PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858070}

Aida

Quo Vadis, Aïda?
8,0 16 917
ocen
8,0 10 1 16917
8,1 34
oceny krytyków
Aida
powrót do forum filmu Aida

Jak to się stało? Gniew, niedowierzanie i ból.
A świat niczego się nie uczy.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Ludzie, zastanówcie się co robicie i piszecie? Film wyprodukowany przez takich 10 krajów: Austria / Francja / Holandia / Niemcy / Norwegia / Polska / Turcja / Rumunia / Afganistan / Bośnia i Hercegowina.
Są to 3 kraje muzumańskie, więc wiadomo jaki jest ich obiektywizm, a reszta zmierza do zislamizowania (wyjątkiem Polska, więc co robi w tym towarzystwie?). Niemcy i Austriacy bestaliasko mordowali Serbów w czasie IIWŚ, a teraz kręcą film o zbrodniach swoich ofiar. To łajdactwo. Niech kręcą film o obozie w Jasenovacu.
Tylko co tu robi Polska (ofiara Hitlera). Co nam, Polakom, Serbowie zrobili, że przykładamy rękę do takich filów?
Antoni Komaso-Łazarkiewiczu, Jarosławie Kamiński, Małgorzato Karpiuk, powiedźcie mi w czym bierzecie udział?
A do tego Ewa Puszczyńska. No jasne, to jej zawdzięczamy Idę - i wszystko jasne.
Serbowie byli naszymi sojusznikami w czasie IIWŚ, a my się im odpłacamy uznając Kosowo, i robiąc takie filmy. Wstyd mi za swój kraj!!!!!!

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Czyli zaprzeczasz okrucieństwom wojny domowej w byłej Jugosławii? Co to ma za znaczenie, kto w II Wojnie Światowej był czyimś sojusznikiem? To znaczy, że teraz może dopuszczać się ludobójstwa? Uznawanie tego filmu za propagandę to skandal!!!

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Daj spokój. Ten koleś to czołówka userów filmwebu, z którymi nie ma co dyskutować. Zawsze pojawia się na forach filmów, które mu nie pasują poglądowo i bredzi o jakichś manipulacjach oraz propagandzie. Oczywiście przy tym wystawiając 1/10 bez oglądania. Czołówka szurów tego portalu.

ocenił(a) film na 9
Lukasz_Broda

Dzięki. Daję spokój:))

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Agatoniku, zapraszam do dyskusji:
https://www.filmweb.pl/film/Aida-2020-858070/discussion/POMYSLCIE+DOBRZE+TO+PROP AGANDA,3227235

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Broda

Łukaszku, zapraszam do dyskusji:
https://www.filmweb.pl/film/Aida-2020-858070/discussion/POMYSLCIE+DOBRZE+TO+PROP AGANDA,3227235
Mam tu już liczne grono wrogów. Zapraszam i ciebie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Lukasz_Broda

Łukaszku, co się dzieje już na tym świecie: wszystkim przeszkadza prawicowy Jarek, nikomu nie przeszkadza prawicowy Bibi. Teraz rozpętał wojnę aby utrzymać się przy władzy. Myślałem: a to drań. I wtedy szok - dowiedziałem się że miał go zastąpić Lapid. No nie, gdyby Lapid został premierem, to wszyscy by mówili: to ten biedak, któremu Polaczki zabili mamusię. Nie, to już wolę Bibiego. Dlaczego w Polsce nie można wybrać Jaro (bo się cały świat oburza), a my musimy wybierać między dżumą, a cholerą. Oczywiście tobie zarówno Bibi, a tym bardziej Lapid odpowiadają, tak?

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Czyli zaprzeczasz okrucieństwom II wojny światowej w byłej Jugosławii? Co to ma za znaczenie, kto w wojnie domowej w byłej Jugosławii w latach 90. XX w. był czyimś sojusznikiem? To znaczy, że teraz albo w latach 40. ubiegłego wieku może dopuszczać się ludobójstwa? Nie uznawanie tego filmu za propagandę to skandal!!!

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Uznawanie tego filmu za propagandę to dopiero skandal!!!

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Skandal to był, jak chorwaccy piłkarze nie chcieli oddać czci zamordowanym w Auschwitz.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Skandalem jest raczej twój kolejny pokaz historycznej indolencji, nieuctwa i braku szerszego spojrzenia na jakąkolwiek sytuację poza przypisaną jej oficjalną narracją. Idealnie wpasowujesz się w orwellowską wizję szeregowego pracownika Ministerstwa Prawdy. A teraz garść faktów.

Spoiler.
Jest taka scena w której serbski dowódca krąży wokół Boszniaków w enklawie pytając się który z nich ma broń . Wszyscy wystraszeni, "niewinni" i sponiewierani odpowiadają przecząco. Dla kontrastu pokazany jakiś biedny staruszek, którego nikt nie podejrzewałby o zabicie muchy. Wszystko jest sprytnym zabiegiem socjotechnicznym sprzedającym widzowi jednoznaczny przekaz: dobry Boszniak/zły okrutny Serb. Rzeczywistość nie była jednak taka kolorowa. Ogromna część tych niewinnych boszniackich ofiar była w rzeczywistości odpowiedzialna za napady na okoliczne serbskie wioski w których dopuszczali się wcale niemniejszych okrucieństw niż ich późniejsi oprawcy. Część muzułmanów z Bośni chroniących się później w enklawie ONZ-u to byli zwykli terroryści gwałcący Serbki i palący domy w okolicznych wioskach. W filmie wszyscy oni są ukazani jako niewinne ofiary co jest pluciem reżyserki pod wiatr, bo potępiając zbrodnie jednych w tym samym czasie pomija zbrodnie innych. Serbowie z kolei zastosowali wobec wszystkich zgromadzonych tam Boszniaków odpowiedzialność zbiorową którą z całą stanowczością trzeba potępić, gdyż większość to faktycznie byli Bogu ducha winni cywile. Co nie zmienia faktu, że film w jakimś stopniu jest zakłamany i z obiektywnością wiele wspólnego nie ma.

ocenił(a) film na 9
Dzida_86

Każda wojna wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. I w każdej wojnie po jednej i drugiej stronie znajdują się mordercy.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

No widzisz a w filmie pokazana jest tylko jedna strona medalu. Propaganda to zbyt duże słowo bo Srebrenica faktycznie kładzie się ogromnym cieniem na serbskich działaniach wojennych ale film jest po prostu niesprawiedliwy i częściowo zakłamany. Ty zaś łykasz wszystko bezrefleksyjnie, byleby pasowało do Twojego światopoglądu. Świat nie jest zero-jedynkowy.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Ale fakt pozostaje faktem,ze Mladic byl zbrodniarzem wojennym!

ocenił(a) film na 7
aronn

Owszem był. Niewiele jednak się różnił choćby od takiego chorwackiego generała Ante Gotoviny. Jeden gnije w więzieniu, drugi cieszy się wolnością. Każda wojna potrzebuje katów i ofiar, "dobrych" i "złych". W mikroskali przypominała analogiczną sytuację z czasów IIWŚ w której na końcu winni byli tylko okrutni naziści, a czerwoni okupanci i mordercy ze wschodu nagle stali się cudownie "wyzwolicielami". Demoliberalne instytucje światowe (od NATO po ONZ) są do cna przeżarte przez ideologicznych lewicowych fanatyków a lobbystów zza oceanu nierzadko sponsorują "bracia starsi w wierze".

Agatonik

No to niech film to pokazuje. Rzucisz dwa czy trzy frazesy na forum i już myślisz, że jesteś kandydatką do beatyfikacji.

ocenił(a) film na 9
ladywhitesnake

Chyba przypisujesz mi swoje potrzeby. Piszę, to co myślę i mam gdzieś aprobatę społeczną

Agatonik

Nie wiem, co mnie bardziej wkurza: kościółkowa prawica czy święto*****wa lewica, której jesteś reprezentantką.

ocenił(a) film na 9
ladywhitesnake

No cóż, nie ja odpowiadam za twoje emocje

Dzida_86

Film inspirowany jest dokumentem BBC i filmami nakreconymi przez ....Serbow, wiec nie prdol. Boszniacy rowniez byli sadzeniza zbrodnie przeciw ludzkosci

ocenił(a) film na 7
sowanna

To żeś się popisała, szczególnie tym "nie pie**ol". Rozumiem, że tak rozmawiasz ze swoimi kolegami spod budki z piwem ale tego typu słownictwo dyskwalifikuje cię jako poważnego rozmówcę. Poza tym powoływanie się w dyskusji na źródło typu BBC tylko to potwierdza. To trochę tak jakby pisząc o genealogii słowa faszyzm powoływać się na Gazetę Wyborczą, która odmieniła je już przez wszystkie możliwe przypadki. Zresztą weź parę głębokich wdechów i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Gdzie w mojej wypowiedzi doszukałaś się wybielania Serbów?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Mógłbyś z łaski swojej nie oceniać filmów na podstawie emocjonalnego podejslścia do przekazu ideologicznego czy historycznego jaki dany film prezentuje? Rozważyłbyś może: aktorstwo, muzykę, pracę kamery, emocje płynące z samego filmu? Dawanie jedynki takiemu filmowi to szczyt ignoracji, wyraz niedostatecznej wiedzy, wrażliwości, ogólnej umiejętności postrzegania świata by w ogóle się za coś takiego zabierać.
Nawet jeśli nienawidzisz przekazu w filmie, nienawidzisz np.Cruisa czy Julianne Moore, nazwiska Spielberg czy Sandler etc.to na Boga, rozważ inne elementy, na ktore składa się produkt filmowy... Poza tym co to jest 1 czy 2, nawet kino B, horrory -komedie z lat 80.nie zasługują na 1 czy 2. Temu filmowi daj z 5 chociaż, przynajmniej bedzie wyglądało mniej groteskowo. Brak słów na takich jak ty. Popracuj nad sobą ciut. Może jesteś spoko koleś nie wiem, ale popracuj nad bardziej obiektywnym postrzeganiem rzeczywistości.

xxadrianxx

Daremny trud, on tak p...li pod każdym obejrzanym filmem, który traktuje o jakimś trudnym fragmencie historii i jeszcze do tego sprzedaje tu kaczystowskie bzdety, bez związku z tymi filmami.

Agatonik

Zbrodnia w Srebrenicy, ale nie ludobójstwo.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

To był XX wiek, a co powiesz o ludobójstwie w XXI wieku, które ma obecnie miejsce na prawie całym świecie i odbywa się na naszych oczach?

ocenił(a) film na 9
Bokciu

To samo.

ocenił(a) film na 1
Bokciu

bokciu,
zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

Shadow_dawnego_gggggg zadam zagadkę:
Jak sprawdzić co w konkretnym dniu zażywałeś? No i czy w płynie czy proszku oraz jak podane?

ocenił(a) film na 1
Agatonik

agatoniku, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones