PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847524}
5,6 11 311
ocen
5,6 10 1 11311
2,6 7
ocen krytyków
Banksterzy
powrót do forum filmu Banksterzy

Swojego czasu to był głośny temat. Ciągnął się latami. Na szczęście pewnym osobom udało się wygrać z tą machiną oszustwa i naciągactwa. Ciekaw jestem jak bardzo pojadą po niej w filmie

ocenił(a) film na 7
plasznik

powiem szczerze, że ja akurat słabo byłam obeznana w temacie i dopiero teraz zaczęłam tą akcję weryfikować. Jestem w sumie ciekawa jak przedstawią to w filmie, a tymczasem muszę bardziej zaznajomić się z tematem. no ale chętnie obejrzę.

ocenił(a) film na 7
daria_dariuszka

dziwne być nieobeznanym jak o tym huczało przez wiele miesięcy, no ale nadrabiaj nadrabiaj :)

grzech_smiertelny_fw

można wcześniej zajrzeć do książki o takim samym tytule. Ja osobiście wolę jednak filmy

ocenił(a) film na 7
plasznik

bardzo lubię najpierw przeczytać książkę a później obejrzeć film. Nie przeszkadza mi nawet to bo znając treść można się skupić na innych aspektach filmu tj. gra aktorska, kostiumy itp. Tym razem książki nie zdążę przeczytać, ale na film się wybiorę

daria_dariuszka

a to u mnie zależy od produkcji ale generalnie jestem bardziej kinomanem

ocenił(a) film na 6
daria_dariuszka

tutaj gra aktorska może być ciekawa ze względu na zespół, połączenie bardziej znanych nazwisk i mniej

Karolina_Paleka

nie wiem kto według Ciebie mniej znany. Ja tam wszystkich znam i większość bardzo lubię

daria_dariuszka

nie wiem czego się spodziewaliscie. Przecież jednym z głównych sponsorów tego szitu jest firma zajmująca się frankowiczami xd chodzi tylko i wyłącznie o większe nagłośnienie tematu a firma pozyska nowych łatwowiernych klientów

arthas74

Jak to kurvva jest, że większość jarających się tym filmem użytkowników pod tym tematem założyła sobie konta w listopadzie 2019 roku, a Panie Karolina Palecha i Zuzanna Jach wręcz w tym samym dniu xD Ehhh nie ma to jak wysyp fejk kont dla PR-u przed premierą xddddddddd

ocenił(a) film na 6
sznapsiarz

teorie spiskowe ostatnimi czasy mają się niepokojąco dobrze. Kiedy to się skończy?

ocenił(a) film na 6
Karolina_Paleka

film widziałam i daje mocne 6. A materiał zakulisowy podtrzymuję że udany

Karolina_Paleka

Reklamy ciąg dalszy :)

ocenił(a) film na 7
plasznik

niestety tam, gdzie wchodzi pieniądz w grę, uruchamia się machina oszustw i nieprawilności. Afera jakich wiele, ale że odbiła się sporym echem to chętnie zobaczę jak zrobili ten film

grzech_smiertelny_fw

oglądałem kulisy tego jak powstawał film i wyszło całkiem całkiem

ocenił(a) film na 6
plasznik

a gdzie można kulisy zobaczyć?

Karolina_Paleka

na onet taki materiał chociażby ale też jest coś na filmweb https://www.onet.pl/film/onetfilm/banksterzy-pierwszy-film-o-najwiekszej-aferze- finansowej-iii-rp-making-of/wq6b00n,681c1dfa

ocenił(a) film na 6
plasznik

o, super dzięki! fajny materiał

plasznik

Zwiastun...
https://www.youtube.com/watch?v=u6fLORobW4Q
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

plasznik

No swojego czasu to była mega głośna sprawa. A spory frankowe wciąż się toczą ;) Dobra obsada więc pójdę. Ciekawe czy autorom uda się obnażyć system bankowy i pokazać jak to wszystko działało (a raczej nie działało..)

ocenił(a) film na 7
plasznik

myślę, że nie jedna osoba skończyła potem z dużymi problemami psychicznymi. machina pieniądza jest okrutna. Mam nadzieję, że oddadzą ten dramatyzm, który przeżywali Ci ludzie. Ja pamiętam jeszcze franki i całą falę kredytów jak byłam mała. Rodzicom się poszczęściło ale wielu innym nie. Biorę mamę na ten film w weekend, moze to mocno przeżyć

mary_kuchary

Dokładnie. Mojej rodziny tak samo na szczęście ten problem nie dotknął, ale wyobrażam sobie, że każdy kto został wrobiony w tę parszywą sytuację, nie może już spać spokojnie. Dobrze, że poruszają znowu ten temat bo mam wrażenie, że i media i rząd totalnie straciły "zainteresowanie" tą sprawą. A szkoda

ocenił(a) film na 6
plasznik

widziałem i muszę powiedzieć że zdziwko. Na plus zdziwko! Nie miałem większych oczekiwań a wyszło całkiem fajnie

plasznik

Wyroki sądów to teraz przegięcie w drugą stronę. Frankowicze niby mają spłacić tylko kwotę którą zaciągneli na początku bez poniesienia żadnych dodatkowych kosztów. Powinno to być zorganizowane tak jakby brali kredyt w złotówkach.

ocenił(a) film na 6
Mariusz_Pawlak_filmweb

A bo Ty tak chcesz. Duża część z tych umów kredytowych nie miała prawa istnieć a więc i cała pożyczona kwota więc naturalnym jest, że się po prostu oddaje co wzięło jakby kredyt nigdy nie istniał, nic więcej nic mniej.

90mako

Bo śmieszne jest, że ludzie są tka bezmyślni. Na finansach trzeba się choć trochę znać, a nie brać bez przeczytania umowy co popadnie. Na jakim świecie wy żyjecie? O ile coś takiego mogę zrozumieć u osób starszych, które już niewiele rozumieją, to kiedy czytam że wykształceni ludzie, 25-50 lat dali się tak zrobić, to śmiać się chce. To samo jest teraz z WIBORem, na co liczycie, że ktoś coś wam da?
Tak samo w filmie, typ bierze kredyt na 580 tysięcy zarabiając 8 kafli, błagam, trzeba mieć choć odrobinę rozumu i naprawdę umowy się czyta, a jak nie znasz się na tym to zabierz umowę ze sobą i pokaż komuś, kto ogarnia więcej od ciebie. Poza tym mamy x banków, a większość idzie do jednego i tam bez zainteresowania tematem bierze co mu wcisną.

ocenił(a) film na 5
plasznik

Sprawa jest wciąż na topie, właśnie dowiedziałem się, że w Warszawie stworzono osobny wydział w sądzie zajmujący się" frankowiczami", także akcja się rozkręca. Co do filmu to pojechali, ale tylko po bandzie, Jednym ze sponsorów jest firma adwokacka, więc wiadomo w czym rzecz.

ocenił(a) film na 8
plasznik

Fajny film,ciekawie opowiedziana dramatyczna historia,Królikowskiego i jego rodziny.Film pokazuje że gówno należy zwalczać tylko gównem.

jazdowicz2666

Dwulicowość i BEZKARNOŚĆ tych bankozłodzieji mnie dobija.Standardowo brak winnych etc.Przydałby się mr.ak-47 i wiaderko amunicji...Ot takie moje przemyślenia po seansie

johnmclane

Coś jak w filmie "Mściciel z Wall Street"

plasznik

gruby temat ale Patryk Vega nie nakreci film o teczowej mafii, NFZ, a nawet nie nakreci film o tym co dzieje się na granicy . czyli Patryk Vega nalezy do teczowego ciemnogrodu

ocenił(a) film na 5
plasznik

Panują opinie, że takie kredyty mogły otrzymać jedynie osoby bardzo dobrze zarabiające a w 2008 roku nie było takich wiele w Polsce. Pytanie zatem takie - czy ktoś Ich zmuszał do brania kredytu w obcej walucie, której nawet nie widzieli na oczy?

katarzyna245_filmweb

Pracowałem w finansach w tym okresie, pierdu pierdu, kredyty dostępne tylko dla świetnie zarabiających, wszyscy dobrze wiedzieli co to jest ryzyko zmiany kursu, teraz grupa bogaczy wylobbowała sobie zwrot kosztów, tak, że domy mają za free gratuluje sukcesu a Ci biedni mają złotówki WIBOR, właśnie spłacają same odsetki a kapitał stoi.

ocenił(a) film na 5
fastest10

Dokładnie tak jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones