PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4073}

Bat 21

Bat*21
6,6 2 644
oceny
6,6 10 1 2644
Bat 21
powrót do forum filmu Bat 21

SOLIDNA ROBOTA

ocenił(a) film na 6

"Bat 21" to film, który z paru względów naprawdę warto zobaczyć. Arcydziełem to on oczywiście nie jest, największym filmom o wojnie w Wietnamie również trochę ustępuje. Nie jest tak sugestywny i mocny jak "Pluton", nie tak wstrząsający jak "Łowca jeleni", nie tak efektowny (by nie powiedzieć efekciarski) jak "Czas apokalipsy" - film Petera Markle'a jest utrzymany w dosyć spokojnym tonie, nie ma tu zbyt wielu ostrych scen, cała dramaturgia opiera się na ukazaniu, jak zmienia się postrzeganie wojny przez głównego bohatera. Podpułkownik Hambleton (Hackman) wskutek wypadku trafia do wietnamskiej dżungli, w sam środek wojennego piekła. Do tej pory, przez ponad 30 lat służby zawsze był z dala od walki, od centrum wydarzeń, sam mówi, że "siedział sobie spokojnie w samolocie 10 kilometrów na ziemią i pił kawę" tudzież grał w golfa. Ale teraz pozostawiony sam sobie musi toczyć bezwzględną walkę o przetrwanie - dopiero teraz zauważa drugie oblicze wojny, dostrzega cały brud i chaos wojny. Zostanie też zmuszony do obrony własnego życia nawet kosztem życia innych. Na szczególną uwagę zasługuje scena, gdy Hambleton toczy walkę z wietnamskim chłopem, walkę, w której jeden z nich będzie musiał zginąć.
Dość ciekawe kreacje w tym filmie stworzyli Gene Hackman i Danny Glover. Ponadto "Bat 21" jest bardzo dobrze sfotografowany, zwłaszcza ujęcia powietrzne robią duże wrażenie. Można się przyczepić do końcowych minut filmu, kiedy bohaterowie przeżywają potężne bombardowanie - wyglądało to cokolwiek nieprawdopodobnie. Ale ogólnie film jest godny uwagi. 7/10.

ocenił(a) film na 6
adam05

Dokładnie. Film to nie arcydzieło, ale na dobre 7/10 na pewno zasługuje. Wielkim plusem jest rola Hackmana.

ocenił(a) film na 6
Ultor

Przebojem kinowym lub DVD z pewnością nie jest ,ale dziwi mnie jego niska pozycja w rankingach,gorszy chłam zajmuje wyższe pozycje ,chyba miał kiepską promocję.Mój wpis jak widzę jest po 4,5 -letniej przerwie bez żadnej opinii,szkoda ,bo wart jest obejrzenia .

adam05

I nie jest tak musicalowy jak "Hair" :)

ocenił(a) film na 4
adam05

No właśnie, cała dramaturgia to opozycja teoria - praktyka, czyli banał nad banały. I takoż pokazany. Piszesz do rzeczy, ale często dość infantylnie opowiadasz o zdarzeniach, np. " Zostanie też zmuszony do obrony własnego życia nawet kosztem życia innych."

adam05

Super opis i tyle !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones