PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478475}

Auta 2

Cars 2
6,6 65 182
oceny
6,6 10 1 65182
5,6 14
ocen krytyków
Auta 2
powrót do forum filmu Auta 2

"Auta 2" to film pełen energii, niesamowitego tępa i fotorealistycznego odwzorowania rzeczywistości. W porównaniu z częścią pierwszą widać zarówno postęp w technologii animacji komputerowej jak i zachowanie zgodnie z zasadą, że dwa razy nie wchodzi się do tejj samej wody. Film jest oczywiście kontynuacją, lecz klimat i ukierunkowanie wychodzi poza kanwy filmu pierwszego. Można nawet powiedzieć, że ten film bardziej ma coś wspólnego z krótkometrażowymi odcinkami Złomka "Bujdy na resorach" z Disney XD niż z poprzednią częścią. Do tego główny bohater to właśnie Złomek oraz dwaj brytyjscy agenci. McQueen to tylko dodatek, niezbędny do wprowadzenia właściwego wątku.
Jak u James'a Camerona jest wątek ekologiczny, jak u Bonda jest dużo gadżetów i jak u John'a McClane'a jest duża dawka strzelania, zagrożenia życia itp. Auta 2 stają się zatem filmem akcji. Humor momentami drażni a Złomek po godzinie wyraźnie męczy. Cały ten splot powoduje, że film nie powinien być oglądany przez dzieci poniżej 7-8 roku, gdyż sama fabuła jest dość zawiła. Do tego jest sporo przemocy. Najlepiej w filmie wypada Francesco i cudowny John Turturro (miłąem szczęście widzieć go w oryginale w Toronto). Nie oceniam zatem dubbingu. Ogólnie fajnie się ogląda, ale jest przesadzony. No i oczywiście te aluzje do Transformers w kilku momentach. Rękawica została rzucona....

abed

Czyli warto się wybrać na ten film, Pixar znów nie dał plamy ? :D

ocenił(a) film na 6
jakeziom

Warto, ale nie nastawiać się na 'moralitet' tak charakterystyczny dla Pixara

abed

ja idę dzisiaj z 5 latkiem, napisze potem wrażenia

ocenił(a) film na 1
jakeziom

Nie warto. To kompletna porażka. Kociokwik i nic więcej.

ocenił(a) film na 10
Arnold_Buzdygan

A właśnie że arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
abed

Przemoc jest teraz prawie we wszystkich bajkach.

ocenił(a) film na 7
abed

uważam, że auta 2 są skierowane raczej dla dzieci starszych

fioor

Powiem tak byłem tydzień temu w kinie na Piratach z Karaibów i rodzicom z nawet 4 latkami nie przeszkadzało że film zawiera w sobie sceny przemocy czy innych nienadających się dla dzieci, za mną siedziała właśnie taka 4 latka i spokojnie wytrzymała w kinie ponad 2 godziny filmu plus reklamy gdzie ja nawet w połowie wyszedłem do toalety.
Więc nie sądzę aby dwie godziny na bajce w kinie był to jakiś problem, niestety filmy animowane pokroju Króla Lwa odeszły bezpowrotnie i trzeba się z tym pogodzić (Czego bardzo żałuję). Wystarczy włączyć CN albo Disney Channel aby się o tym przekonać.

sornat

Piraci są od 12 lat. Sprawdzałem, bo chciałem zabrać mojego dziewięcioletniego kolegę.
;-?

użytkownik usunięty
Cameron_2

Auta 2 są z.......e pewno dlatego, że Bond jst u mnie na 3 miejscu z ulubionych filmów. Fajne zabawki a film wcale nie brutalny to, że czasami się splówkę wyciągnie wcale nie jest straszne.

ocenił(a) film na 8
Cameron_2

Przecież by go wpuścili. Ja kiedyś nie spełniałem wymaganego wieku na jakimś filmie, a z tatą mnie wpuścili.

napruto

Widocznie jestem zbyt naiwny -___-

ocenił(a) film na 5
abed

odniosłam wczoraj wrażenie, że film ten nie jest dla małych dzieci-nie zrozumią żartów, akcji a z pewnością w kilku momentach nie zrozumią co mówi Złomek; ja sama momentami się zastanawiałam co on tam sepleni

ocenił(a) film na 7
MalaMi81

Zgadzam się. Raczej nie dla dzieci. Za dużo akcji i żartów, których maluchy nie zrozumieją. zdecydowanie częściej słyszałam śmiech i chichoty rodziców niż ich pociech. Dzieci natomiast często się...wzruszały?
Np. kiedy kasowano amerykańskiego agenta.
Bardzo fajna bajka :) Najlepszy był papamobile!

Bris

Ja się wybieram w sobotę z 6 letnim bratem. Ogólnie filmy na CN, czy Disney XD pokroju Ben 10, czy Wojny klonów, mają w sobie więcej agresji, a chłopak zrozumie. Ja mam 20 lat, Auta z moim bratem oglądałem już chyba z 10 razy i dopiero za którymś razem zrozumiało się jakiś wątek.

ocenił(a) film na 8
Bris

Przecież to nieważne, dzieci i tak na to uwagi nie zwracają. Ja pamiętam jak dopiero po paru latach mogłam zrozumieć to co mówili w "Potwory i Spółka" (np. "kafelnabłyszczasz" itp.).

Mnie się najbardziej podobało "tło" w tej bajce. Wszystko było skrupulatnie dopracowane. Niesamowite, że potrafią dziś takie rzeczy.

ocenił(a) film na 8
abed

Mój 6-letni brat się na tym filmie świetnie bawił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones