PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32324}

71 fragmentów

71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls
6,9 1 219
ocen
6,9 10 1 1219
6,7 19
ocen krytyków
71 fragmentów
powrót do forum filmu 71 fragmentów

Haneke jeszcze sprzed międzynarodowych sukcesów. Kilka przeplatających się wątków, które prowadzą do z góry zapowiedzianego finału: krwawej strzelaniny w jednym z wiedeńskich banków. Ten sam, wyrazisty, przerażająco chłodny styl, co w późniejszych dokonaniach Austriaka, choć do takiego "Cache" czy "Pianistka" zdecydowanie jeszcze daleko. Pozycja na pewno niełatwa w odbiorze, ale opłaca się. Zresztą, w kinie Hanekego jest coś, co sprawia, ze nie sposób oderwać wzroku od ekranu. Ten beznamiętny ton, ciąg pozornie nieznaczących scen, które, koniec końców, zawsze ujawniają swój sens - "71 fragmente..." ogląda się, podobnie jak inne dokonania zdobywcy Złotej Palmy, jednym tchem. Kilka sekwencji jest wprost miażdżących, pośród nich wyróżniłbym wspólny małżeński obiad - scena, która po prostu mnie "zniszczyła", że posłużę się takim określeniem. Daję zaledwie 7, jako że, jak na tego twórcę, nie jest to mimo wszystko żadna rewelacja, co bynajmniej nie oznacza, że nie warto.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Widziałem wszystko Hanekego i żaden film nie zrobił takiego wrażenia na mnie jak ten, cenię go najwyżej ze wszystkich dokonań tego reżysera

ocenił(a) film na 5
jazzmanfromouterspace

ja nie widziałem wszytskich a każdy który widzę robi na mnie nasamowite wrażenie! gdzie mogę ten film zobaczyc prosze o wskazówkę, dziekuje z góry i pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
medical_brothers

coś tam krąży po internecie i innych torrentach, są tylko angielskie napisy, ale dialogów wiele nie ma:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones