Nolan jest pod względem artystycznym półkę wyżej.

ocenił(a) film na 10

Zalosne.... Batman Nolana to kupa .... Burtonowski Batman ma 100% mroczny klimat ktory zastepuje wszystkie bzdety Nolana.... Burton Opowiedzial ta historie jak nikt pozniej inny.. jesli batman to TYLKO BURTONA ... i tak strasznie chcialbym aby dali Burtonowi do zrobienia Batmana bo te wszystkie nowe to sa nieporozumienia ... bez klimatu i wlasciwie niczego sa poprostu BEZNADZIEJNE .... FOrmy nad Trescia powiadasz ?!? Co ty cholera dramatu psychologicznego na faktach autentycznych sie spodziewales ?!? Powiedz mi w CZYM tak bardzo Nolan jest lepszy w Batman Begins ??? Bruce w klasztorach shaolinu z chinczykami machajacy samurajskim mieczem ... LOL.... nawet Batmobil byl tam z Dupy ... Latajacy na lotni batman OMG!.. nie no do Batman Begins mialem z 3 podejscia a Burtonowskiego zawsze z OLBRZYMIA ochota obejze... Joker jest zagrany perfekcyjnie .. tak samo Bruce .... Wlasnie tak ich sobie wyobrazalem tak jak zagral te postacie Keaton i Nicholson.

ocenił(a) film na 10
Abe

Nie jest zalosne, koledze w poscie wyzej chodzi o to ze Nolan potrafi podzielic film i tak ułozyc calosc fabuly ze jest ona zgrana z postacią Batmana jak i jego worgów, a Burton...coz, lubie tego rezysera ale to ze w pierwszym batmanie to Joker byl nr1 i zabral caly film to bylo przegiecie bo równie dobrze mogl zrobic film o Jokerze a nie o batmanie i tez by wyszlo na to samo...;// Powrót Batmana mi sie bardziej podobal od tego... Keaton i Nicholson... Keaton to wogole jest porazka- facet sie uzala cale zycie nad sobą. Wezcie sie kurwa zlitujcie bo to byl zal...Bale odegral batmana zajebiscie. A w The Dark Knight Heath Ledger bedzie lepszy 1000 razy od starego Jokera. Batman-Poczatek jest bardziej realny, strój, to ze potrafi latac dzieki specialnemu płaszczowi, batmobil wsumie nie taki fajny ale świetna scena poscigu na dachu (w Batmanie Burtona tego nie ma:D) Powiem ci tez ze ja np: juz mam dosc ogladania starych batmanów ale do 'Powrotu' i 'Forever' czasem chetnie wracam, a Batman początek byl wedlug mnie najelszpy i ma odemnie 10/10 i swoje komenty w stylu "wez sie lecz albo 'batman nolana to gniot' to sobie mozesz ale do kogos innego. Ja sie trzymam swojego i nie zmienie zdania. I na przyszłosc przeczytaj dokladnie o co chodzi zalozycielowi temtatu. POZDRO!

ocenił(a) film na 10
RiDeR882

Tak jasne dozucmy jeszcze ninja turtlesow ... mario bros i power Rangers .... niech wszystko wybucha swietnie renderowanymi efektami specialnymi .... walnijmy ninja przeciwnikow i w to wszystko wplaczmy Batmana ....i to jest batman ktorego lubisz .... sorry ale to wszystko co napisales mowi samo za siebie ... tak poscigi na dachach dozucmy do tego jeszcze X wingi i pare innych bajerow bo to jest wlasnie to co lubisz ... nie klimat w fajnym gotyckim stylu z Batmanem tylko kiczowate Power rangers z ninja samurajami i poscvigami po dachach gotham YEAH " MAJSTERSZYTK" NORMALNIE... mow sobie co chcesz ale jak dla mnie masz myslenie 14 letnie dzieciaka ktory kocha efekty specjalne i malo wspolnego mial z komiksami batmana.... sorry jesli odbierasz to jako atak ... ale atakiem to na twoja osobe nie jest ... jest to pogardliwe spojzenie na twoja osobe ... pozdrawiam ..

ocenił(a) film na 10
Abe

Oj debilu...ale ty jestes małostkowy, no jasne stare jebane gotham i durnota gotycka jaka występuje jest według ciebie lepsza od uwspolczesnienia batmana, z komiksami batmana mialem wiecej wspolnego niz ty, lat mam 20 i duzo wiem na temat, jakbys czytal komiksy to wiedzialbys ze "Liga cieni" w komiksach istniala. Moglbys jeszcze powiedziec ze Rah's Al Ghula tez nie bylo...;/ SKoro masz tam kretynskie podejscie na film który byl jednym z hitów 2005, to wole nie wiedziec co sądzisz o Superman Returns, albo Transformers, czy Spider-man 3....I tak racja lubię efekty, bo zazwyczaj dzieki nim film w conajmniej 20% jest dobry. Na fabułe tez patrze.

ocenił(a) film na 10
RiDeR882

heh twoja wypowiedz mowi sama za siebie ... i to mi wystarczy na zakonczenie tej dyskusji ... dziekuje i pozdrawiam ....

ps: idz poogladac Power Rangers :) i faceta w niebieskiej rajtuzie zwanego Superman


Peace!

ocenił(a) film na 10
Abe

Durnie tacy jak ty co oceniają po wypowiedzi to muszą byc niekochani przez mamy a kochani przez tatusiów:D:D:D. Wez to po co sie udzielasz. Supermana to sam se idz poogladac. A co do Power ranger to ja nigdy tego nietrawilem. Zalosne to bylo. Jak lubisz ogladac to ogladaj;)

ocenił(a) film na 10
RiDeR882

"sam se idz" :) lol .... uwielbiam prowokowac takich jak ty ... zabawy co nie miara a sami z siebie tylko kretynow robia .... keep going... dobrze ci idzie heheh

użytkownik usunięty
Abe

Żeby powiedziec, że Batman Begins to film, który się opiera na efektach specjalnych trzeba być idiotą.

"mow sobie co chcesz ale jak dla mnie masz myslenie 14 letnie dzieciaka"

Powiedział 12-letni megaloman z mottem życiowym "I'm the best fuck the rest" :P

użytkownik usunięty
Abe

Nie masz kolego widać pojęcia o Batmanie i zaliczasz się do tzw Burton-Zombies czyli takich co to kiedyś w dzieciństwie zobaczyli Batmana Burtona i teraz klapki na oczach i nic innego nie istnieje. Owszem, byłem 15 lat zagorzałym wielbicielem filmów Burtona, ale z chwi,.a gdy obejrzałem Begins przejrzałem na oczy. A przed premierą śmiałem się z tekstów twórców Begins o tym, że zrobią lepszego Batmana niz kiedykolwiek wcześniej.

Co do roli Nicholsona jako Jokera - owszem, bardzo udana kreacja, szkoda tylko, że Ledger zjadł Jacka na śniadanie samymi tylko kilkoma urywkami z trailera, to co dopiero będzie jak zobaczymy cały film XD

batman Burtona to już klasyka, ale zarazem przeszłość i jedynie Batman alternatywny, nic więcej.

użytkownik usunięty

PS. oczywiście powyższy post kierowany do osobnika o ksywce ]Abe

ocenił(a) film na 10

ehhhhh ... co moge powiedziec jak dla mnei to nie przejzales na oczy tylko sobie je zamydliles .... :) i teraz wszystko wyglada kolorowo i ladnie ... i niech tak juz zostanie .... jakos ten trailer Batmana z Ledgerem jako Joker mnie nie rusza ... moje zdanie jest kompletnie inne .... poczekamy zobaczymy .. AVP 2 trailer tez sie fajnie zapowiadal .... i tak naprawde zeby sie za duzo nie denerwowac lepiej pozostac przy obejzeniu tego trailera niz ogladania calego filmu ... co do batmana .. powiedzialem swoje zdanie ... i to mi wystarczy .. a co o mnie myslisz i jakie tam masz sobie o mnie wyobrazenie wisi mi tak naprawde kolo tylka :) .. nie chodzi tez o to ze film zrobil Burton... chodzi o to JAK go zrobil ! i Batman begins wypada wg mnie mocno slabo przy pierwszym batmanie ...


PS: A ledger nie zjadl Jacka tylko mnostwo tabletek psychotropowo- przeciwbolowych

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
RiDeR882

MUAHAHAHAHAHAH .... MUAHAHAHAH no normalnie jestes SPECEM jak sie patrzy.... czlowieku ... nie znasz innych filmow z Jackiem bos buc ktory power rangers oglada :) .... mysle ze w tym komencie zblazniles sie juz do konca i wiecej komentowac tego nie musze ...... daj sobie lepiej spokoj bo pograzasz sie tylko coraz bardziej ....



PS: Lista Nickolsona jest ogromna ... Polecilbym ci pare jego filmow z jego udzialem ale i tak pewnie nie zrozumiesz .....

ocenił(a) film na 10
Abe

sorka Jacka Nicholsona :) ... nie jak wczesniej napisalem Nickolsona

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Abe

No i standard na Filmweb'owych forach ;) użytkownicy po sobie jeżdżą xD brawo, ale to nie jest normalne ;].

Co do filmów: Mnie osobiście bardziej podobał się Batman Begins, choć Batman Burtona jest nadal świetnym dla mnie filmem. Niecierpliwie czekam na Dark Knight, bo wtedy zobaczymy kto jest lepszym Jokerem ;)


Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones