PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208687}

1408

6,8 269 721
ocen
6,8 10 1 269721
6,2 18
ocen krytyków
1408
powrót do forum filmu 1408

Zakończenie

ocenił(a) film na 8

Moim zdaniem on wyszedł z pokoju... Co prawda z żoną nie widział się długi czas ale krzywda która mu się przytrafiła sprawiła ,że znów zbliżyli się do siebie. Udało mu się przetrwać a taśma to potwierdza (przedstawia to co działo się w pokoju). Jego żona upuszcza pudełko dlatego ,że jest w szoku iż rozmawiał z własną córką (która nie żyje) a jego mina oznacza "a nie mówiłem?". Taka jest moja osobista interpretacja tego filmu.

ocenił(a) film na 6
Mordimer94

przecież są dwa alternatywne zakończenia...

ocenił(a) film na 6
Mambozza

*3 zakończenia:)

Mordimer94

ja slyszalamo 4 ;P

ocenił(a) film na 6
serenity_filmweb

Dopiero obejrzałem ten film. Widziałem zakończenie, że Mike zamieszkał z żoną i odsłuchuje nagranie gdzie słyszy głos córki plus psychopatycznie się uśmiecha co w ogóle wydało mi się przerażające. Reakcja nieadekwatna do sytuacji gdy okazuje się nagle, że nagrał się głos zmarłej córki, a Mike myślał( i tak to wyglądało, że pokój wywoływał urojenia psychiczne). Postanowiłem poczytać więc forum co ludzie sądzą na temat zakończenia i z opisów użytkowników na temat zakończeń jakie widzieli wywnioskowałem że zakończeń jest 4. Większość pisze o 2, niektórzy o 3 ale ktoś wspomina o innym zakończeniu i to jest to 4. (1. odsłuch nagrania z żoną i psychopatyczny uśmiech Mike. 2. nagranie trafia do wydawcy książek Mike. 3. Mike umiera w pożarze i dyrektor odsłuchuje nagranie. 4 MIke umiera i odbywa się pogrzeb, po którym dyrektor odsłuchuje taśmę i widzi ducha Mike w lusterku.) Nigdy nie słyszałem o filmie który ma tyle zakończeń ;) Podobno na wydanej wersji dvd znajdują się wszystkie alternatywne zakończenia.

lawolas

Są tylko dwa zakończenia - pierwsze powszechnie znane, drugie - w którym Mike ginie, jest pogrzeb, Olin widzi spalonego Enslina na tylnym siedzeniu samochodu i w kolejnych scenach widzimy ducha Mike'a kroczącego po spalonym 1408 przywoływanym przez ducha swojej córki. Początkowo zakończenie, w którym Mike ginie, miało być zawarte w filmie, ale widowni się nie spodobało i Hafstrom postanowił zmienić je na takie, jakie było w opowiadaniu (Mike wydostał się z pokoju).

//edit
a nie, jest jeszcze trzecie :D

https://www.youtube.com/watch?v=QMxD2gRMZpA

ocenił(a) film na 6
drill90

dzięki ;) może uda mi się znaleźć potwierdzenie na to, że istnieje 4. zakończenie.

lawolas

są 4 ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones