PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571011}

Akt odwagi

Act of Valor
6,8 18 421
ocen
6,8 10 1 18421
Akt odwagi
powrót do forum filmu Akt odwagi

Nie oglądałem jeszcze równie realistycznego, poruszającego jak i prawdziwego filmu o tej tematyce.
Ludzie wojna to nie wystrzeliwanie nieskończonych ilości amunicji w przeciwnika, nie ciągłe widowiskowe wybuchy, nie krew lejąca się po ścianach...
Wojna to taktyka, wytrwałość, wyszkolenie, determinacja i chęć przetrwania.
Przeczytajcie sobie Cel Snajpera autorstwa nieżyjącego już Chrisa Kyla i Komandosa autorstwa Richarda Marcinki i obejrzyjcie ten film jeszcze raz, to zrozumiecie że akcje SEALSów przedstawione w tym filmie są jak najbardziej realistyczne a film nie jest przesłodzony, a Helikopter w ogniu owszem był epicki i jest epicki ale był zrobiony z rozmachem zaś w tej produkcji chodziło o pokazanie prawdy: oddania które jest większe dla kumpli z zespołu niż dla rodziny, męstwa i determinacji którą tym chłopakom wpajają od pierwszego dnia szkolenia. Daje zasłużone 10 a ludziom którzy uważają że film na to nie zasługuje radze poczytać literaturę fachową i poruszającą tematykę SEALs

ocenił(a) film na 10
Maverick1941

Od mojej skromnej osoby również 10-tka! Zgadzam się z przedmówcą i dawno żaden film mnie tak nie wzruszył, to kwint esencja realistycznego kina akcji z namiastką wojny która przedstawia prawdziwe oblicze wojska. Zdecydowanie polecam!!!!!

ocenił(a) film na 3
Maverick1941

Czy ten film nie był przypadkiem sponsorowany przez amerykański departament obrony? Ja odniosłem wrażenie, że to bardziej film propagandowy, mający na celu zachęcenie do wstąpienia do jednostek specjalnych, pokazanie ich nowoczesności itd. , a jakakolwiek fabuła była przyklejona trochę na siłę. Prawdopodobnie od strony ukazania techniki, taktyki i wyszkolenia film spełniał najwyższe standardy.
Jednak nie wydaje mi się, aby jakikolwiek reżyser chciał stworzyć z własnej woli tak "płaskie" i nierealne postacie. Chyba zgodzicie się , że wszyscy amerykańscy żołnierze byli nie tylko perfekcyjni w swoim fachu, byli również idealnymi mężami, ojcami, kumplami. Generalnie byli to ludzie bez najmniejszej skazy. Natomiast ich przeciwnicy to zło w najczystszej postaci, bez jakichkolwiek, choćby najmniejszych cech ludzkich (poza fizycznymi oczywiście). Ja nazwałbym to "dzieło" raczej fabularyzowaną reklamą społeczną na zlecenie amerykańskiego rządu niż "realistycznym, poruszającym i prawdziwym" filmem. Film być może dobrze opowiada o wojnie w jej aspektach technicznych i taktycznych, lecz o prawdziwej wojnie z jej całym syfem, brudem i sqrwysyństwem nie mówi nic.

ocenił(a) film na 8
gryppa

Częściowo masz rację gdyż 90% małżeństw SEALSów się rozpada, ale mimo to oni chcą a być kochającymi mężami i ojcami, a co do ich oddania krajowi i potriotyzmowi w filmie to mów co chcesz ale amerykanie poprostu tacy są poczytaj sobie książki typu sztandar chwały polecam też książkę pod tytułem Iwo Jima pejzaż bitwy mnóstwo tam listów do matek zołnierzy którym pośmiertnie przyznano medal honory. A film jest poruszający

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones