PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208687}

1408

6,8 269 849
ocen
6,8 10 1 269849
6,2 19
ocen krytyków
1408
powrót do forum filmu 1408

kiedy obejrzałem pierwszy raz okazał się przeciętna produkcją. Sytuacja zmieniła się kiedy przypadkiem w internecie zobaczyłem alternatywne zakończenie, wtedy cały film zyskuje niesamowicie, i ma sens! Do dziś mnie dziwi dlaczego to nie alternatywne zakończenie było umieszczone w filmie.....

ocenił(a) film na 5
Sebastian_Rybus

Jak dla mnie z alternatywnym zakończeniem czy bez film i tak jest bez sensu trochę

ocenił(a) film na 6
muchor36

Z sensem w tym filmie jest problem. Może dla osób z nastawieniem suicydalnym, kiedy w ostatnich momentach przed samym aktem, całe życie przemyka przed oczami w niechronologiczny i mało spójny sposób może . Chyba to stanowi treść filmu, ale bohater w pewnym momencie mówi: "Trudno pozbyć się złych wspomnień, dlatego trzeba zacząć z nimi żyć." (...) więc zawrócił, podejmie dalsza próbę życia. Nie jest to horror psychologiczny na miarę wielkiej trójki: "Psychoza" "Wstręt" "Lśnienie" Ocena 6,0

ocenił(a) film na 8
alpinos

A mnie się bardzo podobało. Widziałem ten film już lata temu i postanowiłem sobie odświeżyć tą produkcję,bo pamiętam,że dostarczyła mi sporo emocji. Za drugim razem wrażenia były te same. Jasne,że nie ma w nim sensu,jak to w horrorach. Największym błędem scenariuszowym jest sam pokój i fakt,że właściciele hotelu doskonale wiedzieli,co się w nim dzieje a nie próbowali za mocno ukryć prawdy. Byli dyskretni jak rura do striptizu w meczecie. Gdyby naprawdę zależało im na nie wynajmowaniu pokoju,tak by się po prostu stało...
Ale nie ma co szukać logiki ani sensu. Horror ma straszyć. I w tym przypadku straszył jak trzeba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones