PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847524}
5,6 11 340
ocen
5,6 10 1 11340
2,6 7
ocen krytyków
Banksterzy
powrót do forum filmu Banksterzy

Nie do wiary, jak można tak spieprzyć tak ważny społecznie temat ! Liczyłem na polskiego

Kena Loacha, a dostałem Patryka Vegę. Bzdura goni bzdurę, momentami czułem się

zwyczajnie zażenowany poziomem scenariusza :

1. Mateusz - prawa ręka szefa w firmie prowadzącej międzynarodowe interesy, zarabia

chyba najniższą krajową, skoro nie stać go na kredyt mieszkaniowy (przypomnę, że przed

krachem z 2008 banki dość liberalnie oceniały zdolność kredytową).

2. Przekręt stulecia wymyśla jakiś chłopaczek (oczywiście z Ameryki) , pijany i naćpany w

5 minut przekonuje szefa wielkiego banku (dzwoni do niego z Gdyni w nocy, a ten odbiera

siedząc w Warszawie (widok za oknem) w dzień)

3. Siedziba głównego banku, gdzie przewala się ludzi na miliardy, wygląda jak oddział

SKOK-u w Wołominie.

4. Do wyżej wymienionej klity, przychodzi Artur - prezes dużej firmy, prosi o kredyt na

milion dolarów i dostaje go ot tak, od ręki.

5. Pan Artur - szef firmy inwestycyjnej! , pojęcie o finansach ma jak przysłowiowy Janusz z

fabryki. Czy oni tam pracowali we dwóch, gdzie księgowa, radca prawny ?

6. Jan Frycz - potężna, wpływowa osobistość rozwalająca system finansowy w Polsce,

"kuca" przed jakimś podrzędnym gangsterkiem granym przez Bosaka.

I tak dalej, i tak dalej...

Wstyd panowie Guz i Starzak! Piszcie może skecze do kabaretów, bo zarżnęliście temat

samograj. To co stworzyliście, to kpina (pisana na zamówienie banksterów ?) z tysięcy

ludzi pogrążonych w sytuacji bez wyjścia.

Mam nadzieję, że ktoś o większym talencie stworzy jeszcze w polskim kinie, film o

chciwości banksterów formatu " Placu Zbawiciela".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones