PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811694}

Ballada o Busterze Scruggsie

The Ballad of Buster Scruggs
7,0 38 701
ocen
7,0 10 1 38701
6,7 41
ocen krytyków
Ballada o Busterze Scruggsie
powrót do forum filmu Ballada o Busterze Scruggsie

Historie bardzo odbiegają od siebie poziomem (moim zdaniem pierwsza była najlepsza). Słyszałem, że miał to być serial i na pewno dawałby lepsze wrażenie.
Aktorstwo na bardzo dobrym poziomie, poza tym scenografia i sprawy techniczne.
No nic, zawiodłem się trochę na braciach Coen.

użytkownik usunięty
_PeBox_

A dla mnie to udany eksperyment. Fajnie było zobaczyć Dziki Zachód przez pryzmat takiej gatunkowej żonglerki.

_PeBox_

Film nudny? Czyli bracia Coen nadal w formie.

ocenił(a) film na 2
_PeBox_

Historyjki bez polotu, puenty, ciekawej stylistyki i ciekawej historii. Nie mowie tu nawet o akcji, bo ta jak juz jest, jest pokazana dosc sprawnie, a nawet zaskakujaco, ale naprawde w tych historyjkach nie ma nic na czym by mozna bylo zaczepic umysl.
Zgadzam sie, ze pierwsza jest najlepsza, zaskakuje i widz chyba sie spodziewa dalej takiej zakreconej psydelizy i humoru, a dostaje bzdety o niczym.
Jeszcze opowiesc o banku i rabusiu wydawala sie kontynuuowac te stylistyke, ale bylo to powierzchowne wrazenie, zas im dalej tym gorzej.
To DJango mial wiecej humoru, dziwnosci Cohenow niz to co zrobili oni.
Ostatnie dwie nowelki, czyli karawana i dylizans praktycznie nie do przelkniecia.
A mimo ze sie starali CGI jelen i pieski preriowe dowalily tylko sztucznoscia do tego wszystkiego.
Z poszukiwaczem zlota sadzilam, ze bedzie to przypowiesc o tym jak czowiek niszczy przyrode i jak ona sie odgryza, a potem po poszukiwaczu nie zostaje slad, a przepiekna okolica powraca do swojego wygladu i spokoju.
Dobrze, ze pokazali chociaz Indian jako dzikusow i zwierzeta, a nie ludzi, mam dosc tego mitu niewinnego dzikiego, ktorego bialy gnebil. Sami sie gnebili nawzajem jak tylko mogli tez. Nie mowiac o tym, ze czarnych uwazali w ogole za nieludzi.

ocenił(a) film na 5
alisspl

Też spodziewałem się więcej po tym epizodzie... Nawiązanie do dzisiejszych poszukiwaczy złota, przekopujących wszystko jak popadnie i zostawiających po sobie dymiącą dziurę w ziemi.
Dwie ostatnie, strasznie nudne.
Jedynie 3 pierwsze jakoś się dla mnie broniły. Zabawa konwencją w pierwszym epizodzie.
Zdjęcia i realizacja na poziomie, ale mimo wszystko jakieś to wszystko wybielone.

ocenił(a) film na 8
alisspl

Każda historia ma mocny morał, może po prostu masz 5 lat i nie ogarniasz tego co oglądasz.

ocenił(a) film na 2
Barry_Ultimate

Moze czytaj ze zrozumieniem, a nie stosuj boldupia? Ja wyrazilam sie chyba wystarczajaco jasno co do tego co jest tam niedpracowane, zle, na tle posiadanej wiedzy o filmach, westernach i produkcjach braci Coen.
To raczej ty jestes duzo mlodszy ode mnie i nawet nie probujesz zrozumiec co pisza inni.
Wieku tez mozesz sie mniej wiecej domyslic zamiast pisac glupoty, o ile tylko by ci sie chcialo traktowac innych nie jak dzieciak.

ocenił(a) film na 4
Barry_Ultimate

Ciekawe, jakie morały można wysnuć z każdej historii? Szczególnie ostatniej. Dla mnie miałkość i pustota fabułek jest dojmująca.

Izukar

Ostatnia historia to śmierć, to koniec, to droga na sąd ostateczny. Wszyscy w dyliżansie są martwi.. Resztę wydumaj.

alisspl

Myślałam, że jestem ignorantką a jednak ktoś podziela moje zdanie

ocenił(a) film na 7
_PeBox_

,,zawiodłem się, 8/10"

X

D

ocenił(a) film na 7
klimaszeiro

xd - chyba tylko tyle można faktycznie napisać w kwestii tego komentarza. :)

_PeBox_

Pierwsza i druga to tandeta z bohaterami za dyche. Dopiero od noweli z Liamem mamy pelnowartosciowych bohaterow i bohaterki.

ocenił(a) film na 8
_PeBox_

Ogolnie jeden z lepszych filmow w tym roku ale rownoczesnie jeden ze slabszych filmow braci Coen. Krotkie opowiadania z ktorych kazde ma zupelnie innych bohaterow nie przemawiaja do mnie bo gdy juz sie zainteresuje historia to ona sie konczy. Wole ich wczesniejsze filmy gdy nie eksperymentowali az tak. No i ten netflix zafundowal gorsze efekty specialnie niz 10 lat temu :/

ocenił(a) film na 8
_PeBox_

Zawiodłeś się, ale dałeś 8/10, to ile dajesz filmom dobrym, 20/10?

ocenił(a) film na 6
pestowsky

Zawiodłem się, ale nie napisałem, że to jest zły film, jest nadal bardzo dobry tylko spodziewałem się jeszcze czegoś lepszego.

pestowsky

Dokładnie, to jest jak z grami. Ja np zawiodłem się na spider man na PS4 ale czy znaczy, że to słaba gra? Nie, podobała mi się ale nie to czego oczekiwałem i właśnie kolega pokazuje, ze potrafi docenić film i dać dobra ocene mimo ze to nie jego gust a nie film no bardzo dobry ale kurła nie było w nim jednego aktora który miał być i uj 0/10

ocenił(a) film na 8
kubakostrz

Jednak nie do końca, bo kolega zmienił jednak na 6/10 xd

ocenił(a) film na 7
_PeBox_

Ja po pierwszy opowiadaniu miałem zamiar wyłączyć. Potem było coraz lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones