PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 645
ocen
5,4 10 1 25645
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię

Od ponad roku było wiadomo, że budżet tej produkcji zamknie się w okolicach 10 milionów dolarów, więc kto mniej więcej interesuje się filmami zdawał sobie sprawę, że przy takim budżecie trudno będzie zrobić coś zwalającego z nóg jeśli chodzi o efekty. Zwiastun moim zdaniem wypada całkiem nieźle, efekty nie budzą większych zastrzeżeń, ale do kilku można, by się przyczepić. Ta historia z pewnością zasługuje na epicką opowieść z budżetem sięgającym kilkuset milionów, ale pytanie kto tyle da na film? Kto wkłada, chce wyjąć, więc większość producentów mierzy siły na zamiary i nie inwestuje kroci w projekt, który ma słabe szanse na zwrócenie się. Dzisiaj dominują durne komedie, filmy o komiksowych superbohaterach i to one koszą największe zyski. Nie wiem kto musiałby napisać scenariusz, wyreżyserować i być w obsadzie filmu o tej tematyce z budżetem powiedzmy 200 mln dolców, by zarobił na siebie i odbił się echem na świecie, a nie tylko w Polsce. Ja doceniam fakt, że ktoś podjął się tematu, ale biorę pod uwagę, że efekt końcowy może być różny.

Najśmieszniejsze są te komentarze odnoszące się do tego, że aktorzy nie są fizycznie podobni do bohaterów w których się wcielają. Poważnie? Historyczne odwzorowanie chyba powinno stać na pierwszym planie, ale widocznie się nie znam :)

Za bardzo nie rozumiem plucia na ten film jeszcze przed premierą, gdy równolegle wychodzi inny film o tej samej tematyce ze znacznie mniejszym budżetem (14 mln zł), gorszymi efektami i gorszym aktorstwem, ale dziwnym trafem mało kto wytyka wady tej produkcji. Polacy mieli wiele lat, by zrobić na ten temat film, ale prawda jest taka, że taniej zrobić durną komedię z małym budżetem, która przyniesie krociowe zyski. Tak myśli niestety większość twórców.

Doceniam fakt, że wychodzą produkcje poruszające ten temat nawet jeśli będą koślawe, ponieważ pewnie część osób zainteresuje się faktami historycznymi i przynajmniej taki będzie plus.

Brak filmu - narzekania, a gdy ten się pojawia, budżet bez szału to i tak znajdzie się gro osób, które jeszcze przed premierą zjedzie dany film. Kompletnie tego nie rozumiem. Jak Wam coś nie pasuje, a dysponujecie luzami w kieszeni to wywalcie 100mln zielonych na stół i zróbcie coś lepszego. Na co czekacie? Brak kasy? Tak myślałem.

Nie widziałem, ale skrytykuję, bo czemu nie? To takie cebulackie. Przecież nikt Was nie zmusza do zobaczenia tego filmu, więc nie musicie się tak rzucać w komentarzach.

PanKracjusz

Głos rozsądku, jako miło... Rozwala mnie nazywanie filmu "dnem" tylko na podstawie oceny efektów specjalnych (które zresztą nie są aż tak tragiczne jak można by wywnioskować z tych wypowiedzi). Nie wiedziałam, że do kina chodzi się tylko po to, żeby oglądać wybuchy.

PanKracjusz

Zresztą o co chodzi z najeżdżaniem na ten film, dla mnie zapowiedź jest okej i z chęcią go obejrzę

Ania_Dar

Szczerze mówiąc, bardzo rzadko mamy okazję oglądać rozpoznawalnych na świecie aktorów osadzonych w polskiej historii, więc ja na pewno nie przepuszczę tej szansy

ocenił(a) film na 7
PanKracjusz

O jak miło wreszcie jakaś trzeźwa opinia. Gdzie się podziały czasy gdzie film oceniało się po fabule (i po jego obejrzeniu) a nie po efektach ze zwiastunu...

ocenił(a) film na 8
buczu_bucz

Przeminęły z nadejściem Avangersów. Szkoda :/

ocenił(a) film na 7
PanKracjusz

Dopiero dziś, gdy zobaczyłam konkurencyjną produkcję, w pełni doceniłam '303. Bitwa o Anglię'. Konkurenci udowodnili, że większy budżet i droższa scenografia nie wystarczą do wyprodukowania dobrego, wywołującego emocje filmu.

ocenił(a) film na 7
kikej

Bitwa o Anglię faktycznie lepsza, ale była też droższa (a nie tańsza co wynika z komentarza), bo konkurencyjny film z Adamczykiem kosztował 14 mln zł, czyli około 4 mln $

Tymoteusz81

to dziwne bo wszędzie pisze że Bitwa o Anglię miał niższy budżet niż Dywizjon 303.Dywizjonu nie widziałem jeszcze ale Bitwa o Anglię mi się podobała i zresztą cała sala w kinie o dziwo nie jadła,chrupała,chlipała ,lecz oglądała z zaciekawieniem i uwagą.

Tymoteusz81

Przepraszam od razu przyznaję się do błędu z mojej strony.Faktycznie Bitwa o Anglię miała większy budżet,a mój błąd stąd że większość portali kwoty podaja dla jednej produkcji w dolarach a dla drugiej w złotówkach zamiast to przeliczyć i podać w jednej walucie:). Tak czy inaczej mój błąd, ,sorki :)
Tu właściwe sumy :
budżet „Dywizjonu 303” - 14 milionów złotych ( dla porównania „Ogniem i Mieczem” miał budżet 24 miliony złotych ,a niedługo będzie miał prawie 20 lat)
budżet „Hurricane”czyli "303 Bitwa o Anglię" -10 milionów dolarów, czyli prawie 40 milionów złotych

PanKracjusz

Skoro to film upamiętniający Polskich lotników, to na przyszłość proponuję twórcom troszeczkę szacunku do narodu Polskiego i pierwsze co zrobić, to dać tłumaczenie Lektor bądź też Napisy w języku Polskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones