PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571011}

Akt odwagi

Act of Valor
6,8 18 421
ocen
6,8 10 1 18421
Akt odwagi
powrót do forum filmu Akt odwagi

Przeczytałem kilka Waszych wpisów i wysiadłem...
Czy macie w naturze zainteresowanie się danym filmem - poczytaniem po co, jak i dlaczego został ten czy inny
nakręcony?
Wypominacie drętwe aktorstwo... Problem jest taki, że "aktorzy" grający operatorów NS są prawdziwymi żołnierzami -
choćby dlatego nie ma ich wymienionych z nazwiska w spisie aktorów.
Wspominacie o tym, że film to "propaganda pentagonu". Hehe - bo tym tak naprawdę jest ten film.
Pierwotnym założeniem było przygotowanie materiału właśnie propagandowego zw. z jednostkami Navy Seals, ale
producenci dostali zbyt dużo materiału i postanowili dołożyć do tego fabułę - dobrze wpisaną w bieżące problemy i
nakręcić z tego pełnometrażowy film.
Wkurza nas? Owszem bo mamy inną mentalność na wojska, jednostek niż amerykanie dla których został
przygotowany ten film. Przygotowany dla nich nie dla nas? A pamiętacie jego premierę w polskim kinie? ;)

Pzdr.

mattromanow

Powiedz mi, co wg ciebie oznacza słowo film? Bo w moim odczuciu FILM to taki produkt z fabułą, scenografią, aktorami i GRĄ AKTORSKĄ. Co mnie do ciężkiej cholery obchodzi, że film został zagrany przez kolesi z wypraną przez wojsko psychiką, którzy pracują jako nejwi sils czy inne blak opsy?! Film ma dawać przyjemność, a jej nie zaznałem oglądając dwa kloce drewna które nie są w stanie skleić autentycznie dwóch zdań.
Gdybym chciał obejrzeć film z prawdziwymi żołnierzami to bym włączył YT. Chcę oglądać jakościowe aktorstwo, a nie kolesi, których "od pługa oderwano" i kazano im zapamiętać parę kwestii -_-

Film ma trzymać jakiś poziom i jest to czysty fakt. Chociażby nowy "Lone Survivor" - też pean na cześć USA, też propaganda, ale jednak ogląda się dobrze i przyjemnie, bo jest dobre aktorstwo.

wiaczo

Moim zdaniem ci żołnierze świetnie się spisali w tych rolach. Momentami wyglądało to zbyt brawurowo (ślizg na kolanach ze strzelaniem jakże celnym do niemilców), ale nie powinno się nagradzać za chęci tylko za efekty. To tak jak dawać wszystkim medale na olimpiadzie za sam udział. Film ma dziwne edytorskie momenty np. gdzie kadr na strzelających i rozmawiających wojaków jest przeplatany ujęciem na eliminowanych po kolei wrogów, ale chodzi mi o moment gdy się wszyscy rozbiegają a jeden niemilec jeszcze zgarnia strzał w głowę. Zdjęcia są dobre i da się film oglądać. Fabuła sztampowa, jak zawsze w filmach o heroicznych siłach specjalnych. Reżyserzy odwalili dobrą rzemieślniczą robotę. 6/10 w pełni zasłużone.

Leori

Do ujęć ze strzelaniem nic nie mam, są świetne :) Mi chodziło o te "przegadane" momenty kiedy dwóch facetów z łamaną pasją i wymuszonymi emocjami o czymś rozmawiają :D
No i mam awersję do szeroko pojętego amerykańskiego patriotyzmu ;)

Rozumiem twój punkt widzenia, ale niestety film nie spełnił moich oczekiwań więc uciąłem drastycznie...

ocenił(a) film na 10
wiaczo

@Wiaczo jak widzę odpowiedzi takich ludzi jak ty to:
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSbIsu6WwbXTKS60KcbXGo9_7zc TMqkyCOVXt2ZVyOenJgpZcKaQA

Po prostu n/c

JohnyXtreme

natomiast ty idealnie pokazujesz kto jest targetem tego crapu - groźny gimnazjalista na garnuszku rodziców -_-

ocenił(a) film na 10
wiaczo

Co ty ja dopiero do przedszkola będę szedł. Faktycznie jestem taki groźny nie? Ale Ci nawrzucałem wyżej... Sam bym się pociął herbatnikiem ze strachu.

ocenił(a) film na 10
wiaczo

Widzę, że lubisz potrollować oraz prowokować niestety na mnie to nie działa. Nie wiem co chciałeś powiedzieć przez ten znaczek.
Ja nie widzę powodu by kontynuować.
Bye

JohnyXtreme

A myślałem, że to ty mnie prowokujesz i trollujesz dając temu "dziełu" 10... -_-

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones