PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861810}
4,9 11 433
oceny
4,9 10 1 11433
3,3 6
ocen krytyków
8 rzeczy, których nie wiecie o facetach
powrót do forum filmu 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach

Presja na bycie „prawdziwymi mężczyznami” , gloryfikacja emocjonalnego dystansu i toksycznej męskości jest już totalnie passe i dobrze, że twórcy filmu wzięli sobie do serca ;) Film sprawnie opowiada o wrażliwej stronie męskich uczuć w relacjach męsko-męskich, męsko-kobiecych czy tez w relacjach z dziećmi.

(Przy okazji gorąco polecam podcasty Jonathana McIntosha „The Pop Culture Detective Agency” – typek super opowiada o tej toksycznej męskości, którą karmi nas popkultura i jak możemy się buntować przeciwko temu :D

julianauhu

True. Oby bylo tylko wiecej takich filmow - lekkich, ale w blyskotliwy sposob pokazujacych z czym sie mierza wspolczesni mezczyzni. Chociaz poczatkowo bylam scepytcznie nastawiona to ten film milo mnie zaskoczyl :)

julianauhu

Jak definiujesz "toksyczną męskość"? Skoro istnieje "toksyczna męskość" to i istnieje "toksyczna kobiecość". Ten film to stara dobra polska komedia romantyczna. Nudna, przewidywalna i nieśmieszna.

julianauhu

zgadzam się z Tobą, też mnie to cieszy, że twórcy postanawiają w końcu spojrzec na to wszystko z innej perspektywy

julianauhu

dokładnie, jestem mile zaskoczony że w polskim kinie komediowym taki film gdzie faceci nie muszą być macho

julianauhu

W świecie spedalonych chłopców w rurkach, normalny facet jawi się jak postać z horroru ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones