PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601282}

Akademia wampirów

Vampire Academy
5,7 24 841
ocen
5,7 10 1 24841
Akademia wampirów
powrót do forum filmu Akademia wampirów

Chodzi o głównych bohaterów. Dla mnie Lissa to nieporozumienie, wyobrażałam ją sobie jako anielski ideał, a tu taki za przeproszeniem paszczur ją grał. I na dodatek miała taki niski głos. Nie chcę tu obrażać aktorki, każdy jest ładny na swój sposób, ale ona nie miała prawa być Lissą :(
Rose jest dopasowana świetnie. Tak samo Christian, który genialnie pasuje do roli. A Dymitr? No... ujdzie.

ocenił(a) film na 5
asiulka026

Co do aktorów - moja ulubiona buntowniczka Rose Hathaway w wersji Zoey Deutch w skali od 1 do 10: wygląd 10 charakter: 4 - ogromny zawód, niestety kompletnie w filmie jej postać została zniszczona :( Sztuczne dialogii w scenariuszu, nawet Zoey nie była w stanie tego udźwignąć :(

Lissa - mało lubiana przeze mnie bohaterka AW kompletnie inna w filmie, zupelnie odmienna w książkach. Wygląd jeszcze jakoś do przerzycia, charakter postaci 5/10

Christian Ozera - mój ulubieniec w AW :D Właściwie tylko on i Mason nie zostali zniszczeni w tym filmie co bardzo mnie cieszy :D 10/10

Dimitri - nie lubie go w książkach i zupełnie nie pojmuje fascynacji nim przez czytelniczki xP Jeżeli chodzi o gre Danili jako Dimitra 7/10 i 8/10 za wygląd: wysoki, dobrze zbudowany, rosyjski akcent, podobny wiek - Dimitri (jeżeli jeszcze raz usłysze ubolewania, że to nie Ben Barnes gra Bielikova to chyba zwariuje, naprawde blady chuderlak miałby z brytyjskim akcentem udawać Rosjanina :P)

Mason tak jak mówiłam jedna z nielicznych dobrze zagranych postaci 10/10 :)

Natalie w sumie wyglądem nie najgorsza, gra aktorska 5/10, Mia - mały wściekły dzieciak 6/10

Pozostała banda aktorów ekranizacji AW - maskymalnie 5/10, ekranizacja jestem szczerze zawiedziona :(

ocenił(a) film na 3
lexandra008

Nie kłócę się broń może, że Ben Barnes także nie wariuj :) Tylko w ramach ciekawostki - w drugiej części Narni Barnes gra tytułowego Księcia Kaspiana - film brytyjski, wszyscy wokół mówią piękną angielszczyzną, a on (jako że gra księcia cudzoziemca) cały film mówi z kwadratowym ''tureckim'' akcentem. Początkowo pomyślałam ''rany boskie'' bo sądziłam, że to zagraniczny aktor i załapał się do obsady, potem dopiero sprawdziłam, że rasowy Brytyjczyk z Londynu. Także akurat to mu trzeba oddać, że rosyjski akcent też by z pewnością udźwignął. Co do budowy ciała - jasne, że chuderlak. Jednak na mój gust filmowy Dymitr był zdecydowanie zbyt ''byczkowaty'' przez co sceny walki z nim wyglądały ociężale, ale to moja ocena.

ocenił(a) film na 5
Veiller

Tego nie jesteśmy pewni, bo nie słyszeliśmy Bena mówiącego po rosyjsku ;)
O ile pamiętam Dimitri był dość potężny, jako dhampir i nie jedni nazywali go "Bogiem" :/ więc mógł być trochę za wielki ;) Ale każda czytelniczka inaczej go widziała :P
W sumie tej adaptacji/ekranizacji tak by nic nie uratowało, bez dobrze napisanego scenariusza dobrego filmu się nie zrobi :/

lexandra008

Tak gwoli ścisłości, w "Opowieściach z Narnii" Ben mówił z hiszpańskim akcentem - widziałam z nim wywiad, w którym o tym opowiadał :)
A co do Bena mówiącego po rosyjsku... :>
https://www.youtube.com/watch?v=mfMfJEpv2GY
Aktor grał Rosjanina w filmie "Bigga than Ben" i przez cały film mówił z rosyjskim akcentem. Wyszło mu to bardzo wiarygodnie - oglądałam film z siostrą, która w ogóle nie zna Bena i kiedy powiedziałam jej, że to Anglik, była bardzo zdziwiona :)

ocenił(a) film na 8
asiulka026

Dymitr jest mega ciasteczkowy tj. Danilla https://www.google.pl/search?q=danila+kozlovsky&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm =isch&sa=X&ved=0ahUKEwizhvLK_ujPAhWLMj4KHcUxA4cQ_AUIBigB#imgrc=11JTM02sB3HPvM%3A bo to jak go przerobili na Dymitra to niekoniecznie.

ocenił(a) film na 1
maaajenka

Taaaki... szału nie ma xd

ocenił(a) film na 8
asiulka026

no mi się podoba;p

ocenił(a) film na 3
maaajenka

Zgadzam się! Kazali mu zapewne przypakować do filmu przez co wygląda byczkowato, do tego te włoski przez co wygląda jak zaginiony brat Snape'a. Gdyby przyszedł na nagrania prosto z ulicy wyglądałby o wiele lepiej

Veiller

,,zaginiony brat Snape'a" najlepszy tekst jaki dzisiaj przeczytałem :) :) mistrzostwo hahaha

asiulka026

Rose 10/10 super jak dla mnie
Lissa to jakiś żart 3/10 (z litości)
Dimitri spoko 8/10
Natalie też nieźle 8/10
reszta lepiej/gorzej, film ponad przeciętnie ale szału nie ma 6-7/10
PS: dostałem wersję z ochydnym lektorem... coś prawie jak ivona ale wytrzymałem do końca ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones