PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842429}

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Astérix et Obélix, l'Empire du milieu
5,9 10 429
ocen
5,9 10 1 10429
3,8 9
ocen krytyków
Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
powrót do forum filmu Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Jestem świeżo po wyjściu z kina i czuję, że ten film bez dobrej znajomości poprzednich części - a przypominam minęło od nich sporo czasu - będzie słabo zrozumiały. Większość gagów nawiązuje do wcześniejszych odsłon przygód galów a nowe gagi są... nieśmieszne. Cały wątek wokół Chin mogliby wyciąć bo jest pozbawiony sensu i film były lepszy. Mogliby tylko odwiedzić Chiny tak jak na przykład Suez po drodze i by wystarczyło. Cały film mógłby być wyprawą Asterixa dookoła świata a film byłby x razy lepszy. Nie chcę spojlerować więc ciekawi mnie czy zrozumiały dla was był wątek przepychanek wśród władzy w Chinach bo chyba wolałbym się w tym pogubić niż zadawać sobie pytania w stylu: po kij? jak? dlaczego?
No i samo zakończenie takie... jakby się nic nie stało i nic do przodu nie popchnęło. A przecież cały film jednak dawał nam do zrozumienia, że zawiązują się wreszcie pary. Jakby twórcy nie wierzyli w sukces filmu już w czasie montażu.

KisielGTX

Ja zdecydowanie poza tematem, ale skoro kolega już widział film to zapytam o jedną rzecz. Jak bohaterowie wypadają pod kątem wizualnym? Tzn. jest okej czy wszystko bardziej wygląda jak tani cosplay? Pytam dlatego, że "Misja Kleopatra" była moim zdaniem pod tym kątem super, natomiast w przypadku "Asterixa na Olimpiadzie" momentami nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że stroje i charakteryzacja bardziej przypominają zlot fanów, niż faktyczny film. I oczywiście zdaję sobie sprawę, że to zdecydowanie jest kino dedykowane młodszym widzom i oni mogą nie zwracać na to uwagi, ale dysproporcja w tym względzie między "Misją Kleopatra", a "Asterixem na Olimpiadze" była ogromna i ciekaw jestem jak sprawy mają się w tej części. I przepraszam za off-topic ;)

ocenił(a) film na 5
Gawron_184

Powiem ci szczerze, że dopiero po tym jak o tym napisałeś to zwróciłem na to uwagę i rzeczywiście coś w tym jest. Niestety odnoszę wrażenie, że tak zbroje, tarcze i miecze (w większości rzymian) są chyba z plastiku. Niestety nie najlepsze efekty komputerowe też są przy wypiciu eliksiru magicznego. Nijak to się ma do pierwszych części. Zamiast ludzkiego to przynosi na myśl słabsze cgi. Co do efektu prze saturowania oświetlenia to jest on nagminny znowu. Wieczór - nic nie widać bo za jasno pomarańczowo, noc - jakieś cienie się poruszają. Ewidentny brak HDR lub po prostu projektor w kinie kiepski :P Za to dzieciaki śmiały się co chwila a i ja i kobiety obok też nie raz parsknęliśmy śmiechem. Mikro spojler - Gal co handluje powozami - Beemix abo [Beemwuix już nie pamiętam.]

KisielGTX

Dziękuję za odpowiedź. Trochę się obawiałem tego co właśnie przeczytałem, ale cóż - "Misja Kleopatra" była jak na standardy tej serii chyba aż za dobra, bo tam się udało właściwie wszystko ;) Fajnie jednak, że mimo wszystko film potrafi rozbawić. Dopytam jeszcze tylko o jedną rzecz: warto Twoim zdaniem iść do kina czy lepiej poczekać aż "Imperium Smoka" wyląduje na jakimś serwisie streamingowym? Bo docelowym targetem nie jestem już od dawna :D, ale nadal chętnie się rozerwę na kinie tego typu jeśli tylko trzyma poziom.

ocenił(a) film na 5
Gawron_184

To zależy czy chcesz iść sam czy ze znajomymi - jeśli to pierwsze to czekaj na VOD a drugie to będzie okej.

ocenił(a) film na 2
Gawron_184

Netflix maczał w tym palce, więc zgadnij gdzie to można będzie najszybciej zobaczyć :) Stawiam, że za max 2 miesiące tem trafi. Z biletów jeśli uda im się odzyskać 50% budżetu to będzie wielki sukces. Ten film to klapa...klapa od kibla

Gawron_184

kostium w Asterixie na Olimpiadzie były moim zdaniem okej. W Słuzbie Jej Krolewskiej Mosci jest dopiero trafedia z tym.

ocenił(a) film na 2
Gawron_184

kostiumowo i pod względem charakteryzacji postaci ten film wypada najgorzej z całej serii. Momentami wręcz trudno odnaleźć nawiązanie do oryginalnych postaci z komiksu w niektórych przypadkach. Jedynie CGI wypada lepiej z oczywistych względów. Teraz CGI robi się łatwiej, szybciej i taniej niż kiedyś i to wyszło dobrze. Reszta to tylko ponury żart...

ocenił(a) film na 5
KisielGTX

Średni film. Kilka fajnych scen ale ogólnie średnio. Nowy Obeliks raczej słabo i do Depardieu brakuje bardzo dużo.
Asterix słaby. Jego przewaga we wcześniejszych częściach jak i w komiksach był spryt. Tutaj Asterix jakiś płaczliwy. Na plus na pewno Zlatan.

ocenił(a) film na 7
KisielGTX

Zdecydowanie najlepszy film z serii. Masa nawiązań do popkultury, świetny humor no i rozwinięci bohaterowie. Nawet Juliusz Cezar jest taki ludzki. Mieszkasz humoru sytuacyjnego dodatkowo świetna wizualizacja. Cała sala non stop śmiech i nawet dzieciaki nie gadały.

KisielGTX

Właśnie wyszedłem z kina - wielkie rozczarowanie

ocenił(a) film na 2
pika12

Ja przypuszczałem, że będzie kiepsko, ale nie sądziłem, że będzie aż tak źle. To najgorsza aktorska część tej serii bez dwóch zdań. Nie ma mocnych stron. Film nadziany ideologiami, kryzysami tożsamości i product placement. I może dałoby się to jakoś zabawnie przedstawić, ale tutaj wyszło to karykaturalnie i żenująco

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones