PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855}

8 i pół kobiety

8 and 1/2 Women
6,7 1 617
ocen
6,7 10 1 1617
5,3 3
oceny krytyków
8 i pół kobiety
powrót do forum filmu 8 i pół kobiety

7-/10

ocenił(a) film na 6

Pierwszy film Greenwaya, który widziałem i jestem mile zaskoczony =) Czasami, gdy oglądałem ten film czułem się jakbym czytał książkę Friedmana "Pan niepokorny - kulturowa historia penisa", szczególnie, gdy ojciec Storeya mówił synowi, jakim to wspaniałym narzędziem jest penis pod względem budowy ;) W kilku momentach widać wyraźną inspirację Allenem, głównie, gdy Storey Emmenthal pokazywał swą narcystyczną stronę. W sumie jest w tym filmie coś pociągąjacego. Ukazuje różne skłonności czy fantazje mężczyzn do kobiet, takie jak naga zakonnica czy seks z kobietą w ciąży. Zresztą sam reżyser przyznaje się do tego, że umieścił tu swe fantazje, wymyślając dialog:

Philip - Jak myślisz, jak wielu reżyserów tworzy filmy po to, żeby spełnić swe marzenia seksualne?
Storey - Myślę, że większość.

Niesamowicie spodobała mi się scena z Mio tańczącą i śpiewającą przy wielkiej świni. Nie wiem co w tym takiego fajnego, ale wg mnie było to świetne :D Muszę pochwalić zdjęcia oraz grę aktorów, tutaj nic nie mam do zarzucenia. Czasami tylko te dziwne odgłosy Mio irytowały, no i to, że jest zbyt wiele scen, gdy widzimy pałę 70-letniego dziadka. Czasami też zdarzało się reżyserowi popaść w pseudointelektualne idiotyzmy, choć to rzadkość. Często też wkradała się nuda, za to właśnie taka, a nie inna ocena. 7-/10

ocenił(a) film na 9
HerrFaustus

ten dialog Philipa i Storeya najlepiej potwierdzałby, choć nie co prymitywnie, bo żadnych tam wysublimowanych fantazji nie ma, film "Pomóż mi, Erosie". Co Kang-sheng Lee nawymyślał od strony reżyserskiej to nawyrabiał przed kamerą, jako aktor :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones