PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208687}

1408

6,8 269 843
oceny
6,8 10 1 269843
6,2 19
ocen krytyków
1408
powrót do forum filmu 1408

Autentycznie ciarki przechodzily mi po plecach:) Zakonczenie nieco skopane ale zdecydowanie polecam. Rewelacyjny Samuel L. Jackson.

ocenił(a) film na 9
elliotthead24

Mi się zakończenie podobało, żona myślała,że bohater zwariował(opowiadał historie z pokoju), na końcu udowodnił ,że to co się działo w 1408 było prawdą i nie było to projekcja podświadomości,ale bohater przenosił się można powiedzieć w "inny wymiar",inni nie wytrzymali takich męczarni i popełniali samobójstwa gdy zegar od nowa odliczał 60 minut.
Bardzo dobrą sceną była ta gdzie bohater poszedł na poczte , a ludzie z pokoju zaczeli wszystko niszczyć

ocenił(a) film na 8
ADRIANOS

Dokładnie! Zdecydowanie jedno z moich ulubionych zakończeń :D Nienawidzę gdy w filmach takiego typu wszystko okazuje się wytworem wyobraźni bohatera... a tu proszę! :D

ocenił(a) film na 9
elliotthead24

Moim zdaniem zakończenie było dobre. Umarł w słusznej sprawie, no i niewiele jest horrów w których ginie główny bohater.
PS.
Mi się podobała scena, w której Enslin porozumiewa się z żoną za pomocą laptopa, a ona mu mówi, że policja jest w pokoju 1408 ale ten jest pusty :)

ocenił(a) film na 9
Dimensh

Pokój był pusty ponieważ Enslin był w "innym wymiarze , rzeczywistości".
Przecież bohater nie umarł, na końcu wyszedł ze szpitala napisał książke, zamieszkał z żoną i włączył jej tą kasete na której była nagrana ich zmarła córeczka

ocenił(a) film na 9
ADRIANOS

Hehe chyba wiem ADRIANOS na czym polega nasze nieporozumienie co do zakończenia. Film miał dwa zakończenia (wersja reżyserska i wersja kinowa) ty oglądałeś kinową ja reżyserską, w której Enslin spłonął żywcem w tym pokoju, a film zakończył się jego pogrzebem w którym uczestniczyli m. in. Ollin, żona Enslina i jego szef. Później Ollin w samochodzie otwiera paczke z dyktofonem zmarłego i z uśmiechem słucha jego żartobliwych relacji po wejściu do pokoju, później przewija taśmę i ze zgrożą uświadamia sobie że Enslin rozmawia ze zmarłą córeczką (skojarzyła mi się scena z 6-go zmysłu^^)Świetne zakończenie, moim zdaniem dużo lepsze od kinówki, choc bez happy endu.

ocenił(a) film na 9
Dimensh

Tego to nie wiedziałem,że są dwie wersje.
Bede musiał sobie zobaczyć tą z innym zakończeniem
Są jeszcze jakieś różnice w filmie czy tylko zakończenie jest inne?

ocenił(a) film na 1
ADRIANOS

A co Ty wiesz. Wersja reżyserska to mistrzostwo świata, zupełnie zmienia postać rzeczy, nie oglądaj jej, bo to nie dla wielbicieli "Podróży Pana Kleksa".

ocenił(a) film na 9
Andrev31

Widzisz Andrev, w czasach mojego dzieciństwa były bajki z polotem, o czymś, ciekawe, a Ty jesteś takim dzieckiem pokemonów.
Obejrzyj coś na swoim poziomie fanie Piły i Batmana.
Jestem fanem filmu Pan Kleks i się tego nie wstydze , książka też mi się podobała, lubie też 7 życzeń co Ty pewnie uważasz za shit bo nie ma walk i efektów specjalnych, Andrzejku wydoroślej najpierw,a dopiero potem bierz się za ambitne filmy.

ocenił(a) film na 9
ADRIANOS

W wersji reżyserskiej oprócz innego zakończenia jest mnóstwo wydłużonych scen z wersji podstawowej, wzbogaconych w ciekawe ujęcia. Rozbudowano również wątek ojca Enslina.

http://www.filmweb.pl/topic/713637/DWIE+WERSJE+-+zmiany+i+r%C3%B3%C5%BCnice....h tml

Tutaj jest temat opisujący dokładnie różnice w obu wersjach.

ocenił(a) film na 9
Dimensh

@up Andrev
I co jeszcze ciekawego nam opowiesz?

użytkownik usunięty
Dimensh

Ciekawe ilu ludzi wie, że ten film miał dwa zakończenia . Ja posiadam wersję w której wydostają go z pożarui nie umiera, a później z żoną porządkują rzeczy, ona chce wyrzucić dyktafon włącza play i słyszy głos zmarłej córeczki. Osobiście wole to zakończenie, niż to w którym ginie

troll

Cililing

Dlaczego tak sądzisz? Uzasadnij swoją wypowiedź. A może ty chcesz tylko go obrazić. Dlaczego to robisz? Dlaczego używasz wulgarnych słów albo bezpodstawnie oskarżasz ludzi o niestworzone rzeczy. Ktoś nawet policzył że już jakieś 1000 "troli" znalazłeś tutaj. A może to ty jesteś właśnie trolem. Przeszkadzasz w dyskusji. Obrażasz. Wyluzuj. Nikt ci tutaj nie zagraża. Nawet jeżeli jesteś chory jak sugerują inni to nie usprawiedliwia cię to ani trochę? Potrafisz powiedzieć dlaczego obrażasz innych użytkowników forum?

ocenił(a) film na 8
elliotthead24

O właśnie. Wątek ojca. Moim zdaniem niepotrzebny, bo nic o nim nie wiemy. Tak samo jak o tej książce, o której wspomina dziewczyna w sklepie i Ollin. W wersji reżyserskiej bohater umiera? Odważnie. W opowiadaniu przeżywa to wszystko. Ale opowiadanie to zupełnie co innego. Tak do końca nie wiadomo, czy bohaterowi się to wszystko nie wydaje. I na końcu podpala się zapałkami. Sam siebie. W filmie jest inaczej. Tak czy siak - film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 1
Zdenio

No dobrze, cierpicie na brak argumentacji, zatem zadam Wam proste pytanie. Czy uważacie, że poziom entropii zawarty w 1408 jest tak niewielki, że przy analizie strukturalnej w oparciu o zasady dekonstrukcjonizmu, niewątpliwie wybitny film "1408" dla 13latka, takiego jak ja, będzie zrozumiały tak, jak malarstwo impresjonistyczne?

ocenił(a) film na 1
Andrev31

Zapomniałem dodać i rewelacyjny czy bardzo dobry, jak Wy koledzy uważacie?

ocenił(a) film na 1
Andrev31

Narzekaliście na brak merytorycznej dyskusji, chciałem dyskusję rozkręcić zaczęła się opisowa penetracja narządów odbytniczych bądź rozrodczych. Odpowiedz lepiej Adrianos na moje pytanie, a nie zasłaniasz się za plecami wirtualnych przyjaciół, którzy są prawdopodobnie Twoim alter ego pod drugim nickiem. Odpowiedz na pytanie, stań do dyskusji z 13latkiem miej odwagę.

Andrev31

Ja uważam że jest to film bardzo dobry rewelacyjny to za dużo powiedziane.....

ocenił(a) film na 8
elliotthead24

To mnie zaskoczyliście, nie wiedziałem ze jest wersja kinowa:) Nie na serio, widziałem wersje reżyserską i teraz po tym jak zostalem poinformowany jak wyglada kinowa zdecydowanie docenilem pomysl rezysera.
Scena gdy rozmawia z żoną przez internet i ona mu mowi iz policja jest w pokoju 1408 jest rowniez moją ulubioną.

ocenił(a) film na 4
elliotthead24

Dno... Chyba najnudniejszy...
"Zejście" w ostatnich latach nie ma sobie równych...

LeoMessi86

Mnie jak jakiś film nie interesuje to na jego stronę na filmwebie nie wchodzę...

elliotthead24

Ja tam zdecydowałam się obejrzeć film z dwoma koleżankami, coby nie bać się samej ;) Masakra. Bałyśmy się patrzeć na ekran i krzyczałyśmy co chwila.. ;) A scena z laptopem i żoną była jedną z najlepszych. Ten fałszywy Michael, mówiący żeby weszła do pokoju, na końcu posyłający oczko.. O kurczę x)

ocenił(a) film na 8
elliotthead24

A oglądałeś alternatywne zakończenie, które nigdy nie zostało wyemitowane? Radzę obejrzeć, jest świetne i bardziej jasne.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=QMxD2gRMZpA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones