PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816980}

1917

7,7 86 535
ocen
7,7 10 1 86535
7,1 51
ocen krytyków
1917
powrót do forum filmu 1917

1917

użytkownik usunięty

„1917” (2019) to obraz w formie bardzo dobry. Jednak poza tym to po prostu anglosaski film propagandowy. Widzimy tam brytyjskiego żołnierza, który gotów jest rzucić na szalę swoje kruche życie, by ratować nie tylko swoich przyjaciół z okopów, ale również wrogów — Niemców, którzy w dosłownie każdej scenie są odhumanizowanymi maszynami do zabijania niezapoznanymi z typowo ludzkimi emocjami jak wdzięczność czy strach. Ten szeregowy z King's Royal Rifle Corps jest w stanie oddać nieznajomej kobiecie ostatnią butelkę wody i mimo całej brutalności ukazanego konfliktu, mimo przebitych kolczastym drutem dłoni, mimo przemoczonych butów i ociekających błotem mundurów, mimo ciężkich karabinów i jeszcze cięższych plecaków on pozostaje nieskazitelnie dobry niczym rycerz-zakonnik, który złożył przed Bogiem swe śluby i teraz wiernie przestrzega jego nakazów, choć jest tylko zwykłym chłopcem z jakiegoś angielskiego zakątka. Wyzbycie się całej ambiwalencji wojny i jej politycznych implikacji czy wręcz jej politycznego źródła wraz z bardzo dychotomiczną różnicą pomiędzy walczącymi ze sobą nacjami sprawia, że film ten mógłby służyć za typową agitacyjną pocztówkę wzywającą młodych chłopców do zaciągnięcia się na front.

retrosic

Nie wiem czemu ale ma się to nieodparte odczucie przyjebać liścia Mies_van_der_Rohe z ten dziwny skrywany tupet i styl pisowni . Tak po męsku ,żeby zaczął pisać jak facet .

Widz_30

zajeb mu ;)

ocenił(a) film na 6

Film może być Świetne zdjęcia i muzyka Ogólnie lubię kino wojenne, ale tutaj w pewnym momentach trochę przegięli Goście idą sami z dobre pół godziny, zestrzelony samolot który lecial prosto na nich o dziwo zatrzymuje się przed nimi, a Schofield nie zostaje trafiony jak biegnie juz w tym miasteczku Ale mimo tego doceniam postawę tych dwóch dosłownie bohaterów bo wykazali się uporem, wytrwałością i determinacją Niewielu odważyłoby się na taki krok i podjęcie challengu jakim było przekazania tej wiadomości

ocenił(a) film na 10
michel29

Wiedzę co po niektórzy zapominają ze to jest film i komentarze typu "samolot leciał I rozbił się przed nimi" są z du.py. Proszę wejść za kamere i pokazać swoje zdolności bo widzę że naprawdę cebula sie udziela. Polecam obejrzeć dla zagorzałych krytyków botoks bo to film na waszym poziomie

ocenił(a) film na 10

Wielcy mi krytycy z filmweba

ocenił(a) film na 6
Olis_6

Część mojej opinii jest pozytywna więc na pewno cebula mnie się nie udziela A Botoks to film raczej na Twoim poziomie

ocenił(a) film na 9
Olis_6

bo to są sami ZnaFcy lat -naście a jak pamiętasz oni jak zawsze wszystko wiedzą najlepiej

ocenił(a) film na 9

nie mam zamiaru pisać takiego elaboratu jak Ty ale powiem krótko i bez urazy ale bredzisz w wielu aspektach, fajnie jest pisać o wojnie tamtych czasach siedząc sobie spokojnie w fotelu popijając kawkę?, Ty byś postąpił inaczej ale to jeszcze nie znaczy że wszyscy są tacy jak Ty jeszcze są osoby które bezinteresownie pomagają innym i chwała im za to, każdy bał sie wojny ale kiedyś faceci byli facetami mieli swój honor i tzw. "jaja" którym obecnie brakuje

Ciekawi mnie jakby twój komentarz został odebrany gdyby, to był polski film o polskim żołnierzu i czy w ogóle twój komentarz wtedy by powstał!? ;)

użytkownik usunięty
Bzium_3

Nie oglądam filmów o polskich żołnierzach, więc pewnie by nie powstał.

Biję się z myślami czy chce wiedzieć dlaczego nie oglądasz filmów o polskich żołnierzach i chyba nie chcę. Za to marzy mi się taki po prostu polski film propagandowy i z ciekawością zobaczyłbym jak ktoś w komentarzu staje w obronie Niemców. Tych Niemców! hehe

użytkownik usunięty
Bzium_3

Oglądałem niedawno Dvēseļu putenis, czyli łotewski film również o pierwszej wojnie światowej, w którym to ci właśnie Niemcy byli i owszem zbrodniarzami, ale — i nie wiem, czy to pozwala nazwać ten tytuł łotewskim filmem propagandowym, czy też nie — nie oni jedyni. I pod tym właśnie względem Łotysze opowiedzieli tę historię po prostu uczciwiej i — wydaje mi się, bo z mojej postwojennej/pokojowej, mieszczańskiej rzeczywistości mogę mówić tylko o jakiejś niejasnej intuicji — po prostu prawdziwszy. Ten sam dowódca, który zimą walczył pod carskim sztandarem, na wiosnę skazywał na śmierć swoich dawnych kompanów już nie jako carski, ale bolszewicki oficer. Może po prostu europejczycy ze wschodu lepiej/dosadniej rozumieją (bo doświadczyli go na własnej skórze) tragizm historii niż jakiś tam facet z Hollywoodu? A polskich filmów o żołnierzach nie oglądam, bo są po prostu... No właśnie nie wiem, jakie, bo ich nie oglądam. Chyba że młodego Wajdę, choć to też jest kino propagandowo-reżimowe.

zawsze się znajdzie taki bobek wyzywający od propagandy a własną krajową z pewnością łyka jak pelikan... obrzydliwe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones