PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208687}

1408

6,8 269 549
ocen
6,8 10 1 269549
6,2 18
ocen krytyków
1408
powrót do forum filmu 1408

Nie rozumiem skąd ta ocena. Moim zdaniem średnia głosów powinna wynosić co najmniej 8/10.

kaszkam5

zgadzam się z Tobą, dokładnie tak, film rewelacyjny :)

kaszkam5

Moim zdaniem 4, a moje zdanie jest mojsze od twojszego ;)

ocenił(a) film na 7
kaszkam5

Ja dałem 7, a to mój ulubiony horror. Film ma genialny klimat, ale polacy się na filmach nie znają więc filmwebem nie należy się sugerować, bo Cebulandia to prymitywny naród

Xsaav

Order virtuti cebulari się należy.

ocenił(a) film na 8
kaszkam5

Śmiechłam w głos <3

Xsaav

1/10 troll

ocenił(a) film na 9
kaszkam5

Popieram to naprawdę świetny horror, lecz tu oceniają ludzie nie mający bladego pojęcia o tym gatunku.

ocenił(a) film na 6
loukas321

A ja mam pojęcie o tym gatunku, nie mówiąc już o tym, że jestem fanem Kinga, ale fakt faktem, że film nie powala.

ocenił(a) film na 9
kamil12580

Zależy co na kogo działa ;) Mnie film oczarował swoim dusznym klaustrofobicznym klimatem i tym ile ciekawego można zdziałać mając przez większość filmu jednego aktora w tej samej lokacji. Film bardzo ładnie rozwija opowiadanie i wypada sporo lepiej od ekranizacji np. Christine.

ocenił(a) film na 8
kaszkam5

Dokładnie, ta ocena to żart. Po prostu śmiech na sali.

ocenił(a) film na 5
mpziom

Dokładnie, ten film to istne arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
kebonik44

Ale wiesz, że dałeś mu zaledwie 5 ?

ocenił(a) film na 5
GelidumDomine

Myslalem, ze 10. Sorry

ocenił(a) film na 9
kaszkam5

Film jest świetny, ale druga połowa spada, bo zamiast budować co raz większy strach wszystko obraca się w motyw smutku i jakiejś formy kary przedłużanej do granic możliwości. To powinno było być takieniezobowiazujace jak pierwsza połowa spokojnie by było z tego nie lada arcydzieło.

ocenił(a) film na 9
kaszkam5

Jak dla mnie ten film, oraz Mist 2007 to najlepsze horrory z okresu 2000-2010. Ciężko znaleźć cokolwiek lepszego.

ocenił(a) film na 3
kaszkam5

Dałam niską ocenę, ponieważ ten film po prostu mi się nie podobał. Nie widzę w nim żadnej głębi, ani kunsztownego wykonania. Horrory lubię i miałam nadzieję na coś lepszego. Groteskowy, przewidywalny, płytki a do tego nudny piekielnie! Ale to tylko moja opinia :)

ocenił(a) film na 8
odmieniec_wlast

Polecam poszukać kompilacji trzech różnych zakończeń :)

ocenił(a) film na 7
psysutra

Masz na myśli, że są 3 różne zakończenia filmu? Z takim zabiegiem spotkałam się chyba tylko w przypadku "Paranolmal Activity" - oglądałam ten film 2 razy, i za każdym razem miał inne zakończenie. Ponoć wersja kinowa różniła się od płytowej. No ładnie, będę musiała poszukać, bo to fajny smaczek. ;)

ocenił(a) film na 8
AmuIchigo

http://www.imdb.com/title/tt0450385/alternateversions [spoiler!]

ocenił(a) film na 7
psysutra

O, dziękuję. :)

ocenił(a) film na 6
psysutra

Ja właśnie tą wersję oglądałem. Czy mógłbyś powiedzieć mi jak film kończy się w wersji niereżyserskiej takim razie ?

ocenił(a) film na 8
kamil12580

A jak się kończy w reżyserskiej?

ocenił(a) film na 6
psysutra

Artykuł w tym linku, który wstawiłeś opisuje właśnie zakończeni wersji reżyserskiej.

ocenił(a) film na 8
kamil12580

Serio mam Ci spoilować? :P

ocenił(a) film na 6
psysutra

Film już widziałem, tylko zakończenia nie znam, więc poproszę :)

ocenił(a) film na 8
kamil12580

Otóż- Eslin bohater przeżywa, ratują go strażacy, przybywa też Lily do NY (bodajże) na wieści o Mike'u i zabiera go do domu. W domu natomiast Eslin włącza dyktafon z nagraniem z pobytu w pokoju 1408, na którym oboje słyszą głos Katie. To mniej więcej tak było :)

ocenił(a) film na 8
psysutra

https://www.youtube.com/watch?v=OXSdZLLQEpA brak możliwości edycji postów... ;) minuta w google zią

użytkownik usunięty
odmieniec_wlast

Horror musi sprawić, że zaczniesz się bać lub będziesz trzymany w napięciu grozy. Z początky było to i tutaj, ale od momentu gdy wyszedł za okno to już tylko sobie człowiek powtarzał w duchu, że co jeszcze się stanie? Będą go ciąć araby żywcem? Jeśli horror nie sprawia, że się boisz lub niepokoisz to horror jest po prostu słaby.

ocenił(a) film na 5
kaszkam5

A ja nie rozumiem komentarzy typu, że film powinien mieć wyższą, niższą ocenę. Tak go większość oceniła i koniec kropka. Takie dziwne myślenie bo mnie film się spodobał to musi mieć 8/10 na filmwebie. Mnie też czasem podobają się filmy, które zostały słabo ocenione i co z tego.

kaszkam5

Powiedziała ta, co NIE oceniła

ocenił(a) film na 9
kaszkam5

taka ocena jak na horror i tak jest bardzo dobra

ocenił(a) film na 9
kaszkam5

Jak oceniają tacy idioci jak avada_kadavra mające problemy z ojczystym językiem i chcący kręcić filmu mikrofalówką to potem tak jest. Film naprawdę jest świetny. Może ma rozbieżność z książką ale to jest akurat na plus filmu.

ocenił(a) film na 6
SantaCruzeNomad

Wykazujesz się niezwykłym chamstwem wyzywając od idioty, kogoś, kto nie podziela twojej dziwnie zawyżonej oceny tego filmu. Jeśli nie umiesz się zachować kulturalnie, idź pod budkę z piwem, tam będziesz pasować.

ocenił(a) film na 4
kaszkam5

Od strony wizualnej film prezentuje się przyzwoicie, duży plus za rolę Samuela L. Jacksona oraz gigantyczny minus za głównego bohatera, który jest zwyczajnie irytujący. Czy było to straszne? Niespecjalnie, w każdym razie widziałem sporo lepszych horrorów. Jak dla mnie ma on tyle "głębi" co sławetna Incepcja, dlatego ocena jest jaka jest.

Sandro21

Nie do końca. Cusack to nędzny aktor, ale ten film mu się udał.

ocenił(a) film na 9
kaszkam5

ja oglądałam to za gówniaka i do tej pory pamiętam. Mega potwornie straszny. Ale może z sentymentu daję wysoką ocenę

ocenił(a) film na 8
kaszkam5

Podobny do „W paszczy szaleństwa”, całkiem ok, chodź w zasadzie nie ma się czego bać. Film wyglada bardziej jak trip psychodeliczny.

3532t5

Dodam od siebie, że to jedyny film z Cusakiem, który mi się podobał. Widzę, że chłop się stara, ale chyba bierze tandetne scenariusze, po prostu jest nudny. Tu był wyjątek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones