PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32495}

12 prac Asteriksa

Les douze travaux d'Astérix
7,6 77 358
ocen
7,6 10 1 77358
7,2 12
ocen krytyków
12 prac Asteriksa
powrót do forum filmu 12 prac Asteriksa

Jakie były - według Was?....
mnie oczywiście rozbawiły wszystkie, ale najśmieszniejsze chyba były sceny na wyspie rozkoszy, gdzie jednak brakowało... dzików (ha-ha-ha!), a także - załatwianie spraw w urzędzie starożytnym (skąd my to znamy?...)

ocenił(a) film na 10
bruce1940

Mi się zawsze podobał obiad i podwieczorek z Bestii :)). Ale chyba najlepszy jest rzut oszczepem.

Pozdr.

ocenił(a) film na 9
Cypisek_syn_rumcajsa

ha-ha-ha! też kapitalne! pozdrawiam! :)

ocenił(a) film na 7
bruce1940

Mi się najbardziej podobał moment kiedy próbowali uzyskać zaświadczenie A38

ocenił(a) film na 9
michal322

Taaaak..... Takie bardzo nasze, swojskie, polskie. :) My, Polacy, to rozumiemy najlepiej. :)

ocenił(a) film na 9
bruce1940

Mnie też to podobało mi się najbardziej. :) Plus Osiris (tak on się nazywał, bo nie wiem czy dobrze pamiętam?). Ogólnie film bardzo dobry -> najmłodsi mają okazję liznąć trochę mitologii. :)

ocenił(a) film na 9
Monaco_filmweb

Ale po chwili zastanowienia mogłabym dodać zagadkę o pościeli i noc na równinie ze zjawami. Naprawdę, większość tych żartów jest przednia, a tekst o kucharzu, który podał tylko przystawki mnie zamiótł. :) Właśnie sobie odświeżam i decyduję się podnieść ocenę o jedno oczko. :)

użytkownik usunięty
bruce1940

Haha dokładnie ;)

bruce1940

Nasze, srasze. Nie przypisuj do Polski wszystkiego, co najgorsze.

ocenił(a) film na 9
czomo12

He-he-he! Obiecuję, że się postaram! ;)

ocenił(a) film na 8
czomo12

Święta racja

użytkownik usunięty
bruce1940

Mnie się podobała scena z hipnozą - a szczególnie tekst: "To bardzo praktyczne - w nocy można czytać w łóżku..."
I sposób walki na arenie np. Druida, który wchodzi do kufra.

ocenił(a) film na 8

to z hipnozą mnie zniszczyło :D praktyczne, można czytać w łózku :D hahah :D miazga no i tekst że kucharz tylko przystawki podał u zniknął :D

użytkownik usunięty
DarkBartek

Albo to ochrzanianie armi żołnierzy w ostatnim zadaniu. :-D

bruce1940

Najlepsze zadanie to było bezsprzecznie to z próbą uzyskania zaświadczenia A38.

Poza tym: obiad Obelixa oraz puenta - wygląda na zewnątrz i mówi "Nie widzieliście kucharza? Podał przystawki i gdzieś poszedł"... Padłem.

I faktycznie, rozwalały mnie też próby zahipnotyzowania Asterixa i jego odzywki, z których najlepsza była chyba właśnie ta - "Praktyczne w nocy, można czytać w łóżku" XD.

ocenił(a) film na 10
Der_SpeeDer

Zaświadczenie najlepsze. Miła też była wyspa rozkoszy. Dziadek na górze też fajny ^^ jaskinia, pole z duchami legionistów (trochę straszne, jak byłem mały się bałem).. cudowna bajka

bruce1940

już wiele tutaj głosów padło na tą scenę - z zaświadczeniem A38 :) chociaż bardzo mi się podobała też scena z duchami legionistów. I bardzo lubiłam zawsze scenę z hipnozą :)

ocenił(a) film na 10
bruce1940

mnie najbardziej rozbawiła scena z egipskim magiem hahaha ,, na ozyrysa i na apisa patrz an mnie, patrz uważnie jesteś teraz dzikiem, tak dzikiem - bardzo przydatne w nocy można czytać w łóżku" hahahahahaha no i oczywiście rzut oszczepem i wizyta w urzędzie po zaświadczenie, a i oczywiście proszek olimp!!! dziadek robił niezłą reklamę :) pozdro!

ocenił(a) film na 9
The_Darkest_Charlotte

:) Dziś kolejny raz obejrzałam, znowu z tą samą przyjemnością. :) Scena z hipnozą istotnie jest rewelacyjna, dzięki za wpis, The_Darkest_Charlotte .
Mało padło tu słów pochwały na temat kucharza tytanów i jego "kury, trochę mdłej, ale za to: jakiej delikatnej!" :)
Zauważcie, jak genialny jest cały ten scenariusz! :)

bruce1940

Ja najbardziej lubię scenę w tej jaskini (metro było super!), w urzędzie i hipnozę.

użytkownik usunięty
bruce1940

A38 rządzi tą bajkę powinni oglądać urzędnicy państwa polskiego
Później dobre było obiad obelixa ale też fajny bieg ze sprinterem

A najmocniejsze : wyspa rozkoszy (" jak to,nie ma dzika?! Wyspa rozkoszy i nie ma dzika?")
Ale to się nazywa film na podstawie bajki czy komiksu, a nie Ben10 pełen przemocy i ohydy oglądać się nie chce

W innych państwach też tak jest, żeby nie było, że Polska jest zła.

ocenił(a) film na 9
bruce1940

Mnie się tam wszystkie podobają, ale chyba najbardziej: uzyskanie zaświadczenia A-38, rzut oszczepem... no i hipnoza :) świetny ten film.

buszasz

Hipnoza, zaświadczenie... boskie....lecę oglądać :)

użytkownik usunięty
Jolx

Ja też lece obejrzeć na Teutatesa :D

ocenił(a) film na 9
bruce1940

Zawsze, kiedy muszę załatwić coś w jakimkolwiek urzędzie wspominam Dom, który czyni szalonym :) Nawet sądzę, że niektóre urzędy powinny mieć tabliczkę z tą nazwą nad wejściem... Moją ulubioną pracą jest jednak skromny obiad Obelixa - uwielbiam tą scenę.

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Zdecydowanie rozprawienie się z biurokracją.Klasyka.

ocenił(a) film na 8
timcer

zdecydowanie urząd wymiata

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Moim zdaniem u hipnotyzera
"Ty będziesz teraz dzikiem, teraz powtórz"
Asterix wtedy"ty będziesz dzikiem"
A on wybiega i zachowuje się jak dzik

ocenił(a) film na 8
lisek696

Co kto lubi

ocenił(a) film na 6
bruce1940

zaświadczenie A38..i kucharz z tekstem"rodziny wszak nie powinno się rozdzielac" odnośnie prosiąt - taki czarny humor, poza tym numer z hipnozą też świetny

ocenił(a) film na 10
bruce1940

Zaświadczenie A38! ;))))))

ocenił(a) film na 9
bruce1940

Zaświadczenia A38 :D,to jest największa beka w tej bajce :D i Hipnoza "jesteś dzikiem" hehehe

użytkownik usunięty
bruce1940

Też się wszystkie podobały. Ale najlepsze to zaświadczenie A38 oraz hipnoza ,, Mógłby pan zapalić jeszcze raz ?''

bruce1940

mnie do łez bawiły święte krokodyle wiszące na niewidzialnej linie:D

bruce1940

według mnie najlepsze było jako poszli po zaświadczenie A38 do "Zus-u" :D

bruce1940

Mi najbardziej podobało się spojrzenie egipskiego maga, zaświadczenie A -38 i zjedzenie wszystkiego, co przygotuje kucharz. Bestia też fajna.

bruce1940

Oglądałam tą bajkę chyba 10 lat temu. Fajne ;)
Proszek "Olimp" - takie jakby lokowanie produktu ;)) No i ogólnie parodia reklam.
Mogliby to zekranizować i zrobić piątą część kinowych przygód Asterixa i Obelixa. Tylko niech powróci Christian Clavier.

ocenił(a) film na 10
bruce1940

1.Zaświadczenie A-38
2."Za Ozyrysa i na Apisa jesteś dzikiem....."
3.Obelix wszystko zjada nawet słonia z oliwkami!
4.Reklama proszku Olimp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones