PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673091}
6,8 11 785
ocen
6,8 10 1 11785
7,8 29
ocen krytyków
Anomalisa
powrót do forum filmu Anomalisa

Lustra

ocenił(a) film na 8

Charlie Kaufman powraca z animacją poklatkową dla dojrzałego widza. Przyznam, że z początku forma trochę mi przeszkadzała: nie mogłem mianowicie usunąć sprzed oczu prześmiewczych wizji z "Team America". Szybko jednak przywykłem i początkowy dyskomfort ustąpił miejsca podziwowi. Z czasem stało się dla mnie jasne, dlaczego scenarzysta "Być jak John Malkovich" wybrał akurat taki wariant na sposób przedstawienia swej historii. Historii na pierwszy rzut oka banalnej, ale przecież i takiej, w której przejrzeć może się praktycznie każdy. Łatwo zapomnieć, że przed oczami mamy marionetki, a surrealistyczna sekwencja snu - pierwsza klasa. Nastrojowe, refleksyjne kino "z sercem": warto.

Caligula

O mamba... nie mam pojęcia jak możesz oglądać animacje. Nawet te w najlepszym wykonaniu pozostawiają głęboki niedosyt. To tak jakby zamiast kochać się z kobietą lizać szybkę. Gusta są różne, więc nie czepiam się, nie potrafię tylko tych zachwytów zrozumieć.

ocenił(a) film na 8
Mrok

Zależy co wcześniej było na tej "szybce".

Caligula

Coby nie było, "szybka" to szybka i "babą" się nie stanie. ;)

ocenił(a) film na 9
Mrok

Jeżeli używasz filmów głównie jako "podkładki" do marszczenia Freda, to masz trochę rację; kreskówki w większości są mało pomocne...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Mrok

To nie ja pisałem o lizaniu szybki...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Mrok

Tak jest, dziadziu...

metropolis

Cieszę się że w końcu dotarło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Mrok

Osobiście uważam, że to filmy aktorskie powodują ograniczenia dla wyobraźni twórcy więc w twoim porównaniu byłyby "zza szybki".

ocenił(a) film na 8
Caligula

Agree! Film dla DOJRZAŁEGO WIDZA, trafnie ujęte. Bardzo dobry i animacja świetna - forma w stosunku do treści również nieprzypadkowa.

ocenił(a) film na 5
supermagdalena

Dlaczego widz musi się dowartościowywać pisząc tezy typu:
- film dla dojrzałego widza - co znaczy że ty dałaś 8 ci się podobał więc jesteś dojrzałym widzem - gratuluje
podobnie jak ze zdaniem
- to nie jest film dla wszystkich - ludzie wtedy postrzegają siebie jako wyjątkowi, bo to nie jest dla wszystkich tylko dla tych lepszych
PRZECIEŻ ŻADEN FILM NIE JEST DLA WSZYSTKICH.

Jak ktoś zna film dla wszystkich - chętnie go poznam. Po cholere pisać, że to nie jest film dla wszystkich? Każdy film jest konkretnie dla jakiejś grupy odbiorców(węższej/ szerszej ale NIGDY dla wszystkich)

a co do twojej wypowiedzi
"forma w stosunku do treści również nieprzypadkowa."

to w tym miejsu niestety zawiódł ciebie twój ambitny nos dojrzałego widza, ponieważ tak się składa że w tym przypadku forma w stosunku do treści JEST PRZYPADKOWA.

Scenariusz został napisany jako słuchowisko radiowe dla 3 osób i dopiero potem Kaufman pomyślał o zrobieniu z tego animacji poklatkowej.

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

"Kaufman potem pomyslal" - dziekuje i pozdrawiam serdecznie! :)

ocenił(a) film na 5
supermagdalena

ależ proszę.
ale chyba nie do końca rozumiesz zdanie które napisałaś.

" forma w stosunku do treści również nieprzypadkowa"

byłoby tak gdyby pisane to było z myślą o animacji poklatkowej. Nie było. Forma i treść są przypadkowe.

pozdrawiam serdecznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones