PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35110}

Aleja potępionych

Damnation Alley
5,1 851
ocen
5,1 10 1 851
Aleja potępionych
powrót do forum filmu Aleja potępionych

Film drogi, gdzie szczęśliwi amerykanie zwiedzają „post-nukleral-apokalips-świat"
przerobionym przegubowym Ikarusem na wersję bojową.

Filmik oglądałem jako dziecko. Później gdy dorosłem próbowałem go odnaleźć, co zajęło mi
około 20 lat. Ale nie znając tytułu nigdzie nie mogłem go namierzyć, zwłaszcza że nie jest to ani
„kultowy” ani w ogóle znany film. Na wszystkie niedoróbki patrzę z przymrużeniem oka, bo i tak
kojarzy mi się z dzieciństwem, "super pojazdem" i karaluchami mutantami oraz z tym jak
próbowałem z klocków lego zrobić ich wóz :) Ale pomijając mój sentyment i tak można go
obejrzeć, jeśli komuś się podobała Tajemnica Andromedy to będzie ciut podobny klimat (tu
trochę słabiej, ale konwencja podobna). No i Hannibal Smith z Drużyny A :))))))

ocenił(a) film na 6
Mohican

tez widzialem za dzieciaka, szukajac innego filmu sprawdzalem co to za film na youtube i poznalem te potrojne koła :D
jak ogladalem to przypomnialy mi sie tylko te sceny z karaluchami, reszty w ogole nie pamietalem :)
ogolnie jest calkiem fajny, efekty troche sie zestarzaly, ale jest dosyc ciekawy i przyjemnie sie oglada

Mohican

Dawno już nie oglądałem takiej ch*jni z grzybnią z gigantycznymi skorpionami wpi*rdalającym przekąskę w postaci manekina na pustyni. Wytrzymałem kwadrans i dałem se siana :-) Nie na moje szare komórki ten film apokaliptyczny :D

ocenił(a) film na 6
Mohican

Jak dla mnie to film byłby fajny gdyby nie tak drastyczne cięcia fabuły. W oryginale główny bohater jest bardzo złym człowiekiem który dla odmiany zrobił coś dobrego dla innych. Tutaj ... po prostu jest. W oryginale jadą bo mają cel, chcą dostarczyć leki do miasta ogarniętego epidemią. Tutaj jadą bo nie mają nic innego do roboty. Nie wiem skąd te zmiany, przecież nie wpłynęły na budżet ani czas trwania. Nawet nie musieliby zmieniać zakończenia, wystarczyłoby tylko inne wprowadzenie i film miałby więcej sensu. Opowiadanie było świetne, film - ot można obejrzeć. Dla tych którzy chcieliby przeczytać opowiadanie - uwaga na tłumaczenia. Znalazłem w dwóch. W starszym wszystko jest ok (było m.in. w którejś fantastyce). W nowszym (w nowych zbiorach opowiadań) usunięto wszystkie wulgaryzmy i zrobiono ze złego gościa niegrzecznego przedszkolaka. W efekcie główny bohater jest niespójny. Bezwzględny brutalny przestępca używający słownictwa zdenerwowanej panienki z dobrego domu.

ocenił(a) film na 6
Mohican

Te wozy bojowe występują też w filmie APEX z 1994 roku .

ocenił(a) film na 3
Mohican

Myślałem przez chwilę, że to ja napisałem i nie pamiętam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones