PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30873}

Anatomia morderstwa

Anatomy of a Murder
7,8 6 485
ocen
7,8 10 1 6485
7,6 8
ocen krytyków
Anatomia morderstwa
powrót do forum filmu Anatomia morderstwa

W filmie wyraźnie sugeruje się widzowi że Laura ma taki sposób bycia że mężczyznom którzy się z nią stykają łatwo to i owo może przyjść do głowy. W mojej opinii Quill kierowany jakimś nieodpartym impulsem wyszedł za Laurą z baru. Podświadomość lub też wrodzone wynikające z ludzkiej natury popędy przesłoniły mu chwilowo rozum, w trakcie podróży na kamping nie wytrzymał i zaczął się do niej dobierać. Z tym że w trakcie całego zajścia zaczęło do niego docierać że robi coś złego stąd też nie dokończył swego dzieła.

Uważam że to właśnie Barney był kierowany podczas zajścia z żoną porucznika przez coś co można by określić mianem nieodpartego impulsu. W każdym bądź razie chwilowo postradał rozum. Z opinii wygłaszanych przez osoby które się z nim stykały wynika że był to taki zwykły prosty chłop który przed zajściem z żoną porucznika Maniona nikomu zbytnio nie wadził.

W filmie jest powiedziane że Laura dobrowolnie zgłosiła się na test wykrywaczem kłamstw i że wypadł po jej myśli. Wynik testu nie stanowił dla niej żadnego zaskoczenia. O prawdomówności Laury był przekonany zeznający przed sądem detektyw, który zetknął się z nią w noc w której zginął Quill. Z drugiej strony jest jednak mowa o tym że w jej ciele nie znaleziono śladów spermy.

Bohaterka grana przez Lee Remick sprawia wrażenie kobiety trochę naiwnej i przede wszystkim lekkomyślnej, ale nie wygląda mi na jakąś patologiczną kłamczuchę. Nie wydaje mi się by cokolwiek zmyśliła opisując Bieglerowi przebieg zdarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones