PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858070}

Aida

Quo Vadis, Aïda?
8,0 16 917
ocen
8,0 10 1 16917
8,1 34
oceny krytyków
Aida
powrót do forum filmu Aida

Dziękuję Jasmili Žbanić za ten film. Dla niektórych przypomnienie, a dla niektórych lekcja o koszmarnym epizodzie wojny na Bałkanach. O hańbie tych, który winni chronić bezbronnych, a oddali ich w ręce oprawców. Bez zagłębiania się w szczegóły historyczne masakry w Srebrenicy i kontekst indolencji błękitnych hełmów, film ten jest świadectwem makabrycznych masowych zbrodni, a zarazem indywidualnej, osobistej traumy oraz pustki, jaka pozostaje w tych, którzy ocaleli.
Obraz Žbanić jest paradoksalnie dosadny, choć subtelny. Nie potrzeba tu dosłownych scen przemocy, bo cały film przepełnia atmosfera grozy bijącej z wydarzeń, które wydarzyły się nie tak dawno, w nie tak odległej części Europy. Poza odtworzeniem upadku Srebrenicy, również wiele ze scen (chłopiec z króliczkiem, częstowanie cukierkami zatrwożonych dzieci, „przemowa” Mladića w autokarze do kobiet, odkrywanie masowych grobów) to reminiscencja prawdziwych zdarzeń. Przeraża i rozdziera serce.
Może zabrzmi to pompatycznie, ale uważam, że to obowiązkowa lektura dla wszystkich (nie tylko) młodych ludzi w tej części (względnie komfortowego i bezpiecznego) świata.

Sabistyna

Witam gdzie można obejrzeć film?

ocenił(a) film na 9
Gosiag91

Niestety na razie chyba nie ma go w ogólnej dystrybucji (światowa premiera 09.2020) . Był na festiwalu Nowe Horyzonoty online jesienią. Na stronie dystrybutora w Polsce (Gutek film) wciąż widnieje "wkrótce":
https://gutekfilm.pl/aida-zbanic

ocenił(a) film na 1
Sabistyna

Ludzie, zastanówcie się co robicie i piszecie? Film wyprodukowany przez takich 10 krajów: Austria / Francja / Holandia / Niemcy / Norwegia / Polska / Turcja / Rumunia / Afganistan / Bośnia i Hercegowina.
Są to 3 kraje muzumańskie, więc wiadomo jaki jest ich obiektywizm, a reszta zmierza do zislamizowania (wyjątkiem Polska, więc co robi w tym towarzystwie?). Niemcy i Austriacy bestaliasko mordowali Serbów w czasie IIWŚ, a teraz kręcą film o zbrodniach swoich ofiar. To łajdactwo. Niech kręcą film o obozie w Jasenovacu.
Tylko co tu robi Polska (ofiara Hitlera). Co nam, Polakom, Serbowie zrobili, że przykładamy rękę do takich filów?
Antoni Komaso-Łazarkiewiczu, Jarosławie Kamiński, Małgorzato Karpiuk, powiedźcie mi w czym bierzecie udział?
A do tego Ewa Puszczyńska. No jasne, to jej zawdzięczamy Idę - i wszystko jasne.
Serbowie byli naszymi sojusznikami w czasie IIWŚ, a my się im odpłacamy uznając Kosowo, i robiąc takie filmy. Wstyd mi za swój kraj!!!!!!

Shadow_dawnego_ggggggg

Ludobójstwo jest uniwersalne i nie ma znaczenia czy popełnił go naród nam "przyjazny" czy "wrogi". Są Serbowie dobrzy i Serbowie źli, podobnie jak Polacy, Niemcy... W określonych momentach historii jednej albo drugiej strony jest przewaga, często przez zaślepienie.
Jeśli Serbowie popełnili zbrodnię, to należy o tym pamiętać, bez względu na to, jakie dobro zrobili w innym momencie. Inaczej to relatywizacja i kreowanie historii - coś co doskonale znamy z komunizmu (np. nie ma mowy o Katyniu, bo Rosjanie "wyzwolili Europę z faszyzmu")

ocenił(a) film na 1
TeTe_94

Ludobójstwo jest uniwersalne i nie ma znaczenia czy popełnił go naród nam "przyjazny" czy "wrogi". Problemem jest tylko, co jest ludobójstwem, a co nie. Bo pogrobowcy ustaszów nigdy nie uznają, że to, co wyprawiali w trakcie II w. św. jest ludobójstwem. Są chorwaci dobrzy i chorwaci źli, podobnie jak niemcy... ale jeszcze żaden z nich nie potępił zbrodni na Serbach, nie ważne kiedy popełnionych. Dla nich gotovina zasze będzie girojem, choć jest tylko zbroniarzem. W określonych momentach historii jednej albo drugiej strony jest przewaga, często przez zaślepienie ale chorwaci zawsze mordowali Serbów, jak w trakcie ,,Burzy" w 1995 r.
Jeśli chorwaci popełnili zbrodnię, to należy o tym pamiętać, bez względu na to, jakie dobro zrobili w innym momencie. Inaczej to relatywizacja i kreowanie historii - coś co doskonale znamy z komunizmu, iii rp i IV rp (np. nie ma mowy o rzezi wołyńskiej, bo ukraińcy to bratni naród, poza tym bronią nas przed putinem (?))

ocenił(a) film na 1
TeTe_94

tede, zobacz co się dzieje już na tym świecie: wszystkim przeszkadza prawicowy Jarek, nikomu nie przeszkadza prawicowy Bibi. Teraz rozpętał wojnę aby utrzymać się przy władzy. Myślałem: a to drań. I wtedy szok - dowiedziałem się że miał go zastąpić Lapid. No nie, gdyby Lapid został premierem, to wszyscy by mówili: to ten biedak, któremu Polaczki zabili mamusię. Nie, to już wolę Bibiego. Dlaczego w Polsce nie można wybrać Jaro (bo się cały świat oburza), a my musimy wybierać między dżumą, a cholerą. Oczywiście tobie zarówno Bibi, a tym bardziej Lapid odpowiadają, tak?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

"Dlaczego w Polsce nie można wybrać Jaro (bo się cały świat oburza)" - to z powodu głupoty. Po prostu. Ciesze się, że należę do "całego świata".
Znasz historię konfliktu na Bałkanach po rozpadzie Jugosławii? Jeśli tak to jesteś cyniczny. Jeśli nie - to nie komentuj. Chcesz usprawiedliwiać ludobójstwo w Srebrenicy działaniami Ustaszy podczas IIWW? Naprawdę?

ocenił(a) film na 1
Greg_96

Znam bardzo dobrze historię tego konfliktu. Wiem wszystko. O akcji burza, o wycinaniu Serbom nerek przez tak zwanych partyzantów albańskich, o zrzucaniu rakotwórczych bomb na Jugosławię, o mordowaniu serbskich dziennikarzy przez natowskie lotnictwo.
Ty jak widzę, mało wiesz. A to, co wiesz to pewnie z gazetki wybiórczej.
A i jeszcze jedno pytanie: jak chorwaciki usprawiedliwiają swoje zbrodnie na Serbach w trakcie akcji ,,Burza" z 1995 r.? Akcją ,,charytatywną" ustaszy w Jasenovacu?

Shadow_dawnego_gggggg

Mieszkam na Bałkanach i od żadnego narodu (Chorwatów, Słoweńców, Bośniaków) nie doświadczyłam tyle nieprzyjemności i agresywnego nastawienia co od Serbów. Serbowie przyjaźni Polakom? Chyba tylko na nacjonalistycznych forach. Chcesz się bawić w grzebanie w korzeniach i powroty do przeszłości? Polacy też przyłożyli swoją rękę do pogromów przed zaborami. Już nie wspominając o pańszczyźnie, która była jawnym niewolnictwem. Nie da się usprawiedliwiać obrzydliwych czynów tym co było 40 lat wcześniej. Gdybyśmy teraz wycieli w pień powiedzmy 100 tyś Niemców to jesteśmy usprawieliwieni bo oni nas w przeszłości też? Takie myślenie tylko pielęgnuje uprzedzenia i nienawiść

ocenił(a) film na 1
anna_hrovatin

Kiedy to było? A może Serbowie mieli powody? No wiesz, jak się zachowywał Mazowiecki, pamiętasz 2008. Przeciez Serobowie nie mogli uwieżyć, że uznaliśmy Kosowo.
Mam do ciebie ważne pytanie, Aniu. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

ocenił(a) film na 1
anna_hrovatin

ty, aniu, to twoja towarzyszka? https://i.redd.it/ais46657irw51.jpg Bojowo jesteście nastawieni. Już się boję:)

ocenił(a) film na 1
anna_hrovatin

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE Ankom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie za bardzo rozumiem... Usprawiedliwiasz Srebrenicę czy w ogóle twierdzisz, że jej nie było? Tak jak tu ktoś napisał to, że Ustasze (Chorwaci) wyrzynali Serbów podczas IIWŚ daje im prawo by kilkadziesiąt lat potem mordować inny naród? Nie miałbym nic przeciwko temu by ktoś kiedyś nakręcił film np. o Jasenovacu, ale tak samo nie mam nic przeciwko temu, że powstaje film o Srebrenicy

Piogal

"Dara iz jasenovca"

ocenił(a) film na 1
Piogal

Nie rozumiem twojego zdania ,,Tak jak tu ktoś napisał to, że Ustasze (Chorwaci) wyrzynali Serbów podczas IIWŚ daje im prawo by kilkadziesiąt lat potem mordować inny naród?" - ,,daje im", czyli komu? O kim piszesz? Z tego co wiem chorwaciki w trakcie wojny w byłej Jugosławii mordowali nie tylko Serbów, ale też muzułmanów, np. w Mostarze. A i nie bredź. Każdy wie, że ustaszom w trakcie II w. św. pomagali muzułmanie. Był sojusz ustaszy, niemców, włochów, albańczyków i chorwacików przeciwko Serbom w trakcie II w. św.
Zbrodnia w Srebrenicy była. Serbowie mordowali. Ale nie ta liczba ofiar. I nie te okoliczności. Nigdy nie znaleziono 8 tys. ciał. Z tego co wiem część odkopanych tam to Serbowie ze wsi pod Srebrenicą których zamordowali ludzie orica. Zresztą część muzułmanów zginęła w walce. Poza tym to nie było ludobójstwo, tylko zbrodnia wojenna.
Co ci jeszcze piogalu nie pasuje? Wiesz już wszystko.

ocenił(a) film na 1
Piogal

piogalu, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Kosowie i Polsce?

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 1
yellyfish

CZARNY HUMOR:
W CHORWACJI:
- Jeśli kot zdechł, to znaczy, że auto jest szczelne

W ALBANII:
- Jeśli kot znajduje się nadal w aucie, to znaczy, że auto jest szczelne

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/o-tym-sie-nie-mowi-nieznana-strona-woj ny-na-balkanach/15mm4mr dzięki za zwrócenie w tym wątku uwagi, że ta wojna nie była czarno biała tak jak większość to przedstawia. Dzięki Twojemu komentarzowi zaczęłam wertować informacje, chociaż Aidę oglądałam pod kątem obserwacji działan onz to dzięki tej dyskusji, którą poprowadziłeś to człowiek szerzej otwiera oczy na pewne kwestie. załączam link do artykułu o mistrzowskich manipulacjach usa działających zawsze na cały swiat. jaką narrację oni narzucą to do takiej każdy się dopasowuje. niestety

ocenił(a) film na 1
yellyfish

Marzenko, my jesteśmy Polakami. Gdy wspieramy Chowatów, Muzułmanów i Albanczyków to tak jakbyśmy wspierali Hitlera. Bo te narody były sprzymierzeńcami hitlerowców w IIWŚ, a Serbowie ofiarami. Idiota powie, że Serbowie są teraz po stronie Rosji, a ci trzej wspomiani USA. No ale trzeba zrozumieć Serbów: ci ich wspierają, Serbowie nie maja wyjścia. W dodatku popieranie Serbów nie musi przekładać się na automatyczne poparcie dla Rosji. W dodatku to kit na kółkach, że amerykańce to nasi sojusznicy. W sporze polsko-izraelskim zawsze stają po stronie tych ostatnich. To nie USA, to USrael i nie łudźmy się że jest inaczej bądź będzie inaczej. Nawet czarny Barak (muzułmamin), nie złagodził antypolskiej retoryki, a proizraelskiej polityki. Przecież to był horror gdy oni z McCainem prześcigiwali się w podlizywaniu Żydom. Jeden: dam wam stolice w Jerozolimie, a drugi: ja pierszy na to wpadłem.

ocenił(a) film na 1
yellyfish

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

ON TEŻ WYOBRAŻA SOBIE CO BĘDZIE:
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1412135846728409090

MARZENKO, SŁUCHAJ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, DOBRZE NA TYM WYJDZIESZ:

https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

ocenił(a) film na 1
Piogal

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE piogalom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

ocenił(a) film na 1
TeTe_94

tede-pede,
zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Chorwacji i Kosowie?

Shadow_dawnego_ggggggg

Twoja głupota jest tak wielka, że aż piękna...

ocenił(a) film na 1
jjacek_2

Twoja mądrość jest tak wielka, że aż... fruwasz.
P.S. czy ty czasem nie nazywasz się dziduszka?

ocenił(a) film na 1
jjacek_2

jacku, zadam zagadkę:
Jak sprawdza się szczelność samochodów w fabrykach w Kosowie i Polsce?

ocenił(a) film na 1
jjacek_2

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

ON TEŻ WYOBRAŻA SOBIE CO BĘDZIE:
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1412135846728409090

JACKU, SŁUCHAJ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, DOBRZE NA TYM WYJDZIESZ:

https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

ocenił(a) film na 1
jjacek_2

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE jackom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

ocenił(a) film na 1
Sabistyna

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE sabistynom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

ocenił(a) film na 7
Sabistyna

Zdajesz sobie sprawę, że choć film dobrze spełnia swoją dydaktyczną rolę odnośnie bezsensownych wojennych zbrodni to jednocześnie jest zupełnie nieobiektywny i częściowo zakłamuje faktyczny obraz tamtych zdarzeń?

Spoiler.
Jest taka scena w której serbski dowódca krąży wokół Boszniaków w enklawie pytając się który z nich ma broń . Wszyscy wystraszeni, "niewinni" i sponiewierani odpowiadają przecząco. Dla kontrastu pokazany jakiś biedny staruszek, którego nikt nie podejrzewałby o zabicie muchy. Wszystko jest sprytnym zabiegiem socjotechnicznym sprzedającym widzowi jednoznaczny przekaz: dobry Boszniak/zły okrutny Serb. Rzeczywistość nie była jednak taka kolorowa. Ogromna część tych niewinnych boszniackich ofiar była w rzeczywistości odpowiedzialna za napady na okoliczne serbskie wioski w których dopuszczali się wcale niemniejszych okrucieństw niż ich późniejsi oprawcy. Część muzułmanów z Bośni chroniących się później w enklawie ONZ-u to byli zwykli terroryści gwałcący Serbki i palący domy w okolicznych wioskach. W filmie wszyscy oni są ukazani jako niewinne ofiary co jest pluciem reżyserki pod wiatr, bo potępiając zbrodnie jednych w tym samym czasie pomija zbrodnie innych. Serbowie z kolei zastosowali wobec wszystkich zgromadzonych tam Boszniaków odpowiedzialność zbiorową którą z całą stanowczością trzeba potępić, gdyż większość to faktycznie byli Bogu ducha winni cywile. Co nie zmienia faktu, że film w jakimś stopniu jest zakłamany i z obiektywnością wiele wspólnego nie ma.

Dzida_86

Bardzo dobrze napisałeś +1, to zachodnia propaganda dorobiła Serbom mordę jak zresztą teraz nam mordę próbują dorobić.

ocenił(a) film na 9
Globa

wow, szybko się naziole zlecieli bronić ludobójstwa.

surykatka_2

Nikt przygłupie wioskowy ludobójstwa nie broni ani nie neguje, piszemy że mordowali się tam wszyscy. A gębę dorobili TYLKO Serbą. Zrozumiał lewak? P.S pilnjucie i wyjaśniajcie swoie ludobujstwa, bo nikt tak masowo nie mordował ludzi jak lewa strona polityki.

Globa

* ludobójstwa

Globa

* ludobójstwa

ocenił(a) film na 1
Globa

Nigdy nie zapomnę jak we wspomnieniach clitonka przeczytałem jak chwali się, że bombardował serbską telewizję. Gdzie była wtedy del ponte?
Żadnej agresji przeciwko dziennikarzom. Nawet tym tak przekłamanym jak ci z gazetki wybiórczej.
Doczekam się gdy ktoś w końcu potępi zbrodnie na Serbach: i te z Jasenovaca, i te z Kosowa, i te z Krainy?
P.S. Gdzie są serbskie nerki? Zjedli czy sprzedali?

Shadow_dawnego_gggggg

A ja z kolei pamiętam jak Serbowie zestrzelili amerykański U2 czy inny niewidzialny samolot i w gazecie napisali Upss sorry nie widzieliśmy że jest niewidzialny, dobre jaja, co do spało redaktorów z czerskiej to ............ im w ..........! gruby jak Krakowska.

ocenił(a) film na 1
Globa

Skurczybyki latali wysoko i byli prawie nietykalni w dziele mordowania serbskich cywili. A podobno w ostatni dzień tej powietrznej agresji miano przejść do przygotowań do działań lądowych. Wtedy już nie byliby tacy nietykalni. Ale Miloszewicz się złamał (podobno takie działania zrobiłby z Serbów kraj trzeciego świata), a szkoda....

Shadow_dawnego_gggggg

*pato-redaktorów

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

Nikt nikomu nie zabrania zrobienia filmu o Jasenovac czy Kosowie. Ale ten film jest o Srebrenicy, gdzie doszło do ludobójstwa, czy jak tam sobie wolisz, zbrodni wojennej. Zginęło tysiące ludzi w okolicznościach do jakich nie powinno dojść i pod banderą ONZ-u. O tym jest ten film.

ocenił(a) film na 1
sweet_anger

Nie kłam angerze, nie kłam!!!!!!!
Oto informacja z anglojęzycznej notatki wikipedyczej filmu ,,Dara of Jasenovac" (Serbian: Дара из Јасеновца / Dara iz Jasenovca) z 2021:
,,Due to coordinated rating on IMDb, either with the highest or the lowest number of stars, IMDb temporarily disabled the rating option for the film in February 2021" (dostęp: 22. I. 2022).
Więc nie wolno kręcić filmów o Jasenovacu bo chorwaccy nacjonaliści (spadkobiercy ustaszów), ich sympatycy z całego świata i cała masa głupków wszelkiej maści (takich jak sweet_anger) nie pozwolą, dlatego dają 1. Dzieje się tak tylko dlatego, że ustasze chorwaccy są nietykalni i ich pamięć nie może być kalana.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

Czyli ruski troll xDD

ocenił(a) film na 1
sweet_anger

chłopie, ogarnij się, nie pleć głupot. Popatrz ile moich wypowiedzi na tym forum jest antyrosyjskich. Tak to jest dyskutować z idiotą. Przypomina mi się prześmiewczy mem: ,,Nie przypominaj o Wołyniu, bo będziesz ruskim trollem". Lewactwo wymyśla takie idiotyczne hasła, gdy nie umie się wytłumaczyć z braku logiki. Idiota anger plecie plecie niezgodne z prawdą bzdury że wolno kręcić filmy o Jasenovacu. Tak, wolno, jak ,,Dara of Jasenovac" jest zwalczana jak diabli, a tutaj a forum pożyteczni idioci pieją z zachwytu nad ,,Aidą". Wykazuję kłamstwa (bądź głupotę) angera, a ten mnie od razu wyzywa od ,,ruskich trolli". Jeszcze zrób to co inni robią tutaj na forum gdy im dogadam - donieś na mnie i niech mi posty wraz z kontem usuną.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

Nie ma sprawy :)

ocenił(a) film na 1
sweet_anger

Bardzo dziękuję kapusiu, szpiclu, kablu... Jeszcze tego nie zrobiłeś?

ocenił(a) film na 1
sweet_anger

Leć na przełaj, donosić.

ocenił(a) film na 1
sweet_anger

Mam do ciebie ważne pytanie, angerze. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

A ty jeszcze nie nie w kamaszach?

ocenił(a) film na 1
sweet_anger

Na Ukrainie by mnie nie chcieli z moim ,,doświadczeniem" wojskowym. Ale zadałem pytanie o Hammera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones