PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Dawn of Justice
5,8 127 679
ocen
5,8 10 1 127679
4,1 27
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
powrót do forum filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Czwarta już część tematu najnowszych i wszelkich (oficjalnych, jak i tych nieoficjalnych) informacji, a także plotek mających związek z produkcją filmu. Zachęcam wszystkich użytkowników, którzy śledzą na bieżąco najróżniejsze portale typu ComicBookMovie.com, DCComicsMovie.com, Batman-News.com, SupermanHomepage.com, nasz polski BatCave.com.pl lub jeszcze inne, by umieszczali je właśnie tutaj. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego bajzlu.

ash_williams85

Kto może pokonać Supermana?

ocenił(a) film na 6
LordVader345

Czyżby chodziło Ci o wywiad, którego udzielił Cavill?

Henry Cavill udziela ostatnio wielu wywiadów w związku z premierą swojego najnowszego filmu „The Man from U.N.C.L.E.”. Wśród pytań nie brakuje również tych dotyczących roli Supermana.

„Superman to skomplikowany facet. Ludzie uważają, że można go pokonać za pomocą kryptonitu. Nie. Jedynym, który może pokonać Supermana jest Superman. To co się dzieje w jego głowie. Jego moralne dylematy. Kiedy masz takie elementy, wtedy można opowiedzieć bogatą i złożoną historię.”

W rozmowie z Uproxx, Cavill opowiedział o podejściu Warner Bros. do kinowego uniwersum DC.

„W Warner Bros. mają wielki plan dla całego DC. Wszystkie te rzeczy są powiązane. Nie myślą w kategorii od filmu do filmu, podchodzą w kategorii wielkich hitów filmowych, każda historia jest samodzielna, ale zarazem połączona z główną kwestią. Tak, mają wielki plan.”

Natomiast w programie „The Tonight Show” aktor zdradził, że pre-produkcja „Justice League” rozpocznie się w styczniu.

ash_williams85

O cholera nie dałem linku :D

ash_williams85

http://naekranie.pl/aktualnosci/kto-moze-pokonac-supermana-henry-cavill-odpowiad a-736959

ocenił(a) film na 7
ash_williams85

Chłopaki i dziewczyny a co jeśli wam powiem że myślałem nad villainem dla Supermana i co powiecie o Cyborg Supermenie? Z wywiadu by się zgadzało...

ocenił(a) film na 6
m0t0

Nie błagam, tylko nie to. Hank Henshaw zadebiutował w "Adventures of Superman" #466 [ http://dc.wikia.com/wiki/Adventures_of_Superman_Vol_1_466 ], a jego origin story był niczym innym jak parodią Fantastycznej Czwórki.

A chyba wiesz co to oznacza... [ http://bloody-disgusting.com/villainsmash/wp-content/uploads/2015/07/F42015.jpg ]. Aaaaaa!!

ocenił(a) film na 7
ash_williams85

origin jak origin, ale sama postac juz jest ciekawa...

ocenił(a) film na 7
ash_williams85

ale jego originow tez bylo wiele...

ash_williams85

i że co? Zod zmartwychwstanie jak na trailerze?

ocenił(a) film na 6
veniopl

Raczej go sklonują.

LordVader345

Pytasz, kto może pokonać SuperMana? Odpowiedź jest prosta XD to SonGoku :]

ocenił(a) film na 6
Drago140

Wybacz, ale dla mnie dywagacje na temat, kto by wygrał: Goku, czy Superman są tematem niedorzecznym.

Ten temat został założony, aby ludzie wymieniali się informacjami na temat produkcji filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".

Proszę o tym pamiętać.

ash_williams85

Nie wiem po co się wypowiadasz skoro to "LordVader345" zadał to pytanie...

ocenił(a) film na 6
Drago140

@LordVader345 nie zadał żadnego pytania, tylko podał tytuł artykułu - [ http://naekranie.pl/aktualnosci/kto-moze-pokonac-supermana-henry-cavill-odpowiad a-736959 ]. Wspominał niżej, że zapomniał wstawić linka. Dlatego się wypowiadam :\.

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

@LordVader345 nie zadał żadnego pytania, tylko podał tytuł artykułu - [ http://naekranie.pl/aktualnosci/kto-moze-pokonac-supermana-henry-cavill-odpowiad a-736959 ]. Wspominał niżej, że zapomniał wstawić linka. Dlatego się wypowiadam :\.

LordVader345

W jednym z komiksów o Supermanie niejaki Lobo zmasakrował Supermana.

nudecroft

Przeczytaj późniejsze posty po tym komentarzu...

LordVader345

No i przeczytałam, co nie zmienia faktu że Lobo pobił Supermana.

nudecroft

Chodzi mi o to że to już niewżne

LordVader345

A no dobra nie ma sprawy.

LordVader345

Drewno affleck położy wszystkich na łopatki swoją grą aktorską. Chyba , że tyle wybuchów będzie, że nikt jego "umiejętności" nie zauważy

ash_williams85

Nikt nie może pokonać Supermana, chyba że jakiś cymbałowaty scenarzysta będzie chciał zabłysnąć :D

ocenił(a) film na 7
superxxx

Polecam to:

http://www.comicvine.com/profile/elderfingolfin/lists/the-most-powerful-heroes-a nd-villains-in-dc/38398/

m0t0

Bardzo ciekawe zestawienie, trochę niekompletne (brak mi Androida Dr, IVO) a Darkseidowi Superman łomot spuścił a jest on wyżej w rankingu niż Superman.

superxxx

O przepraszam jest Android, przeoczyłem :)

superxxx

Poza tym Batman pokonał w JL TAS AMAZO kryptonitem jak ten prze3joł moce Supermana, na poziomie z JL Unlimited, więc wszystko zależy od scenarzysty.

ocenił(a) film na 8
superxxx

Myślę, że ,,pokonał" to źle powiedziane, ponieważ kryptonit go tylko osłabił i Amazo uciekł :) I trochę Cię nie rozumiem, jakie moce Supermena na poziomie JLU? Supek raczej przez całą serię miał te same (albo coś przeoczyłem). W całej tej serii był on słaby (Superman).

el_Ninoo

Tutaj mi chodziło że AMAZO z JL Unlimited był nie do pokonania, może źle napisałem. Chodzi mi o to jak scenarzyści i pisarze komiksów przedstawiają Supermana, w TAS Superman wykiwał Mxyzptlk'a a nie zgładził bo raczej się nie zabijają przeciwnicy w DC, tak samo Batman używając inteligencji jak piszesz osłabił go i zmusił do ucieczki, pokonanie w tych przypadkach nie oznacza unicestwienia.

ash_williams85

Gal w ogniu pytań :-)

batman-news.com/2015/08/18/gal-gadot-on-batman-or-superman-wonder-woman-her-favo rite-villain-and-more-video/

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” – dlaczego Superman jest wściekły na Lexa Luthora?

http://naekranie.pl/aktualnosci/batman-v-superman-swit-sprawiedliwosci-dlaczego- superman-jest-wsciekly-na-lexa-luthora-738720

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

MICHAEL WILKINSON O KOSTIUMACH BOHATERÓW

Michael Wilkinson, który odpowiedzialny był za kostiumy w „Batman v Superman: Dawn of Justice”, w wywiadzie dla People’s Choice opowiedział o swojej pracy przy filmie Zacka Snydera.

„Aby przygotować się do zaprojektowania kostiumów „Batman v Superman”, naprawdę wcześniej się odrobiłem pracę domową. Zapoznałem się z długą historią tych kultowych bohaterów. Poznawałem sposoby w jakie je przedstawiano na przestrzeni ostatnich 75 lat w filmach, TV, komiksach, powieściach graficznych i grach komputerowych. Chciałem się dowiedzieć jak postrzegani są przez ludzi, co symbolizują, dlaczego są tak ważni. Rozpocząłem wyczerpujące poszukiwania nowych materiałów i technologii, by sposób w jaki przedstawimy tych bohaterów nie przypominał tego co widzowie widzieli wcześniej. Chciałem by kostiumy uczyniły te postacie bardziej inspirujące i ważne dla współczesnego widza.”

„Kostium Supermana poprawiliśmy w niewielkim stopniu w porównaniu do „Man of Steel”. Mamy ulepszenia i trochę bardziej wyostrzone szczegóły stroju, by dopasować go do bardziej ziemskiego (mniej kosmicznego) kontekstu filmu. Kostium Batmana to zwrot o 180 stopni w porównaniu z wcześniejszymi filmowymi wersjami – moc naszego Batmana pochodzi z jego niesamowitej siły fizycznej i umiejętności walk, nie od zbroi. Reżyser, Zack Snyder, chciał by wyglądał tak jak w komiksach, jak to tylko możliwe – by uszanować oryginalny materiał. Jeśli chodzi o Wonder Woman, to nigdy wcześniej nie pojawiła się w filmie, więc nie ma z czym tego porównywać. Oczywiście był kostium z serialu TV. Zack chciał by nasza bohaterka była dziką, budzącą grozę wojowniczką – surowa, z śladami po walkach i nieśmiertelna.”

„Zack miał świetny pomysł by jakiś kryptoński tekst podświadomie zamieścić w kostiumie – i tak zrobiliśmy. Na broniach Wonder Woman są także teksty w antycznej grece. Moje ulubione detale kostiumu Batmana, to kastety na rękawicach.”

Yahoo Beauty w ramach „gorącego krzesła” przepytało Gal Gadot. Aktorka nie potrafiła jednak zdecydować Batman, czy Superman i porównała to do wyboru pomiędzy „mamą, a tatą”. Zapytana o jedno słowo jakim opisałaby Wonder Woman odpowiedziała, „potężna”. Zdradziła również, że jej ulubionym złoczyńcą jest Lex Luthor oraz, że miecz to jej ulubiona broń Wonder Woman.

Źródło: [ http://www.batcave.com.pl/2015/08/michael-wilkinson-o-kostiumach-bohaterow-w-bat man-v-superman-dawn-of-justice/ ].

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Szef Warner Bros. o przesunięciu premiery „Batman v Superman: Dawn of Justice”

W tegorocznym letnim sezonie studiu Warner Bros. zabrakło hitu filmowego. Pierwotnie planowano, że latem 2015 roku na ekrany kin wejdzie „Batman v Superman: Dawn of Justice”, ale ostatecznie zdecydowano się przesunąć premierę filmu Zacka Snydera na marzec 2016. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter CEO Warner Bros. Kevin Tsujihara chwali tę decyzję.

Mówi, że tegoroczne lato byłoby lepsze dla Warner Bros. gdyby nie przesunięto premiery „Batman v. Superman: Dawn of Justice” z lipca na marzec 2016 roku. „W owym czasie to była trudna decyzja, bo wiadomo było że stworzy lukę w 2015. Ale była to absolutnie słuszna decyzja dla franczyzy, DC i filmu. Oglądałem film wielokrotnie, ostatnio wczoraj wieczorem, i jestem w pełni przekonany, że to była dobra decyzja by stworzyć jeszcze lepszy film. To bardzo ważne dla studia by stworzyć właściwe podwaliny pod DC.”


Źródło : [ http://www.batcave.com.pl/2015/08/szef-warner-bros-o-przesunieciu-premiery-batma n-v-superman-dawn-of-justice/ ]

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Michael Shannon wspomina o pewnej niedogodności na planie „Batman v Superman: Dawn of Justice”

Michael Shannon, który w „Man of Steel” wcielił się w generała Zoda wystąpi również w „Batman v Superman: Dawn of Justice”. Jednak cały czas nie wiadomo jak duża będzie jego rola, zwłaszcza po tym co spotkało go z rąk Supermana.

W rozmowie z Vulture Michael Shannon co prawda nie zdradził szczegółów swojego powrotu do roli Zoda, ale ujawnił pewien szczegół, który sprawił mu wiele problemów na planie.


UWAGA MOŻLIWY SPOILER!

„Byłem w swoim stroju i nie mogłem używać palców, bo w sequelu mam płetwy zamiast rąk. Więc mam te woskowe płetwy na palcach i nie mogę otworzyć drzwi, ale słyszę jak Zack pyta ‚Gdzie jest Shannon? Gdzie do ch*** on jest?’ a cała ekipa stoi dookoła. A ja swoimi płetwami pukam w drzwi, ‚Wypuście mnie stąd’. Jeden z członków obsługi planu podszedł i otworzył mi drzwi. W przeciwnym razie wywalili by mnie.”

Źródło : [ http://www.batcave.com.pl/2015/08/michael-shannon-wspomina-o-pewnej-niedogodnosc i-na-planie-batman-v-superman-dawn-of-justice/ ]

ocenił(a) film na 10
Tomas505

DOOMSDAY!!!

ocenił(a) film na 5
Sidney_plaszczykowski249

Albo zwykły trolling Shannona :P

ocenił(a) film na 6
Tomas505

Płetwy zamiast rąk? Tej, a może tak na prawdę przeciwnikiem Superman będzie Mister Mxyzptlk :D

NOWE LOGO WONDER WOMAN

[ http://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11903783_8244681743179 64_9092385792504912862_n.jpg?oh=fdc6b942582fbac85bfc35430c0b848b&oe=567B33B8 ]

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Gdzie ty to zdjęcie znalazłeś xD Tak btw.. Jakiś czas temu dostaliśmy informację, że rzekomy pokaz Batman v Superman okazał się ściemą a wczoraj jednak wyszło, że Kevin Tsujihara widział już kilka razy ten film.. więc możliwe, że plany na zrobienie trylogii o Batmanie też okażą się prawdziwe.

Tomas505

Prezes WB to ma dobrze, film który ma premierę za 7 miesięcy, on już widział(wiem, że nie ostateczną wersję ale jednak, plus te sceny które się w filmie nie znajdą)

ash_williams85

http://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+przesuni%C4%99to+premier%C4%99+%22Batman+v+S uperman%22-113069

ocenił(a) film na 5
LordVader345

Już wcześniej opublikowałem ten wywiad.

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Niech to będzie prawda.. George Miller może wyreżyserować Man of Steel 2!

[ http://www.comicbookmovie.com/fansites/MintyNewsAndReviews/news/?a=124266 ]

użytkownik usunięty
Tomas505

Ostatnio właśnie coś tak rozmyślałem o jego udziale w uniwersum DC. Ale wolę jak wpierw zabierze się za drugiego Mad Maxa.

Tomas505

Po Mad Maxie to Miller jak dla mnie, może wyreżyserować każdy z jeszcze nie obsadzonych filmów w uniwersum DC.

Tomas505

Świetnie że będzie miał swój udział w uniwersum DC ale nie wiem czy on pasuje do postaci Supermana.

Tomas505

Też jestem za, po tym co zrobił Snyder to już gorszego filmu o Supermanie już chyba się zrobić nie da, chyba że Supermanem byłby Shwarzenegger a Batmanem Stallone i WW Meg Ryan :D Kibicuje Millerowi w tym projekcie.

superxxx

to co zrobił Snyder? powinniśmy nosić gościa na rękach że w końcu ruszył DC. Goyer pisał scenariusz do MOSa, nie Snyder.

regox

Ruszył by Miller ale jak zwykle kasa zaważyła.

superxxx

Miller chciał nakręcić film o lidze, ale uniwersum w tamtym okresie by nie powstało moim zdaniem i dobrze, że ten film Millera nie powstał. W tym filmie Batmana miałby grać Armie Hammer, tylko że w tamtym czasie Nolan i Bale robili filmy o Mrocznym Rycerzu, więc to by nie zagrało moim zdaniem, dwóch Batmanów w tym samym czasie. Z tego castingu, dobre i ciekawe decyzje to jedynie Megan Gale jako WW i Hugh Keays- Byrne jako Marsjanin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones